Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
A sto mislis, civa greska e toa, negova, na majka mu ili tatko mu? Ili site komplet?

Pa majkite so svojata toksicna ljubov i griza pravat od maskite deca takvi licnosti - nesigurni zavisni nesposobni, i tatkovcite so nivnoto pasivno prisustvo vo brak, odnosno otsustvo. Ova se generacii rasteni i vospituvani od zeni dominantno, zatoa imas i takvi momci a od druga strana devojki so daddy issues, zelni za vnimanie so lesen moral.
Za ova e skroz kriv tatkoto, on treba da ja napravi separacijata na mama od sinot deka ako ne ona sinot pocnuva ko Lilit da go zdere, zivee od negovata energija... i stanuva proksi. Moj komshija ostana cel zivot samec oti mama ne bendisa niedna. Mama umre on ne znae sho so sebe. Tatkoto ushe ko bil dete go snemalo u prikaskata. Posledicite na umiranjeto na tatkoto kako energija vekje pocnavme naveliko da gi gledame.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.214
Поени од реакции
36.419
Како што веќе напоменав, живеам сама и сама се занимавам со своите трошоци.
Не ми требаат финансии од нечии родители.
Мал е процентот на тие што можат да подмират трошоци и да тераат "модерен живот", плаќаш сега, кога ќе дојдам деца, породилно, една плата...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Мал е процентот на тие што можат да подмират трошоци и да тераат "модерен живот", плаќаш сега, кога ќе дојдам деца, породилно, една плата...
Зошто би била со една плата? Ваљда вработен маж ќе најдам, барем се надевам :)
Инаку во мој круг немам поблиски што живеат во заедница. Секој има потреба од свој мир, и млади и стари.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
690
Поени од реакции
2.010
Мал е процентот на тие што можат да подмират трошоци и да тераат "модерен живот", плаќаш сега, кога ќе дојдам деца, породилно, една плата...
Цело време става акцент на тоа дека била самостојна и дека доволно заработувала за да не зависи од никој. Кое дебилно размислување.
Не и посакувам да остане сама, на одредена возраст во поодминати години ќе сфати што е навистина богатство, среќа, радост, задоволство, исполнетост... СЕМЕЈСТВО со сите добри и лоши работи кои се случуваат низ животот.
Премногу себични станаа луѓево.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Цело време става акцент на тоа дека била самостојна и дека доволно заработувала за да не зависи од никој. Кое дебилно размислување.
Не и посакувам да остане сама, на одредена возраст во поодминати години ќе сфати што е навистина богатство, среќа, радост, задоволство, исполнетост... СЕМЕЈСТВО со сите добри и лоши работи кои се случуваат низ животот.
Премногу себични станаа луѓево.
Секако дека сакам семејство, но не по секоја цена. Нема потреба од тоа.
Кон кого сум себична? Јајце клеткава?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.214
Поени од реакции
36.419
Зошто би била со една плата? Ваљда вработен маж ќе најдам, барем се надевам :)
Инаку во мој круг немам поблиски што живеат во заедница. Секој има потреба од свој мир, и млади и стари.
Оти постои нешто што се вика бркање од работа, за време на породилно на 9 месеци тешко да ти го земат детето во дневен престој и неретко еден треба да земе неплатен одмор, болести и тн.
Што си по професија што ти стига платата?
Автоматски споено мислење:

Цело време става акцент на тоа дека била самостојна и дека доволно заработувала за да не зависи од никој. Кое дебилно размислување.
Не и посакувам да остане сама, на одредена возраст во поодминати години ќе сфати што е навистина богатство, среќа, радост, задоволство, исполнетост... СЕМЕЈСТВО со сите добри и лоши работи кои се случуваат низ животот.
Премногу себични станаа луѓево.
Личен избор е ова, не осудувам што ќе избере, само сакам да ги потенцирам глупостите што се случуваат.
Јас живеам надвор од дома од 18, и имало и времиња кога сум јадел леб и маргарин по цела недела за да прогурам, и не сум одел на одмор со години.

Овие денес ем сами, ем се дупнаа во шетање и тоа и по други континенти, ама чим се скусат пари - одма кај старите.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Оти постои нешто што се вика бркање од работа, за време на породилно на 9 месеци тешко да ти го земат детето во дневен престој и неретко еден треба да земе неплатен одмор, болести и тн.
Што си по професија што ти стига платата?
Автоматски споено мислење:


Личен избор е ова, не осудувам што ќе избере, само сакам да ги потенцирам глупостите што се случуваат.
Јас живеам надвор од дома од 18, и имало и времиња кога сум јадел леб и маргарин по цела недела за да прогурам, и не сум одел на одмор со години.

Овие денес ем сами, ем се дупнаа во шетање и тоа и по други континенти, ама чим се скусат пари - одма кај старите.
Не е важно што сум по професија. Не живеам богато, живеам самостојно. Тоа не е исто.
Пак ќе ти кажам, околу мене луѓето сите живеат сами, мирот нема цена. Не само на младите.
Ете убаво што си се осамостоил на 18, јас 10 години подоцна од тебе. Иако знае да биде тешко (живеев и со бившиот сами, и сега сама), едноставно раатот нема цена.

Еве 2 години не сум била ни јас на одмор, не само ради пари, туку затоа што се вратив да се дообразувам. Па ни време ни пари за одмор не ми остануваат.

Ништо страшно, живот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Охоо колку има овакви, 90%се такви во мк, а оној погоре ликот шо го оставале женските не ме чуди, досадна теткица со муабетиве отече, дрндрн јариња, нешто објаснува и сам не се разбира шо.. :icon_lol:
Највеќе мразам кога маж има потреба да се кара ко жена и да докажува поенти..
да бе, сигурно...

сите што ги знам у живот, едвај чекале да избегаат од дома
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.072
Поени од реакции
41.358
Го оставила зашто излажал и ја замајавал. Критериум си е критериум. Како што некои мажи нејќат жени без работа, стан, вишок кила и слично, така и некои жени нејќат толкави мажи што уште со маме живеат. Голем ризик за црвено знаме поготово во држава во која нема ни обавезен воен рок. Тој маж утре треба да е столб на куќа, да гледа фамилија, он уште у токсична едипова врска.
на маж не му се ни на крај памет вашите глупости. Од дишвашери еволуиравте во барање посебни станови, куќи, викендици итн. Затоа и ќе чувате мачки и кучиња. Не сте ништо поразлични од шипојве овде кај нас, колку и да им даваш, пак ќе бараат уште додека не те изедат. А дали имате да понудите нешто? Дете не сакате да раѓате.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.955
Поени од реакции
5.051
на маж не му се ни на крај памет вашите глупости. Од дишвашери еволуиравте во барање посебни станови, куќи, викендици итн. Затоа и ќе чувате мачки и кучиња. Не сте ништо поразлични од шипојве овде кај нас, колку и да им даваш, пак ќе бараат уште додека не те изедат. А дали имате да понудите нешто? Дете не сакате да раѓате.
Ти за тоа женска не фаќаш, така?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Абе ти ~ 50 - 60 години имаш на форуми со деца разговараш и глумиш пичка, не сме заинтересирани за геријатрија, не си ти репер за тоа кој каков е, цел форум не може да те смисли, па уште она за досада збори, кога те читам ми иде инстант да си пресудам.
Дете ја сум бар полнолетна за разлика од тебе, 37 год. Иам а ти имаш 13 макс, не си за тука.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
Не е важно што сум по професија. Не живеам богато, живеам самостојно. Тоа не е исто.
Пак ќе ти кажам, околу мене луѓето сите живеат сами, мирот нема цена. Не само на младите.
Ете убаво што си се осамостоил на 18, јас 10 години подоцна од тебе. Иако знае да биде тешко (живеев и со бившиот сами, и сега сама), едноставно раатот нема цена.

Еве 2 години не сум била ни јас на одмор, не само ради пари, туку затоа што се вратив да се дообразувам. Па ни време ни пари за одмор не ми остануваат.

Ништо страшно, живот.
Koleshke livadarke...me potseti na Britni Spirs...
Neli tatko i ja proglasi za nesposobna da rasuduva za sebe pa on ja bejbisitashe u zreli godini, epa ja mislam u aspekt na baranje na partner ti ne rasuduvash dobro... cak so kriminalec si zavrshila...
Moze treba da smalish otpor i ostavish nekoj poiskusen toa da go reshi za tebe.

@Ingvar
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.178
Koleshke livadarke...me potseti na Britni Spirs...
Neli tatko i ja proglasi za nesposobna da rasuduva za sebe pa on ja bejbisitashe u zreli godini, epa ja mislam u aspekt na baranje na partner ti ne rasuduvash dobro... cak so kriminalec si zavrshila...
Moze treba da smalish otpor i ostavish nekoj poiskusen toa da go reshi za tebe.

@Ingvar
Има лек за сите, само треба да смали малку доживљај. Сега е у фаза кога не знае кого да обвинува за нејзината мизерија, дали цел свет дали сама себе. А уствари мизеријата е состојба на умот и има он/оф прекидач.....она сама нема да знае да го исклучи.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Цело време става акцент на тоа дека била самостојна и дека доволно заработувала за да не зависи од никој. Кое дебилно размислување.
Не и посакувам да остане сама, на одредена возраст во поодминати години ќе сфати што е навистина богатство, среќа, радост, задоволство, исполнетост... СЕМЕЈСТВО со сите добри и лоши работи кои се случуваат низ животот.
Премногу себични станаа луѓево.
Јас мислам дека жената рече дека е самостојателна зашто ја нападнаа дека сакала "сви 4 у вис" да зависела од идниот маж финансиски да го оштетувала, затоа така рече.
Инаку спомна дека дечкото бил криминалец и затоа го оставила, јас би рекла дека тој не ја сакал доволно за да се промени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom