Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Не е тоа фрката, тоа што не сакам да се натегам и сум искулиран им смета на токсични цури и го сфаќаат како досада, сакаат драми и тензија, проблемот е што они тоа на старт многу вешто го кријат, кога ќе се покажат вистински после едно 3-6м доцна е веќе.
Зависи што после 6 месеци ќе и' соопштиш.
На пример, моја познаничка. 2 години со дечково, ок врска. Се мажи и за помалце од месец го остава.

Епа ликот и' признал дека ја лажел цело време дека ќе се отсели, не можел без мајка му.

Па попедер од ова не може да биде :D Секако дека го остави.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
485
Поени од реакции
1.657
Ти со сиот ум мислиш дека овој имал врска ?
И да знаеш. Кај и да видам машко со реторики како ја познавало женската природа, сочувствителен, поддржувач ова она, додека другиве го мислат дека е вечито френдзониран папучар, кај него има поголема гужва него во 41 на крај на радно време каваљерот оперира и не осеќа потреба за докажување. Подмирен дури премногу, за него више жена е sunshine and butterflies.
Иако не сакам генерализации, колку се машките визуелни, толку се жените аудитивни суштества... се' додека си стоиш зад даден збор.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.574
Поени од реакции
2.574
Зависи што после 6 месеци ќе и' соопштиш.
На пример, моја познаничка. 2 години со дечково, ок врска. Се мажи и за помалце од месец го остава.

Епа ликот и' признал дека ја лажел цело време дека ќе се отсели, не можел без мајка му.

Па попедер од ова не може да биде :D Секако дека го остави.
Охоо колку има овакви, 90%се такви во мк, а оној погоре ликот шо го оставале женските не ме чуди, досадна теткица со муабетиве отече, дрндрн јариња, нешто објаснува и сам не се разбира шо.. :icon_lol:
Највеќе мразам кога маж има потреба да се кара ко жена и да докажува поенти..
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Охоо колку има овакви, 90%се такви во мк, а оној погоре ликот шо го оставале женските не ме чуди, досадна теткица со муабетиве отече, дрндрн јариња, нешто објаснува и сам не не разбира шо.. :icon_lol:
Највеќе мразам кога маж има потреба да се кара ко жена и да докажува поенти..
Мене ми е смешно што мисли дека мажите имаат оценки. Па за моиве 30 и кусур години, еднаш не сум рекла и не ми рекле дека некој Трпе е 10ка, Трајче 6ка. :D
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.574
Поени од реакции
2.574
Мене ми е смешно што мисли дека мажите имаат оценки. Па за моиве 30 и кусур години, еднаш не сум рекла и не ми рекле дека некој Трпе е 10ка, Трајче 6ка. :D
Бар да кажеше по кои критериуми. Досаден е ко :гомце:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.283
Поени од реакции
17.007
Зависи што после 6 месеци ќе и' соопштиш.
На пример, моја познаничка. 2 години со дечково, ок врска. Се мажи и за помалце од месец го остава.

Епа ликот и' признал дека ја лажел цело време дека ќе се отсели, не можел без мајка му.

Па попедер од ова не може да биде :D Секако дека го остави.
A sto mislis, civa greska e toa, negova, na majka mu ili tatko mu? Ili site komplet?

Pa majkite so svojata toksicna ljubov i griza pravat od maskite deca takvi licnosti - nesigurni zavisni nesposobni, i tatkovcite so nivnoto pasivno prisustvo vo brak, odnosno otsustvo. Ova se generacii rasteni i vospituvani od zeni dominantno, zatoa imas i takvi momci a od druga strana devojki so daddy issues, zelni za vnimanie so lesen moral.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.731
Поени од реакции
40.829
го оставила зошто не сакал да се одсели, која мизерија се некои луѓе. Сега место деца да гледа, наредна фаза ќе и биде мачки да чува.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
485
Поени од реакции
1.657
го оставила зошто не сакал да се одсели, која мизерија се некои луѓе. Сега место деца да гледа, наредна фаза ќе и биде мачки да чува.
Го оставила зашто излажал и ја замајавал. Критериум си е критериум. Како што некои мажи нејќат жени без работа, стан, вишок кила и слично, така и некои жени нејќат толкави мажи што уште со маме живеат. Голем ризик за црвено знаме поготово во држава во која нема ни обавезен воен рок. Тој маж утре треба да е столб на куќа, да гледа фамилија, он уште у токсична едипова врска.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.362
Поени од реакции
22.196
Najjak muabet.
Sto maskoto nosi na masa, kako ke i go oplemeni zivotot za da taa nekoja go zemela voopsto vo predvid kako iden partner.
A sto ti gospozo nosis na istata taa masa, kako ti ke mu go oplemenis zivotot na toj nekoj?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
го оставила зошто не сакал да се одсели, која мизерија се некои луѓе. Сега место деца да гледа, наредна фаза ќе и биде мачки да чува.
Па ферски би било да кажел со време, од која причина ја лажел? За да не го остави?

Што ќе си прави си е нејзино, ама ни јас не би била со таков. Прво сама живеам, не со моите, очекувам маж кој се одделил од мама и тате.

Да е искрен од старт - супер, нема да си го трошеле времето. ;)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.574
Поени од реакции
2.574
Najjak muabet.
Sto maskoto nosi na masa, kako ke i go oplemeni zivotot za da taa nekoja go zemela voopsto vo predvid kako iden partner.
A sto ti gospozo nosis na istata taa masa, kako ti ke mu go oplemenis zivotot na toj nekoj?
Еве шо носи на маса :icon_lol:
1724397908460.png
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Najjak muabet.
Sto maskoto nosi na masa, kako ke i go oplemeni zivotot za da taa nekoja go zemela voopsto vo predvid kako iden partner.
A sto ti gospozo nosis na istata taa masa, kako ti ke mu go oplemenis zivotot na toj nekoj?
Независна сум од него, не треба да ми се секира за баш ништо.
Ако можеме да сме партнери, супер, ако не можеме, пак супер.
Автоматски споено мислење:

A sto mislis, civa greska e toa, negova, na majka mu ili tatko mu? Ili site komplet?

Pa majkite so svojata toksicna ljubov i griza pravat od maskite deca takvi licnosti - nesigurni zavisni nesposobni, i tatkovcite so nivnoto pasivno prisustvo vo brak, odnosno otsustvo. Ova se generacii rasteni i vospituvani od zeni dominantno, zatoa imas i takvi momci a od druga strana devojki so daddy issues, zelni za vnimanie so lesen moral.
Не можам да знам.
Знам дека му е втора жена што го остава ептен брзо, само оваа ја познавам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.063
Поени од реакции
36.135
Зависи што после 6 месеци ќе и' соопштиш.
На пример, моја познаничка. 2 години со дечково, ок врска. Се мажи и за помалце од месец го остава.

Епа ликот и' признал дека ја лажел цело време дека ќе се отсели, не можел без мајка му.

Па попедер од ова не може да биде :D Секако дека го остави.
Многу е добар концептот да живеат сами, но она што го гледам наоколу е: живеење сами - но да помогнат и старите, демек не сакам да ми се мотаат наоколу, ама парите мора да ми ги даваат додека се живи ;)

И се ова е поради што старата генерација не порасна јајца за да му одржи лекција и на своите деца, а и на снаи/зетови. Да беа нормални, секундата кога ќе изразат младите желба за да живеат сами, треба целосно да ги отсечат од финансиите и помош за се можно.
Дури и кога ќе паднат во кревет, старечки дом/платено лице за нега и ај упм. Ако тие сакаат приватност, и овие заслужуваат приватност и уживање со тоа што го заработиле.

Во ваква ситуација вие ќе барате да не се отсели мажот, а не развод ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.279
Поени од реакции
8.399
Многу е добар концептот да живеат сами, но она што го гледам наоколу е: живеење сами - но да помогнат и старите, демек не сакам да ми се мотаат наоколу, ама парите мора да ми ги даваат додека се живи ;)

И се ова е поради што старата генерација не порасна јајца за да му одржи лекција и на своите деца, а и на снаи/зетови. Да беа нормални, секундата кога ќе изразат младите желба за да живеат сами, треба целосно да ги отсечат од финансиите и помош за се можно.
Дури и кога ќе паднат во кревет, старечки дом/платено лице за нега и ај упм. Ако тие сакаат приватност, и овие заслужуваат приватност и уживање со тоа што го заработиле.

Во ваква ситуација вие ќе барате да не се отсели мажот, а не развод ;)
Како што веќе напоменав, живеам сама и сама се занимавам со своите трошоци.
Не ми требаат финансии од нечии родители.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom