Црн список на анти-државни бизнис елементи во Македонија

Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.713
Еј стенд ап комичар. А каде отиде тоа Илирско име? Ако бевте Илири немаше да се вика Албанија Илирија? Вклучи мозок малце.
Germania go ima smenate imeto pred 150 godini.. ama pak se znae koi se.
Mnogu gradovi gi imaat istite iminja.. Bizantot go smenil imeto - Albani, zaradi planinite shto gi imame.
Primer gradovite kako Butrint, Skupi, Dibra etc. gi imat istite iminja kako denes.
Isto imame i mnogu iminja shto den denes koristime za nashite deca Ilir, Teuta etc.
Isto i moeto ime e so Ilirsko poteklo.
I iminjita na moite deca isto Ilirski.

Sum vi kazhal.. ne mozhevte da ne unishtite 100 godini, nema da mozhete nikogash.
Tie familii shto gi makedoniziravte vo ovie 100 godini (prezime Skenderovski) mozhete da gi drzhite.. dovolno sme nie shto sme ostanale :D

Deneska Nedela oladete malku, kipper ne raboti, kupuvajte po Makedonskite marketi vo malovi.. a od utre vratate tamu kaj shto e poevtino :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Deneska Nedela oladete malku, kipper ne raboti, kupuvajte po Makedonskite marketi vo malovi.. a od utre vratate tamu kaj shto e poevtino :D
Oва е уште еден доказ дека Албанците не купуваат кај Македонци.

Кам и Стокомак се поефтини од сите маркети, албански и неалбански.

Но, како би знаел ти?
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.632
Поени од реакции
5.273
Ние сме тука од антиката до денес, само Македонија имало тогаш од денешните балкански држави. Немало ни грција ни србија, ни албанија, ни бугарија. Сите тие се вештачки создадени на македонскиот полуостров од големите сили во 19 и 20 век како јудеомасонски творби да им служат на нивните интереси.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.713
Oва е уште еден доказ дека Албанците не купуваат кај Македонци.

Кам и Стокомак се поефтини од сите маркети, албански и неалбански.

Но, како би знаел ти?
Zaradi toa shto citam ova, nikogash veke nema da kupam..
A site tetovcani shto se na forum, znaet deka ako pocna ova aventura na ekonomski patriotizam, site mkd kafici vo Tetovo ke treba da bidat zatvoreni.
Zhiveam vo przena bafce, i cell zhivot sum kupill kaj Juprom, a veke poveke od 15 godini Juprom ima samo albanski klienti koj zhiveaat vo maalo..
Neka pocne vashata agenda, pa ke videme koj posleden ke pobedi. Osobeno vo Tetovo.

Gledam ste zemale hirish kako da ste piele redbull pa sakate da letate. Ne ste dovolno svesni deka ova drzava go drzat albancite koi se poveke od 25 posto, i se nacija koja mozhe da sostava golemi problemi vo ova banana drzava koja e sostavena vo 1946 godina, i sekoja 25 godini mu e smeneto imeto.

Za edna godina mnogu neshta ke bidat jasni, i mnogu skoro mislam deka vo Balkanot ke ima novi granici, a vie ne ste svesni deka Srbia saka da vi go zeme i ta mala teritorija shto go imate.

Za pomalku od 15 godini, vo balkanot ke dominirat Albancite i Srbite. I spored nastanite, ima i dogovori pomeku samite Srbi i Albanci ( Rama - Vuciq, so kumot Soros) soshto da sekoj da ja zgolemi nivnata teritorija, i normalno prva koja ke do jade e Makedonija, koja so 600k zhiteli se pravi mangup, mislejki deka e Hungaria.

Aj pozdrav :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Zaradi toa shto citam ova, nikogash veke nema da kupam..
A site tetovcani shto se na forum, znaet deka ako pocna ova aventura na ekonomski patriotizam, site mkd kafici vo Tetovo ke treba da bidat zatvoreni.
Zhiveam vo przena bafce, i cell zhivot sum kupill kaj Juprom, a veke poveke od 15 godini Juprom ima samo albanski klienti koj zhiveaat vo maalo..
Neka pocne vashata agenda, pa ke videme koj posleden ke pobedi. Osobeno vo Tetovo.

Gledam ste zemale hirish kako da ste piele redbull pa sakate da letate. Ne ste dovolno svesni deka ova drzava go drzat albancite koi se poveke od 25 posto, i se nacija koja mozhe da sostava golemi problemi vo ova banana drzava koja e sostavena vo 1946 godina, i sekoja 25 godini mu e smeneto imeto.

Za edna godina mnogu neshta ke bidat jasni, i mnogu skoro mislam deka vo Balkanot ke ima novi granici, a vie ne ste svesni deka Srbia saka da vi go zeme i ta mala teritorija shto go imate.

Za pomalku od 15 godini, vo balkanot ke dominirat Albancite i Srbite. I spored nastanite, ima i dogovori pomeku samite Srbi i Albanci ( Rama - Vuciq, so kumot Soros) soshto da sekoj da ja zgolemi nivnata teritorija, i normalno prva koja ke do jade e Makedonija, koja so 600k zhiteli se pravi mangup, mislejki deka e Hungaria.

Aj pozdrav :)
праите сметка без крчмар

Сите тие големоалбански планови ќе треба да ги прилагодите на геополитичките промени. Тие планови биле правени кога САД владеела со цел свет.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.261
Поени од реакции
8.889
праите сметка без крчмар

Сите тие големоалбански планови ќе треба да ги прилагодите на геополитичките промени. Тие планови биле правени кога САД владеела со цел свет.
Замисли, веруваат дека Србија кога би имала моќ да анектира територија на земја-членка на НАТО, ќе преговара со Албанија, за поделба на пленот.

Веројатно поради неизмерната љубов што Србите ја имаат кон Албанците.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Замисли, веруваат дека Србија кога би имала моќ да анектира територија на земја-членка на НАТО, ќе преговара со Албанија, за поделба на пленот.

Веројатно поради неизмерната љубов што Србите ја имаат кон Албанците.
не, не, Сорос им бил гарант за дилот
затоа они толку сигурни
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.914
Поени од реакции
5.758
Deneska Nedela oladete malku, kipper ne raboti, kupuvajte po Makedonskite marketi vo malovi.. a od utre vratate tamu kaj shto e poevtino :D
А што има Кипер а што го немаат другите маркети па да мораат од таму да купуваат и по пониска цена?Пола роба е од Косово дел од тетовски фабрики а дел од истите чија роба се продава и во Стокомак односно Кам.Ако е нешто поевтино во Кипер во однос на Стокомак и Кам е тоалетна хартија од Косово и банани додека останатите производи имаат иста цена.
Автоматски споено мислење:

Za edna godina mnogu neshta ke bidat jasni, i mnogu skoro mislam deka vo Balkanot ke ima novi granici, a vie ne ste svesni deka Srbia saka da vi go zeme i ta mala teritorija shto go imate.

Za pomalku od 15 godini, vo balkanot ke dominirat Albancite i Srbite. I spored nastanite, ima i dogovori pomeku samite Srbi i Albanci ( Rama - Vuciq, so kumot Soros) soshto da sekoj da ja zgolemi nivnata teritorija, i normalno prva koja ke do jade e Makedonija, koja so 600k zhiteli se pravi mangup, mislejki deka e Hungaria.

Aj pozdrav :)
Ти изгледа ја заборави вашата албанска ЦЕЦА која ви ги поремети сите планови бидејки благодарение на неа младите албанки постепено се либерализираа и престанаа да бидат само фабрики за производство на деца.Во разговор со старите албанци кога оваа се појави единствениот одговор кај сите беше КУКУ НОН БЕ ЈА ЧИВША СВЕ ГИ РАСИПАЛ:
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.176
Поени од реакции
25.252
А што има Кипер а што го немаат другите маркети па да мораат од таму да купуваат и по пониска цена?Пола роба е од Косово дел од тетовски фабрики а дел од истите чија роба се продава и во Стокомак односно Кам.Ако е нешто поевтино во Кипер во однос на Стокомак и Кам е тоалетна хартија од Косово и банани додека останатите производи имаат иста цена.
Автоматски споено мислење:


Ти изгледа ја заборави вашата албанска ЦЕЦА која ви ги поремети сите планови бидејки благодарение на неа младите албанки постепено се либерализираа и престанаа да бидат само фабрики за производство на деца.Во разговор со старите албанци кога оваа се појави единствениот одговор кај сите беше КУКУ НОН БЕ ЈА ЧИВША СВЕ ГИ РАСИПАЛ:
Господ да ми те поживее што го сподели видеово со нусево. :love:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.713
праите сметка без крчмар

Сите тие големоалбански планови ќе треба да ги прилагодите на геополитичките промени. Тие планови биле правени кога САД владеела со цел свет.
Pa sega.. dali Nato i America vi e garancija za ova, ili pak SAD veke ne e svetska silla... :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.914
Поени од реакции
5.758
Господ да ми те поживее што го сподели видеово со нусево. :love:
8 години после нејзиното појавување доаѓа првата нејзина конкурентка Гента Исмаили исто од Косово која во неколку наврати почна да ја имитира Аделина и сега живее во Америка:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.775
Поени од реакции
82.794
Pa sega.. dali Nato i America vi e garancija za ova, ili pak SAD veke ne e svetska silla... :D
Има каури кои мислат дека НАТО и Западот се некаква гаранција.
После 30 години под нивна капа и ја мислам дека се гаранција.
За Голема Албанија.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Ако приметите на кафич светлечка реклама со овој бренд на кафе дека го служат:

1725224002903.png

99% е шиптaрски. Не знам од каде потекнува таа корелација, сигурно има некое објаснување ама ете шиптaрските кафичи овој бренд на кафе го продаваат.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Ако приметите на кафич светлечка реклама со овој бренд на кафе дека го служат:

Прегледај го приврзокот 428155

99% е шиптaрски. Не знам од каде потекнува таа корелација, сигурно има некое објаснување ама ете шиптaрските кафичи овој бренд на кафе го продаваат.
Си ставил налепница и си отишол во Грција на одмор, па сега ќе глумиш патриот.

Си нашол да се силиш кон албанците заради кои опстојува оваа држава.

За тебе важи изреката: еб! му матер за да те прозива тато.

Кого нарекувате тато: србите и грците, само за нив имате почит или стравопочит, бидејќи стварно ве еб@вале, историски гледано па и денес.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Си ставил налепница и си отишол во Грција на одмор, па сега ќе глумиш патриот.

Си нашол да се силиш кон албанците заради кои опстојува оваа држава.

За тебе важи изреката: еб! му матер за да те прозива тато.

Кого нарекувате тато: србите и грците, само за нив имате почит или стравопочит, бидејќи стварно ве еб@вале, историски гледано па и денес.
Еднаш пишав за тебе дека си прилично resilient како за шиптaр, не можам да го најдам сега тој пост оти кеширањето не работи. Ама во последно време попушташ нервно. Што е проблемот, скрати педофилоудбашот аљо пари сега во опозиција кога сте? Легнувај, во 4 те чека позивот од духовниот педофил за клањање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom