NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    74
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.962
Поени од реакции
10.994
Занимација, додека не е почната новата сезона, да ги информираме младите генерации кој и што беше МЏ:


Особено 2 клип/шорт/рил:

Инаку, ќе тепаме фантази во новата сезона?
Дај да се преброиме со време и да се пингаме на постов.

@Tonchie
@Stefan-kobe
@Vanlok
@BigМас
@Magic Mike
@Harald
@TaftaCrew
@volare_g
@Partizanen banditen
@LesterBoMccaleb
@Sladoledzija
@Fedora10
@клошарињо
@Björn
@Хефест (господине Веселиновски, ти абер немаш ама ред е да те викнеме) :kuracc:
@Kambek
@The Procrastinator
@enzo8
@Aleksandar91
@Nino Manchester
@Down
@DeMoN_17
@Македон1312

Сигурно уште еден куп пропуштам, нека не замераат (нека цитират слободно) али дај да се организираме во оваа тема со време кој планира да игра следната сезона. Може да се направи супер група пошто голем дел пратиме НБА па да биде интересно.
На есен здравје, само ќе ги пингаме уште еднаш тие шо се пријавиле и стартаме.

@Tonchie може и годинава, како и лани (ако сака и има време) на почеток на сезона да ја креира лигата и да додаде дел од нас, после сами еден по еден ќе се додаваме.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.760
Поени од реакции
11.735
Занимација, додека не е почната новата сезона, да ги информираме младите генерации кој и што беше МЏ:


Особено 2 клип/шорт/рил:

Инаку, ќе тепаме фантази во новата сезона?
Дај да се преброиме со време и да се пингаме на постов.

@Tonchie
@Stefan-kobe
@Vanlok
@BigМас
@Magic Mike
@Harald
@TaftaCrew
@volare_g
@Partizanen banditen
@LesterBoMccaleb
@Sladoledzija
@Fedora10
@клошарињо
@Björn
@Хефест (господине Веселиновски, ти абер немаш ама ред е да те викнеме) :kuracc:
@Kambek
@The Procrastinator
@enzo8
@Aleksandar91
@Nino Manchester
@Down
@DeMoN_17
@Македон1312

Сигурно уште еден куп пропуштам, нека не замераат (нека цитират слободно) али дај да се организираме во оваа тема со време кој планира да игра следната сезона. Може да се направи супер група пошто голем дел пратиме НБА па да биде интересно.
На есен здравје, само ќе ги пингаме уште еднаш тие шо се пријавиле и стартаме.

@Tonchie може и годинава, како и лани (ако сака и има време) на почеток на сезона да ја креира лигата и да додаде дел од нас, после сами еден по еден ќе се додаваме.
Ќе играм
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
52
Поени од реакции
74
Занимација, додека не е почната новата сезона, да ги информираме младите генерации кој и што беше МЏ:


Особено 2 клип/шорт/рил:

Инаку, ќе тепаме фантази во новата сезона?
Дај да се преброиме со време и да се пингаме на постов.

@Tonchie
@Stefan-kobe
@Vanlok
@BigМас
@Magic Mike
@Harald
@TaftaCrew
@volare_g
@Partizanen banditen
@LesterBoMccaleb
@Sladoledzija
@Fedora10
@клошарињо
@Björn
@Хефест (господине Веселиновски, ти абер немаш ама ред е да те викнеме) :kuracc:
@Kambek
@The Procrastinator
@enzo8
@Aleksandar91
@Nino Manchester
@Down
@DeMoN_17
@Македон1312

Сигурно уште еден куп пропуштам, нека не замераат (нека цитират слободно) али дај да се организираме во оваа тема со време кој планира да игра следната сезона. Може да се направи супер група пошто голем дел пратиме НБА па да биде интересно.
На есен здравје, само ќе ги пингаме уште еднаш тие шо се пријавиле и стартаме.

@Tonchie може и годинава, како и лани (ако сака и има време) на почеток на сезона да ја креира лигата и да додаде дел од нас, после сами еден по еден ќе се додаваме.
I jas sakam da igram
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.750
нека му ја мисли сега, оваа сезона колку време ќе биде on, а колку off

Некој рече дека до сега немало волкава екстензија за неAllStar, не-first-nba team играч.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.441
Поени од реакции
7.827
нека му ја мисли сега, оваа сезона колку време ќе биде on, а колку off

Некој рече дека до сега немало волкава екстензија за неAllStar, не-first-nba team играч.
Toa што уште нема Ол Стар натпревар е голема неправда, ама Адам Силвер си знае, кога веќе мора да го има Јокиќ на Ол-Стар барем неговото најдобро другарче да го нема.
А за тоа колку е битен се потврдува сезоните кога беше повреден и сезоната кога беше здрав. Лани не знам како не успеаја да изгубат од Минесота, уствари ми текна, Ентони Едвардс влезе го бист-моуд.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Toa што уште нема Ол Стар натпревар е голема неправда, ама Адам Силвер си знае, кога веќе мора да го има Јокиќ на Ол-Стар барем неговото најдобро другарче да го нема.
А за тоа колку е битен се потврдува сезоните кога беше повреден и сезоната кога беше здрав. Лани не знам како не успеаја да изгубат од Минесота, уствари ми текна, Ентони Едвардс влезе го бист-моуд.
Па не беше некој бист моуд Едвардс против Денвер колку што потфрлија Портер, Гордон и КЦП во гејм 7.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.748
Поени од реакции
4.172
Toa што уште нема Ол Стар натпревар е голема неправда, ама Адам Силвер си знае, кога веќе мора да го има Јокиќ на Ол-Стар барем неговото најдобро другарче да го нема.
Никогаш не е бил на Ол Стар ниво Мареј, во баблот плејофот шо го изигра јако и кога освоија титула, онака во регуларна сезона никогаш не е играл доволно добро за да биде Ол Стар.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.962
Поени од реакции
10.994
Никогаш не е бил на Ол Стар ниво Мареј, во баблот плејофот шо го изигра јако и кога освоија титула, онака во регуларна сезона никогаш не е играл доволно добро за да биде Ол Стар.
Мислам дека и двајцата сте во право, од една страна навистина немал некои сезони да се покакаш од среќа кога го гледаш на терен (ради повредите) ама од друга страна кога е скроз здрав тимот со него во состав игра океј.

Е сеа во однос на парите, преплатен е - али во лигава кој сè стигна да земи пари ми иди да заплачам. Во таа насока овај е еден од подобрите играчи шо е преплатен за то шо го дава.

Рачунај сега имиња ко Зајон и ред други (да не го спомнувам тука Бен Симонс) ги ставаме со катаљон пари на маса да седнат и нормално нема да се замара свињата дали јади или не јади крофни.
Јас повеќе би оправдал на Мареј да му се дај баснословна сума пари (кога веќе се фрлаат така) пошто ради повреди му се „сјебала“ дел од кариерата отколку на некое неодговорно лигле ко Зајон или ју нејм ит затоа шо бил ПОТЕНЦИЈАЛ.

Убаво е и тоа, али треба на терен и вон терен да покажи дека ги заслужил парите за таков потенцијал - секогаш на ваков муабет ми текнува на Стеф. Која машина човече, ама откако влегол во лигата работел на себе, не се заебавал и сега е таму кај шо е.

Ова другото сичкото е МЕХ во споредба со него и работници слични на него.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.606

Како и предходните така и овој пред сезонски период се почнува со хајпот за Бен Симонс :facepalm:

Сега кога ќе почнат да фрчат клипови од тренинг како ги погодува сите шутеви за три и слободни па,па,па.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom