Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.794
Поени од реакции
6.208
Прегледај го приврзокот 426810

Каде има вакво нешто во Скопје? 1 ми се скрши и сега цела столица за едно тркалце треба да менувам..
Автоматски споено мислење:

Побарај може да има и други типови
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
376
Поени од реакции
389
Електрометал нема, во тие за оков има ама не од тие што барам туку со дупчиња горе во тоа основата за да го заковаш/заштрафиш пошто на нив не им требаат вакви (монтираат тркалца на маси/кревети/плакари) не на столчиња за седење… бев и прашав па и сликав…

затоа барам чаре тука .. на алиескпрес има али кој ќе чека со месеци… тие посебно доцнат сеа со достава
Еве го моето мислење од пред две години на слично прашање:
Сериозно?
Уште и од Алиекспрес ќе нарачувал.
Кај и да е ќе почнете да прашувате каде може да се најде леб, банани и сок.
:( :mad: :confused: :eek: :tapp:
On topic:
Знам дека има секакви типови, затоа ти кажав да побараш.
Има и вакви, не е специјално тркало па да не може да се најде.
Дури и низ дома ми се моташе едно паднато од сушара за алишта (најверојатно помало од тоа што ти треба).

Полесно ви е од Алиекспрес да чекате ситници со месеци отколку да мрднете и да побарате во вашата блиска околина ...:(
 
Член од
12 март 2012
Мислења
199
Поени од реакции
161
Член од
2 јули 2008
Мислења
164
Поени од реакции
80
Еве го моето мислење од пред две години на слично прашање:


On topic:
Знам дека има секакви типови, затоа ти кажав да побараш.
Има и вакви, не е специјално тркало па да не може да се најде.
Дури и низ дома ми се моташе едно паднато од сушара за алишта (најверојатно помало од тоа што ти треба).

Полесно ви е од Алиекспрес да чекате ситници со месеци отколку да мрднете и да побарате во вашата блиска околина ...:(
Полесно и поевтино... ми требаа онакви тагови за вратата во зграда, кај клучар ги купив по 150мкд и тоа со попуст инаку биле 200мкд (пошто сум бил доктор тој клучарот дава попуст што е кај клинички), од али нарачав за 0.92$/парче.

Сијалици за дома GU10 со лед кај нас прво не ни можев да најдам, од електрометал земав по 150-200мкд исто така... еве ги скоро сите прегорени се, од али вакви сијалици и тоа баш со лед за 1.32$/парче, и ене ги сеуште работат.

За колата air intake sensor кај нас на некоја од ова страниве за делови од 30e нагоре, од али го нарачав за 11$ и тој работи без никаков проблем ( во Грција го најдов исто за 17е ама немав во тој период никој што ќе оди до Солун а не ми се исплатеше да палам кола баш за тоа).

Сензор за температура за LG машина за алишта, кога рикна греачот се јавив на бројот што го имам во гаранцијата за нов греач со термостат, ми викаат да им пратам маил со модел на машина и сериски број па они да контактирале во Кореа за да нарачаат дел...(видеодата мислам се викаше сервисот што е за овие машини)...греачи се продаваат кај нас инаку по обични продавници кај што има такви работи ама без термостат, термостатот го искористив некако на среќа од стариот греач инаку за секој случај затоа што кај и да е пак ке рикне (од водата што фаќа каменац) нарачав од али термостат за 1.31$

Адаптер ми требаше од праисториски HDD да можам да извадам работи, кај нас само во Нексио најдов и ми побараа 2000-2500мкд, од али за 2.94$ нарачав и секако заврши работа.

Безброј Ugreen кабли за полначи и HDMI, bricks за полнење итн итн што работата без проблем и без никакви секирации (не се овие Ugreen да речам поевтини од изборот тука, мислам дека со исти цени, ама по мене со многу подобар квалитет.)

И да не редам сега све што сум купувал... поентата на целава порака е дека не е дека секогаш нарачуваат луѓе од алиекспресс затоа што ги мрзи да побараат тука, туку затоа што во некои случаи е поевтино а во некои покрај поевтино дури и поквалитетно.

За тркалцава на пример на али најдов силиконски ко од ролерки (што мислам дека баш ќе бидат топ) ама затоа што не можам да ја користам без 1 тркалце столицата побарав тука да најдам бар привремено решение.

Мој совет до тебе кога и тебе ќе ти затревба нешто да видиш затоа што можеби ќе најдеш и ти нешто добро на тој али, впрочем и тука грото од робата е од таму, затоа малку и поевтино ни се фаќа али :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.332
Поени од реакции
4.151
Поевтино е да, ама ќе чекаш нешто за два месеца да ти дојде. Плус ако немаш пошта во близина, парите или времето што ќе ги дадеш за да си ја подигнеш пратката, ќе ги дадеш на пазарче или друга некоја продавница.


Поевтино е само ако купуваш нешто што во моментот не ти треба, или купуваш количински многу.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
376
Поени од реакции
389
@Nikac313
Да не повторувам, истото што го рече @KaWa пред мене.

Не реков да не се нарачува од алиекспрес.
И јас нарачувам работи online, но тоа што не можам да го најдам овде, или има голема разлика во цена.
Но бесмислено ми е да се нарачува најобични работи што можат да се најдат ако не во секоја, во секоја втора продавница тука. И плус да ги чекам со месеци, па дали доцни, дали ми ја загубиле пратката, па оди до пошта да ја подигнеш ...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
7.893
Некој што е од Тетово дали знае каде има и воопшто дали постои некој сервисер за грамофонска плоча? Стар грамофон како мало куферче е.
Мислам дека иглата му е скршена или веќе дотраена.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
934
Некој што е од Тетово дали знае каде има и воопшто дали постои некој сервисер за грамофонска плоча? Стар грамофон како мало куферче е.
Мислам дека иглата му е скршена или веќе дотраена.
за Тетово не знам ама има една група на ФБ за размена/продажба на грамофони и плочи ако сакаш пробај таму:
 
Член од
7 април 2024
Мислења
23
Поени од реакции
39
Дали знае некој каде може да се добие пристојна боди-ту-боди масажа во Скопје? Или еротска, сензуална, како сакате наречете ги. Валијант аут. Дајте друго дете, али НИКАКО ТРАНСИЦА. Ако ова го чита некоја нормална девојка што пружа вакви услуги, нека ми пише во инбокс.
 
Член од
21 април 2024
Мислења
19
Поени од реакции
4
Zdravo
Kade mozam da najdam tegovi za vezbanje
Mi trebaat ednoracni po 2-3kg
Ako ima nekoj poracuvano od nekade, pobarav na nekolku strani ama ima samo pogolema kilaza
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.324
Поени од реакции
11.160
Zdravo
Kade mozam da najdam tegovi za vezbanje
Mi trebaat ednoracni po 2-3kg
Ako ima nekoj poracuvano od nekade, pobarav na nekolku strani ama ima samo pogolema kilaza
Имаш различни тежини побарај си
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
948
Поени од реакции
624
>Ме интересира како се движат цениве по теретаниве.
>Предлог добра а евтина теретана во близина на католичка црква

Sent from my SM-A356B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom