Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Aко ме прашуваш за бебе реџа никако не се согласувам со нејзиното однесување, ниту му верувам дека само заради тоа што му зборела на албански ја исфрлиле. Сигурно сакала посебен третман затоа што е позната пејачка.
Би се кладел дека било некое воук снегулка однесување. Таквите треба да бидат шамарени, без разлика и на која друга група да припаѓаат. Мило ми е што се согласуваме за тоа.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.410
Поени од реакции
5.352
Гледам уште бркате проценти и бројки за правична застапеност.
Ајде, ајде ќе је биде... кротка вода, брег рони.

Opstina.jpg
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.155
Поени од реакции
8.741
Борбеното знаме на Скендербег под кое тој се борел за христијанската вера и колел муслимани го закачиле на џамија?:facepalm:
Нема да ме изненади и Давидовата Ѕвезда да ја видам над некое минаре.:popce:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.990
Поени од реакции
24.569
Ќе се најде ли едно место, една земја, еден град каде автохтоните ќе се вклопат во општеството и ќе допринесуваат во заедницата?
У арапските вукоебини, Турција и кај браќата нивни на Кавказот од каде што ги донеле .
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.413
Поени од реакции
5.690
Борбеното знаме на Скендербег под кое тој се борел за христијанската вера и колел муслимани го закачиле на џамија?:facepalm:
Нема да ме изненади и Давидовата Ѕвезда да ја видам над некое минаре.:popce:
И каури се убиени со истото знаме, конвертирано е знамето односно мултифунксионално.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
923
Поени од реакции
987
Тие од Грчец работат за некого од власта (македонец), на овие од Грчец ќе лежат или загинат, а тие од власта ќе завршат побогати за милиони.
Кога дозна дека татко ти , ти е чичко?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.008
Поени од реакции
32.002
Борбеното знаме на Скендербег под кое тој се борел за христијанската вера и колел муслимани го закачиле на џамија?:facepalm:
Нема да ме изненади и Давидовата Ѕвезда да ја видам над некое минаре.:popce:
Може не се во кадар ама сигурно има и минариња блиску.




А ова е главната улица во Тирана.

 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.294
Поени од реакции
5.019
Какво човеколико животно треба да си да се родиш во една од најразвиените земји во светот, да ги имаш сите можности за школување, работа, комфорт во животот и пак да останеш на нивото на развој "ќе кољам каури во градски автобус"

Ќе се најде ли едно место, една земја, еден град каде автохтоните ќе се вклопат во општеството и ќе допринесуваат во заедницата?
Се додека ш иптарот има резервна татковина и може да краде, тепа, убива и само поминува граница небитно дали косово или албанија во кои е заштитен, останува ние да бидеме нивни робови и вечна вреќа за ќотек, се разбира се додека не ги качиме на трактор и збогум мајко.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.559
Поени од реакции
82.170
И каури се убиени со истото знаме, конвертирано е знамето односно мултифунксионално.
ајде бе, така се тешите по вашите џамии?

а да прашаме некој исламски научник, некој оџа од Арабија или Египет?
............................................................
Она што ни го прават тука на нас, истото им го прават и на каурите Албанци, во Албанија. Чисто да си знаете од каде е, меѓу другото, антагонизмот на христијанското население во Албанија кон нивните сонародници од тука.

 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.281
Поени од реакции
16.991
Godinava tri pati bev Sveti Naum, i imase dosta koli so albanski registracii, i Albanci, i lugeto si se sosem ok, normalni, ubavi, sredeni, civilizirani, imas cuvstvo deka se tvoj narod, a i jas taka gi dozivuvam. Istiot vpecatok go steknav pred 3 godini koga bev vo Tirana, Tirana za Skopje e metropola.

Ovie opinci tuka, nareceni Albanci kao, mozat samo da fantaziraat deka imaat nekakvi dopirni tocki so Albancite pravoslavni, ili katolici. I toa e toa sto gi boli, da ne se lazeme, ovde se Talibani i najzatucan i otepan narod - od islamot, vo Evropa, najgolem proizvoditel na islamski teroristi po glava na zitel. Kako moze nekoj sto izlegol so zname na Islamska Drzava da brani shahidi koi ubile deca na najgolem pravoslaven praznik da ima bilo kakva povrzanost so nekoj sto e Hristijanin? Krv e krv i ne se bira, krvta ne go prai covekot, tuku uveruvanjata idealite i delata.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.294
Поени од реакции
5.019
Godinava tri pati bev Sveti Naum, i imase dosta koli so albanski registracii, i Albanci, i lugeto si se sosem ok, normalni, ubavi, sredeni, civilizirani, imas cuvstvo deka se tvoj narod, a i jas taka gi dozivuvam. Istiot vpecatok go steknav pred 3 godini koga bev vo Tirana, Tirana za Skopje e metropola.

Ovie opinci tuka, nareceni Albanci kao, mozat samo da fantaziraat deka imaat nekakvi dopirni tocki so Albancite pravoslavni, ili katolici. I toa e toa sto gi boli, da ne se lazeme, ovde se Talibani i najzatucan i otepan narod - od islamot, vo Evropa, najgolem proizvoditel na islamski teroristi po glava na zitel. Kako moze nekoj sto izlegol so zname na Islamska Drzava da brani shahidi koi ubile deca na najgolem pravoslaven praznik da ima bilo kakva povrzanost so nekoj sto e Hristijanin? Krv e krv i ne se bira, krvta ne go prai covekot, tuku uveruvanjata idealite i delata.
За жал не се согласувам, има еден христијанин иде во Македонија и снима низ Македонски градови и ги прави Албански стари градови, иста емисија направи и за Охрид, треба да научиме дека албанскиот национализам не зависи од религија туку проблемот е во нив и нивните расипани верувања, новинарот мислам се вика Марин.

Повели линк од добрите албанци од албанија...

За информација дотичниов провокатор е персона нон грата во грција, ние како по обичај оставаме секој гад да не моча.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.281
Поени од реакции
16.991
За жал не се согласувам, има еден христијанин иде во Македонија и снима низ Македонски градови и ги прави Албански стари градови, иста емисија направи и за Охрид, треба да научиме дека албанскиот национализам не зависи од религија туку проблемот е во нив и нивните расипани верувања, новинарот мислам се вика Марин.

Повели линк од добрите албанци од албанија...

За информација дотичниов провокатор е персона нон грата во грција, ние како по обичај оставаме секој гад да не моча.
Nacionalizmot e benigna manifestacija vo odnos na toa sto ni go serviraat tukasnite vo forma na islamski radikalizam koe ni se reflektira vo sekojdnevniot zivot.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.294
Поени од реакции
5.019
Nacionalizmot e benigna manifestacija vo odnos na toa sto ni go serviraat tukasnite vo forma na islamski radikalizam koe ni se reflektira vo sekojdnevniot zivot.
За мене е иста, оваа држава е изградена на темели кои се против двете појави за кои нема место на оваа земја и држава.
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
86
Поени од реакции
492
Помеѓу самите Албанци се знае дека во Македонија живеат најзатуцаните Албанци задоени со радикален ислам. Дури и во Косово се далеко по лабави веќе, голем број на млади атеисти, по слободни, следат западен тренд. Албанија веќе има 50% немуслиманско население на последен попис.
Кај нас ваљда дека сеуште живеат во етничко мешано општество, па се форсира перење мозок, радикализам и омраза за да може лесно да се контролира масата. Албанија и Косово веќе се етнички 90%+ Албанците и нема потреба таму да се перат мозоци толку, секој си е по свој слободен пат.

Јас од сигурни извори што сум бил во контакт со Албанци кои не се од Македонија, тврдам дека ги гледаат нашите Албанци ко забегани и често се оградуваат од нив.
Скоро гледав некое видео во Скопски Крушопек, браќата собрани преку 50 души исклучиво само мужи и рипаат во Треска, со прозивање на своите имиња.
Коментарите од другите Албанци беа:

- Што е со Арабскиве имиња, дали сте вие уопште Албанци?
- Каде ви се жените?

А коментари од Македонските Албанци се:
-Тука сме многу повеќе мажи донесете ги жените.
-Што го напаѓате исламот, вие сте Срби, четници. Итн, итн.
Отворете на фб: Fshtati Krushopek Shkup, ако му се глеа на некој мајмуни.
Го кажувам ова чисто како еден мал пример.

Да како целина сите заедно како Албанци и нивниот големо албански wet dream се во судир со нас. Но тоа е исто како што имаме и со Грција и Бугарија без разлика на вера, едноставно балканот е таков, усран во гомна од национализам и омраза кон својот прв комшија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom