Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
5 mil e golema suma, zboram cisto kako sponzorstvo za tret mobilen operator (toa bi bilo mozhda 100% od dobivkata), dokolku e naftena kompanija ne znam, ama 6 da finansira tolkava para vo Mk mozhe da ima I politicki motiv.
Dokolku zborime deka trosocite/budgetot bi bil 5mil od koi 2-3 bi dosle od UEFA Ili pomali sponzori, togash ima poveke smisla.
normalno deka ima i politcki motiv, zar mislis deka tek taka se dava licenca za tret operator ili banka ili benzinski ili site 3 :D

ungarija balkanot go racuna za nivna svera na interes toa so nie niv ne gi sfakame seriozno e nas problem...
Автоматски споено мислење:


ne
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.248
Поени од реакции
21.136
Секако дека не. Целиот текст е контрадикторен, не вреди ни да се објаснува. Секој со IQ над 75 ќе сфати дека е тешка глупост.

Буревесник е "новинар" рекетар на кој се палат бумери, рамноземјаши и луѓе склони кон терории на заговор. Ако му се намерачи на некој бизнисмен или политичар, ќе му вади и измислува скандали додека не му земе рекет. Со години од тоа живее.

Ќе му пратат од некој штаб текст/спин или фотошопиран материјал, или некој бивш вработен ќе го исклевети газдата или фирмата во која работел, и овој одма го лепи пратеното на Фејсбук, претставувајќи го како ексклузивно инфо. Ни проверка, ни ништо.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
nemase podobar nacin... stranci sakaat cista smetka. e sega OK ne go trgas tek taka od vardar. si ima on amanet dadeno deka do kraj ke bide so vardar... ednostavno nema drug igrac sto moze i saka da se umesa.

dobra rabota e sto 2te opcii 4iG i drugata sto se spomnuvase se jaki i ke ostanat dolgo vo mkd. taka da da se nadevame deka poleka i od OK ke se ottrgneme i ke imame prilicno dobra idnina.

ajde uste ova ke spomnam... od novite gazdi se baralo 5M budzet na sto ovie odgovorile planot im bil mnogu poveke od toa...
Еве добро што ги отвори картите за да нема толку голема неизвеснсот меѓу нас, унгарски моќен спонзор во договор со власта кој би го кренал Вардар на 3 нивоа погоре од сега ..

Затоа и јас пуштив тука инфо во мај-јуни кога ми кажаа дека во Вардар ке се случуваат промени на добро и ке има јак спонзор , но незнаев детали ..

Сума сумарум значи Миленко е тука да заврши некаков дел и он ке си замине кога ке дојде овој нов унгарски спонзор со своја управа, подобро да се кажеше одма и да знаеме него да трпиме вака нервози ..

Се надевам се ке заврши добро и овие луѓе Миленко и О.К после тој нивни дел засекогаш ке си одат од Вардар , и конечно на раат да диши клубот во иднина ...
 
Последно уредено:

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
542
Поени од реакции
1.704
pomalku od 5M se.

a koj rece deka orce ke gi dade parite. :D

orce ke gi najde parite i na kraj ke zeme pari... orce dava na pobitni mesta. ;)
Еве ви ја цела приказна у една реченица и две слики за намерата на “спасителите” на Вардар.

Или ако ве мрзи да мозгате тоа би идело вака: Орце и Миленко не даваат нивни пари за стабилизација на Вардар него најверојатно високи инстанци у Вмро.

На Свињава со задоволство секој месец му скока долгот по плус еден милион и на крај или они ќе бидат пуни ко брод преку грбот на Вардар или работава ќе испадне ама Комити се криви.

Јули долгот според свињава бил околу 6 милиони.
Август околу 7 милиони, септември очекувајте да заокружи 10-ка.

Страшно.
 

Attachments

Член од
25 август 2024
Мислења
13
Поени од реакции
33
ako ne ti se cita ne citaj toa e tvoj stav toa e vistinata za Vardar mozda e bolna ali do 2025 dur ne dojde madzarov vaka ke bide mora samo na fudbal da se misli posto ako izgubime sea so gostivar i slednata so tikves otide vozot be gotovo e nema spas ke se zabetonirame dole ne ne vadi kran zatoa od 2025 neka se brka rabotata ke dojde covekot valjda nema da propadne sve tuka taka spasot na Vardar e najvazen
Momak neli primetuvas deka vo momentov se vodi zdrava diskusija na teska tema, razmena na kvalietni mislenja, a ti izmegu sekoj takov post uletuvas kao padobranec. Koga gledas deka nikoj ne ti replicira, povleci se, odmori malku, pa utre ke produzis za taktikata na Srle da ni kazuvas, jebo te Srle i Gostivar za 20 dena utakmica...
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
766
Поени од реакции
2.972
ako ne ti se cita ne citaj toa e tvoj stav toa e vistinata za Vardar mozda e bolna ali do 2025 dur ne dojde madzarov vaka ke bide mora samo na fudbal da se misli posto ako izgubime sea so gostivar i slednata so tikves otide vozot be gotovo e nema spas ke se zabetonirame dole ne ne vadi kran zatoa od 2025 neka se brka rabotata ke dojde covekot valjda nema da propadne sve tuka taka spasot na Vardar e najvazen
А бе тебе не ти доаѓа памет, ти кажав кога тогаш ќе те начекаме и ќе јадеш ќотек како магаре, не му реплицирајте на овој удрениов од Ѓорче, цело време отвара нови профили и тресе глупости само.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.014
Поени од реакции
2.132
Ауууу, што се десило овде човече... Јака дискусија :D

Ја вака разбрав :
ОК брка спонзори на терен и му верува само на МН, а он па се курчи со туѓи пари.

Главното ќе се случи во зимска пауза. Или ќе ја биде или ќе отиде у неповрат уште една сезона.
 
Член од
25 август 2024
Мислења
13
Поени од реакции
33
А бе тебе не ти доаѓа памет, ти кажав кога тогаш ќе те начекаме и ќе јадеш ќотек како магаре, не му реплицирајте на овој удрениов од Ѓорче, цело време отвара нови профили и тресе глупости само.
kakvo gjorce brat si me pomesal so nekoj hhahaha inace izvini ako preterav takov sum malce ali morav da gi kazam rabotive ne se nerviraj eve nema da pisuvam samo analiza posle sekoe kolo nekad neka analiziraat i drugive ja postuvam nemam zla namera pozdrav
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Еве ви ја цела приказна у една реченица и две слики за намерата на “спасителите” на Вардар.

Или ако ве мрзи да мозгате тоа би идело вака: Орце и Миленко не даваат нивни пари за стабилизација на Вардар него најверојатно високи инстанци у Вмро.

На Свињава со задоволство секој месец му скока долгот по плус еден милион и на крај или они ќе бидат пуни ко брод преку грбот на Вардар или работава ќе испадне ама Комити се криви.

Јули долгот според свињава бил околу 6 милиони.
Август околу 7 милиони, септември очекувајте да заокружи 10-ка.

Страшно.
зошто спасители во наводници? еве што не пробаш ти или некој друг? јас сфаќам дека не ни се свиѓаат некој луге ама време е малку да ја согледаме реалноста и дека е тоа тоа...

Миленко не дава негови пари, Орце не дава многу али даваат фирми што се повразни и што му „должат“ или сакаат нешто да излобира за нив. Тргни ги ВМРО они си ја завршија работата го најдоа финалниот купец - газдата што ќе дојде. Јас би рекол ако се се заврши како треба дека ова ќе биде одлично решение што и кога ќе се смени власт нема да не афектира како клуб. Процентуално Орце даваше повеќе преку трети лица за време кога Комити раководеа.

Другото буквално све промаши... Твоето е крадење трошки, не дека ќе нема и тоа, ама ја пропушташ поентата, ви реков има едно друго битно прашање што никој не го прашува а парите се таму....
Автоматски споено мислење:

Ауууу, што се десило овде човече... Јака дискусија :D

Ја вака разбрав :
ОК брка спонзори на терен и му верува само на МН, а он па се курчи со туѓи пари.

Главното ќе се случи во зимска пауза. Или ќе ја биде или ќе отиде у неповрат уште една сезона.
сезоната сеуште не е отидена во неповрат (купот) ама резултати не се приоритет. со одолговлекувањето на преговорите на почеток на годината испуштивме неколку играчи плус им се поместија плановите за припреми итн... е сега да сме јасни ова НЕ СМЕЕ да им е изговор за лошите трансфери а Иди ама според мене тука ја пропуштивме шансата за годинава да имаме јак Вардар. колку тоа ќе се исплати на крај ќе видиме.

зимската пауза ќе биде интересна, али мислам дека полека фокусот ќе иде кон она што ќе се случува надвор од терен.
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.165
Поени од реакции
5.764
зошто спасители во наводници? еве што не пробаш ти или некој друг? јас сфаќам дека не ни се свиѓаат некој луге ама време е малку да ја согледаме реалноста и дека тоа тоа...

Миленко не дава негови пари, Орце не дава многу али даваат фирми што се повразни и што му „должат“ или сакаат нешто да излобира за нив. Тргни ги ВМРО они си ја завршија работата го најдоа финалниот купец - газдата што ќе дојде. Јас би рекол ако се се заврши како треба дека ова ќе биде одлично решение што и кога ќе се смени власт нема да не афектира како клуб. Процентуално Орце даваше повеќе преку трети лица за време кога Комити раководеа.

Другото буквално све промаши... Твоето е крадење трошки, не дека ќе нема и тоа, ама ја пропушташ поентата, ви реков има едно друго битно прашање што никој не го прашува а парите се таму....
navistina bez navreda, ama mislam deka naivno gledas na nekoi raboti. ke dojdat ungarcite, ke frlaat pari i toa ke bide dolgorocen projekt bez vrska koj ke bide na vlast. od razni pricini takvo nesto ne e realno. ne kazuvam deka gi izmisluvas tie raboti ili gi kazuvas so cel da manipuliras, ama mislam deka previse doverba imas kade sto ne treba da imas doverba. tolku samouveren kako sto gi furas muabetite bi smeel da gi furas samo ako ti si toj koj planira da vlozi pari, a da vagas tolku optimisticni muabeti vrz osnova na vetuvanja na drugi e neseriozno/naivno.

isto se toa sto go kazuvas vo vrska so milenko, orce i VMRO uste ednas pokazuva deka politikata i "elitata" vo makedonija se dno. imi milion drugi ljuge koi podobro bi gi resile problemite na vardar, ama na takvite ne im se dozvoluva da se vmesaat. zaradi toa i drzavata ni e tolku mizerna. zacabe muabeti deka toj odlucuva koj dava pari koga tie koi gi davaat parite ili nemaat vrska ili nemaat dobri nameri.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Еве ќе дојде и зимо, ама после да не ви биде муабетот абе ќе влезат маџарите летоска, да се заврши сезоната..
маџарите ќе влезат за повеќе од година од сега. сеуште далеку сме од тоа, има многу за чистење.
Автоматски споено мислење:

navistina bez navreda, ama mislam deka naivno gledas na nekoi raboti. ke dojdat ungarcite, ke frlaat pari i toa ke bide dolgorocen projekt bez vrska koj ke bide na vlast. od razni pricini takvo nesto ne e realno. ne kazuvam deka gi izmisluvas tie raboti ili gi kazuvas so cel da manipuliras, ama mislam deka previse doverba imas kade sto ne treba da imas doverba. tolku samouveren kako sto gi furas muabetite bi smeel da gi furas samo ako ti si toj koj planira da vlozi pari, a da vagas tolku optimisticni muabeti vrz osnova na vetuvanja na drugi e neseriozno/naivno.

isto se toa sto go kazuvas vo vrska so milenko, orce i VMRO uste ednas pokazuva deka politikata i "elitata" vo makedonija se dno. imi milion drugi ljuge koi podobro bi gi resile problemite na vardar, ama na takvite ne im se dozvoluva da se vmesaat. zaradi toa i drzavata ni e tolku mizerna. zacabe muabeti deka toj odlucuva koj dava pari koga tie koi gi davaat parite ili nemaat vrska ili nemaat dobri nameri.
да, нема да може да ги тргнат. збориме за нато земја.

зошто? и порано (времето на коце) помогнале и сега пробуваат.

или сум ги видел договорите и имам пристап до личностите што ги спомнувам и секако им верувам.

дај ги со име и презиме, баш да ги издискутираме тие што ете може да ги решат проблемите на вардар подобро од ОК...

еве што не дадеш ти пари?
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
FB_IMG_1725370791266.jpg


Нов играч во средниот ред , пред две години играл во Струга и бил еден од подобрите фудбалери( баш кога тренер беше Захариевски )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom