Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
1.300
Направив едит на безплатната "енциклопедија", сега е точно.

1724592985559.png

За да биде наука, треба да го задоволи научниот метод.

Научниот метод е систематски и логичен пристап за откривање како функционираат работите во универзумот. Тој вклучува правење набљудувања, формирање хипотеза, спроведување експерименти, собирање и анализа на податоци, и извлекување заклучоци. Клучните чекори се:
  1. Набљудување: Собирање податоци и забележување на појави.
  2. Прашање: Поставување специфично прашање врз основа на набљудувањата.
  3. Хипотеза: Предложување образована претпоставка или објаснување што може да се тестира.
  4. Експеримент: Дизајнирање и спроведување на експерименти за тестирање на хипотезата.
  5. Анализа: Анализирање на податоците за да се утврди дали ги поддржуваат или не ги поддржуваат хипотезите.
  6. Заклучок: Извлекување заклучоци и, ако е потребно, предлагање нови хипотези.
За подетално објаснување, бујрум:

 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.254
Поени од реакции
8.371
Не постои калап, постои опсег. Веќе одговорено: Менопауза е од 45-55. Може да се деси и порано, и покасно од тоа. Е сега ако сакаш да си играш лотарија со својата иднина, чекај до 55.
Гледам, морал и религија се рака под рака според мене, само таа дискусија ќе биде огромна. Ако тоа е твое мислење, само напред.

Би ти препорачал да го слушаш Dr. Jordan Peterson, тој има многу добра гледна точка, психолошко религиска.
Па како е некому касно на 30, ако опсегот е 45-55?

До 55 не знам дали ќе бидам жива, лотарија е да мислиш дека ти е загарантирано било што.

Со работата и делото на дотичниот сум добро запознаена :)

И кога веќе си решил ти да си живееш според одредена догма, тоа е сосема во ред. Само истата не е апликативна на секој еден човек. Ама во право си, преширока дебата за овде. Креационист и наука, deeeeep.

Хороскоп е боље ;)
.
.
.
И ова не се однесува на тебе лично, туку ми е општо за секој пат кога ќе ми речат "Ќе УмРеШ сАмА сО мАчКи"
SmartSelect_20240819_112527_Instagram.jpg
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
1.300
Па како е некому касно на 30, ако опсегот е 45-55?
Разлика помеѓу партнер и донор на сперма.
До 55 не знам дали ќе бидам жива, лотарија е да мислиш дека ти е загарантирано било што.

Со работата и делото на дотичниот сум добро запознаена :)
Не доволно изгледа. Тоа си е твое.
И кога веќе си решил ти да си живееш според одредена догма, тоа е сосема во ред. Само истата не е апликативна на секој еден човек. Ама во право си, преширока дебата за овде.

Хороскоп е боље ;)
Пак тоа си е твој избор.
И ова не се однесува на тебе лично, туку ми е општо за секој пат кога ќе ми речат "Ќе УмРеШ сАмА сО мАчКи"
Прегледај го приврзокот 427441
Ова иде со годините, имам роднини што се со мачки за жал (и мажи и жени), а колку би сакал фамилијата да ми е поголема.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
483
Поени од реакции
1.652
@Johnny B има надеж и за тебе. Помалце гледај Ливерпул, повеќе работи на себе.
И секако да си научиш хороскоп на памет.
Искрено немам поим ,научив за Ливерпул кога гуглав зашто кираџијата пред мене со акрил боја на стаклото од вратата од купатилото напишал You'll never walk alone."
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.682
Поени од реакции
23.349
Нели бе таму те стегаат коа ќе отидеш.. шеици, деформитети…
jas poveke mislev da si u forma kako lila ona samo takvi fotki stava od dubai... si vikam sto ona kako dupla vaga tolku meri i se stega moze treba da ja pratis u cekor..

a sto se slucuva u dubai normalno ostanuva u dubai :cenzura:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.352
Поени од реакции
22.178
И ова не се однесува на тебе лично, туку ми е општо за секој пат кога ќе ми речат "Ќе УмРеШ сАмА сО мАчКи"
Macka e vekje kraen stadium, koga ke te napusti snagata i ke nemas energija da se setkas po obliznite livadi posto taa ne e zahtevna mnogu i e lesna za odrzavanje.
Sega vidi kuce nesto :) .
Автоматски споено мислење:

To da cinelo ke porasnelo :D
@Audiofil
Screenshot_20240825-161530_Instagram.jpg
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.254
Поени од реакции
8.371
Macka e vekje kraen stadium, koga ke te napusti snagata i ke nemas energija da se setkas po obliznite livadi posto taa ne e zahtevna mnogu i e lesna za odrzavanje.
Sega vidi kuce nesto :) .
Автоматски споено мислење:


To da cinelo ke porasnelo :D
Кучето е снажно, јас не сум...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.770
Поени од реакции
19.989
jas poveke mislev da si u forma kako lila ona samo takvi fotki stava od dubai... si vikam sto ona kako dupla vaga tolku meri i se stega moze treba da ja pratis u cekor..

a sto se slucuva u dubai normalno ostanuva u dubai :cenzura:
Треба значи да почнам појако кардио, и шо викаш колку на гради да ставам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom