Дрога ( Наркотични дроги )

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.713
Поени од реакции
21.011
На овакфи затуцани како Рон,Вруќу и Лолобриџиду само лупни ги по полче трип да ги се отфори перцепција.

Ке се препородиф.
Рон ке се кае за вакцине.
Лолобриџида ке се кае зшто замара како луда.
А Вруќа ке се кае што се родила.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.684
Поени од реакции
82.566
На овакфи затуцани како Рон,Вруќу и Лолобриџиду само лупни ги по полче трип да ги се отфори перцепција.

Ке се препородиф.
Рон ке се кае за вакцине.
Лолобриџида ке се кае зшто замара како луда.
А Вруќа ке се кае што се родила.
нема везе
не мора да значи

мене трип не ме фаќа, ко ништо да не сум зимал
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.713
Поени од реакции
21.011
нема везе
не мора да значи

мене трип не ме фаќа, ко ништо да не сум зимал
Поебале те деца.
Дале ти обичну таксену марку или ефтину слагалицу од Локо Кроко.

Не ти се деси ништо необјасниво?
Фрактално,сфеткаво,модифицирано?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.684
Поени од реакции
82.566
Не ти се деси ништо необјасниво?
Фрактално,сфеткаво,модифицирано?
да
еднушка од 30 пута отприлика (мајкродот)

друго све апсолутно ништо, освен срањата на крај ко ќе пушта, кои ги пиев исто ко останатите
пола, 1, 1 и пол, 1,75 ... свеедно
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.794
Поени од реакции
6.274
да
еднушка од 30 пута отприлика (мајкродот)

друго све апсолутно ништо, освен срањата на крај ко ќе пушта, кои ги пиев исто ко останатите
пола, 1, 1 и пол, 1,75 ... свеедно
Тоа многу зависи од внатрешна хемија на поединец има големи разлики, знам другар кој џабе дува трава коа никогаш не го фаќа. Мене ме фаќаат и минимални дози така да, сосема задоволен :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.684
Поени од реакции
82.566
Тоа многу зависи од внатрешна хемија на поединец има големи разлики, знам другар кој џабе дува трава коа никогаш не го фаќа. Мене ме фаќаат и минимални дози така да, сосема задоволен :)
Разни луѓе, различно. Ја сфатив одамна дека не е тоа за мене.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.924
Поени од реакции
23.959
да
еднушка од 30 пута отприлика (мајкродот)

друго све апсолутно ништо, освен срањата на крај ко ќе пушта, кои ги пиев исто ко останатите
пола, 1, 1 и пол, 1,75 ... свеедно
Ако користиш седативи или кај нас популарните дијазепам, лексилиум, деметрин, хелекс (што е уствари она што американците го викаат xanax) итн... нема да има ефекти.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.684
Поени од реакции
82.566
Ако користиш седативи или кај нас популарните дијазепам, лексилиум, деметрин, хелекс (што е уствари она што американците го викаат xanax) итн... нема да има ефекти.

не е тоа случајот
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.794
Поени од реакции
6.274
Ако користиш седативи или кај нас популарните дијазепам, лексилиум, деметрин, хелекс (што е уствари она што американците го викаат xanax) итн... нема да има ефекти.

Дијазепам е Валиум? Нели е бензодиазепин? Најбезвеза се особи кои секојдневно фукаат по две три бензо чисто да можат да прогураат ден а ваму се големи противници на трава или да не правиме муабет за хаш.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.835
Поени од реакции
12.283
А шо е муабетов со Салвија Дивинорум?
Ја има некој од вас цапнато таа белешка? Да сподели искуства. Дали би пафнал пак и зошто не :icon_lol:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.713
Поени од реакции
21.011
А шо е муабетов со Салвија Дивинорум?
Ја има некој од вас цапнато таа белешка? Да сподели искуства. Дали би пафнал пак и зошто не :icon_lol:
Салвиа е помала легална сестра на диемти.
Тој што е Ајахуаска за Инки,тој била Салвиа за Ацтеки.Маи биле навлечени на Пејоти.

Ја неам пробано,у Европу е претешко да се најде.У Јуесеј легално си цепаф тинејџери у неколко државе.
Ја као што знам презаебано,чудно и на моменти страшно.Само за људи сс јаку психу и псај експирианс.Трае само неколко минута а ударац е губиш тло под ногама.
Мене не су ми јасни овакфи халусиноџеник ефекти и хајови.Нема трн он,тјун ин и дропаут што би кажаја Тимоти Лири,доктор на Харвард,лудак што експериментираја сс студенти и елезди.
Нема боја и приказна,само еуфорично прераскажување.Финта е да осетиш нешто необјасниво.

Маестрални и олдскул 1200 Микс имаф траку за сфи псајхоактиф супстанце,па и за Савију.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.067
Поени од реакции
7.442
бафра, ти имаш пробано вутра?
Ќе ти одговорам ко вицот: другари зборат за путки, едниот го прашува другиот, брат си лижел ли путка, овој немал, па одговара, ку* сум лижел.
Не знам што е тоа вутра, ако се пуши, немам, не пушам. Не сакам ни дмт да пробам, тоа е хормон кој телото го испушта пред умирање. На интернет има, седи 5 дена во тотална темница, телото ќе почне природно да лачи дмт, ама ние 5ч не можеме без моб не па 5 дена.
Лсд би, ама имам читано дека треба да имаш искусни луѓе со тебе, кои би те воделе.


Имам вутрад држено.
Ку*ац имам држено вутрад. По грешка укуцав во срч за да видам што е тоа вутра.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.318
Поени од реакции
17.207
А шо е муабетов со Салвија Дивинорум?
Ја има некој од вас цапнато таа белешка? Да сподели искуства. Дали би пафнал пак и зошто не :icon_lol:
Ne znam, salvia e edna od rabotite koi nikogas ne bi gi probal, mnogu sum ja istrazuval i vo golemo mnozinstvo tripovite se zaebani, losi, neprijatni. Nesto slicno na datura. Salvia te vlece vo crna dupka i sve ti e vo Osmi Putnik fazon tripot. Ednostavno toa se supstanci so temna energija, i ako ona ne te ljubi ima mamata da ti ja ebe. Retko, mnogu retko nekoj ubavo si pominal na tie dve supstanci.

Inace imate ajahuaska sesii vo blizina, vo Srbija, kolku sto sum sretnal, ali ne e toa toa. Aja strogo vo prasuma e filmot. A i Ajata ne odgovara na nasiot duh, toa e poveke za pleminjata domorodni, bidejki si e nivna supstanca. Poveke bi sakal da probam cist DMT, barem nema da imam muka so serenja prolivi povrakanja i treski so saati. Sepak, sum nemal takva moznost, sakam da odam vo Holandija nekojpat so zena mi, specijalno za DMT, ama pa ne znam kako da i ja prodadam pricata sto sakam da napravam, posto ke ima mrstenje.

Babi, daj otkacete se od temava i idete pusete cigari uz diazepam, stvarno smarate.
Автоматски споено мислење:

Ќе ти одговорам ко вицот: другари зборат за путки, едниот го прашува другиот, брат си лижел ли путка, овој немал, па одговара, ку* сум лижел.
Не знам што е тоа вутра, ако се пуши, немам, не пушам. Не сакам ни дмт да пробам, тоа е хормон кој телото го испушта пред умирање. На интернет има, седи 5 дена во тотална темница, телото ќе почне природно да лачи дмт, ама ние 5ч не можеме без моб не па 5 дена.
Лсд би, ама имам читано дека треба да имаш искусни луѓе со тебе, кои би те воделе.


Имам вутрад држено.
Ку*ац имам држено вутрад. По грешка укуцав во срч за да видам што е тоа вутра.
75 do 100 nanogrami LSD nema da te odlepat do toj stepen da mora nekoj okolu tebe da trca i da te vraka vo realnost, kolku i da si labilen. Bitno e da si vo priroda i so poznati lica. Jas na primer, prviot pat u drustvo od koja sto edna devojka znaev, mi izgledase ona ok mila prijatna zracese, a drugarite nejzini koi prv pat gi zapoznav mi se gledaa so temni lica nalik demoni, cesen zbor ova. Edino pruza fini prijatni vizuelizacii, muzikata e prekrasna, i nevidena euforija, posto e agonist silen na serotoninot. Tuku celata rabota e da se najde filjan covek, zasto sekoj klosar prodava sve i svasta pod ime LSD pa moze i da ne si pomines ubavo kako sto ocekuvas.
Автоматски споено мислење:

Салвиа е помала легална сестра на диемти.
Тој што е Ајахуаска за Инки,тој била Салвиа за Ацтеки.Маи биле навлечени на Пејоти.

Ја неам пробано,у Европу е претешко да се најде.У Јуесеј легално си цепаф тинејџери у неколко државе.
Ја као што знам презаебано,чудно и на моменти страшно.Само за људи сс јаку психу и псај експирианс.Трае само неколко минута а ударац е губиш тло под ногама.
Мене не су ми јасни овакфи халусиноџеник ефекти и хајови.Нема трн он,тјун ин и дропаут што би кажаја Тимоти Лири,доктор на Харвард,лудак што експериментираја сс студенти и елезди.
Нема боја и приказна,само еуфорично прераскажување.Финта е да осетиш нешто необјасниво.

Маестрални и олдскул 1200 Микс имаф траку за сфи псајхоактиф супстанце,па и за Савију.

Mislam deka veke ni vo USA ne e legalna. Pred desetina godini ja imalo po shopovi za nargilinja, lulinja itn., ides fino lepo si kupuvas kesicka so xxx jacina i si teras.

Datura e fascinatntna, ja ima kaj nas, mnogu lesno moze da se najde. Ama toa e ogavna rabota, igranje so Gavolot. Ne znam koj kurac tolku mi e interesna.
 
Последно уредено:

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
А шо е муабетов со Салвија Дивинорум?
Ја има некој од вас цапнато таа белешка? Да сподели искуства. Дали би пафнал пак и зошто не :icon_lol:

Читај ги коментарите
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.100
Поени од реакции
36.868
Лица кои се склони на зависност не би требало да пробуваат ништо кое може да ги одведе до понорот на наркоманијата.
...,,лица кои се склони на зависност" како да е тоа некоја неспособност за разлика од другите кои демек ,,контролираат да не бидат зависни", бате кога хемикалијата дали синтетска или од растение влезе во твојот метаболизам не постои човек што може да ја контолира таа создадена зависност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom