Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.865
Поени од реакции
25.083
У денешно време просечна девојка под 25 год е баш скоро изживеана затоа што од 15 год до 25 има издувано цела бавча трева, има изјавано цела ергела стапови, и има прошетано низ барем 50% од поголемите европски градови.
На 25-26 веќе почнува да бара " добро момче " за да накај 28-29 веќе да дојде на раскрсницата или да продужи со бурниот живот или да си земе куче и да почне да ливадари по планинарски друштва.
Значи јас доцнам, само првиот услов го исполнувам. :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.134
Поени од реакции
25.111
Јас мислев за тукашниве девојки правиме муабет.
Ние не сме Западна Европа, не знам во кој скоуп оди муабетов.
Не сум живеела ни меѓу првите а се надевам никогаш нема да трпам да живеам меѓу вторите.
Муабетот беше каква е просечна девојка. Во вторите не постои девојаштво за да има девојки. Крварат и одма стануваат добиток.
Лицемерието е тоа што кога тинејџерки се облекуваат непристојно, и се шминкаат нападно, најчесто коментари се дека е млада, дете е, рано и е да мисли на дечковци. А у дискусии, одма аргумемтот "ама наталитетот у вукојебинава X, Y, Z бе Дарлинг!!!".

И да, слободно продолжете да се исмевате со христијанството, единственото учење што ги држи луѓето приземјени и подалеку од пороци.

Како велат американците, you can't have your cake and eat it too.
Значи тоа што си го ладиме со Парва е наш муабет. Како Цобе и Џонта што се ладат. Мое мислење е дека не ми смета ако си замонашена па дури и твоите радикални идеи за бракот и за врските затоа што знам од денешна гледна точка се само научна фантастика додека твоите гледишта за мигрантите и ЛГБТгфсајхфсадг дегенерацијата се потребни и прашање на време за да може да се среди човековава цивилизација барем малце од малце.

Од верски аспект верувам во космички центар, карми, реинкарнации и такви хипи глупости според тебе ама не ги омаловажувам другите религии освен што сакам некогаш малце да потролам на верска линија. Терористичката доктрина како исламот не ја ставам во групата религии.

На скала од 1 до 20 ако западниве држави се 1,2,3 а тоа вукоебините арапски 17,18,19,20 , ние сме на 5 -7 место. Се сложувам дека далеку сме од сексуалната и лична слобода како на западот ( што за жал преминува и во дегенерација) но сме многу, многу понапред од вукоебиниве.

Најпрост банален пример. Пред 10 -15 год женско со танга и полутанга на плажи кај нас во МКД или на базен имаше една на 1000 и тоа или градско курвиче или некоја растена или дојдена од странство. ЗА сите други таквите гаќички беа знак на низок и лесен морал и што ќе кажат дома ако ме видат. Сите носеа бапски гаќи до пупак високи што го покриваат цел гз сосе бутови.
Летово скоро секој втор викенд бев и сум на плажа или на базен. На 1000 женски 1-2 ќе ти кажам дека носат да ги кажам нормални V гаќички ( ако можам да ги кажам најширока танга) а не пак некои полубоксерици. Све танга до танга од нормална до тенка како врфка или јаже. Старосна граница од 15 до 50. Башка 15-16-17 годишни стегнати у танга се плод на " придобивките" од западното "напредно" општество. Башка муабет што танга носеа и убаво извајани нозе и газови и дебели, донер бутови со 300 кила сало и стрии. Естетиката не е битна додека ти си модерна на гзот со танга.
Секако не дека ми беше лошо и тешко на душата па изигравав морален полицаец туку ти влечам паралела колку сме " напреднале " и ние како општество. Посебна тема на муабет е и што исто така од 15 до 50 годишни место класичен прслук што ја покрива целата предна и надворешна страна на градата, се повеќе носат " прслук " (ако може така да се нарече) што е 2-3 цм широк и што ја покрива брадавицата дали вертикално или хоризонтално.
До летово такви прслуци кај нас гледав само дома на интернет на интроа за порничи .

Отвори инстаграм (ако немаш) да видиш на 15-19 год девојки што им е мерило на женска убавина.
Во денешно време најлесно е да се најде barely legal или апла млада девојка за една вечер. Така да жал ме фаќа за инцеливе што уште мислат со поезии и смињање ѕведи по чатови на ФБ дека ќе набодат нешто.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.787
Маж ти го зеде твоето?
Не, не го зеде, но ниту јас не го зедов неговото, до ден денешен се буни за тоа, ама негов проблем. Јас пари за нови документи не давам од принцип. И сметам дека е непотребно губење време по шалтери. Затоа си го задржувам моето.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.134
Поени од реакции
25.111
Значи јас доцнам, само првиот услов го исполнувам. :icon_lol:
Абе каци ти ? :X3:
Автоматски споено мислење:

Не, не го зеде, но ниту јас не го зедов неговото, до ден денешен се буни за тоа, ама негов проблем. Јас пари за нови документи не давам од принцип. И сметам дека е непотребно губење време по шалтери. Затоа си го задржувам моето.
Така е !!!
Принципот пред се.
Ианку вака изгледа еден просечен принцип во животот на Очајна :



Иначе ја од принципи само овој го почитувам :

 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
А кој одлучува колку и дали ќе се ебете?
Ние самите, како и секој човек. Туку мислите дека се ебааме повеќе од што е реалноста :)
Автоматски споено мислење:

Дали уште стоиш на ставот дека ако се омажиш ќе го тераш мажот да го земе твоето презиме? Јас така те памтам.
Не, кажано е дека ако ме тера јас неговото, ќе го терам и јас моето :)
Чисто да види како е ;)

Инаку, уште сум на став дека не сакам (и нема) да си го променам презимето.
Автоматски споено мислење:

Ама брат ти не сфаќаш дека ете, се разиделе и мирно се разделиле. Не дека имало некаква фрка меѓу нив.
Дури немале ни редовен секс.
Имавме редовен секс, зошто не би имале лол?
Ако сум имала 1 партнер у живот (пример) значи дека помалце сум се сексала од некоја која имала 10 (пример)?
Толку бе не сте биле у реална врска, да живеете со женска и сл.? :D

И да, ни се разминаа патиштата, и тоа се дешава у живот ;)
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
@PurplePuma не го менувај презимето, ако е од интелектуалците ќе има разбирање, а ако е од оние примитивнине, пештерски простаци, тогаш не ти ни треба.
Егзекли, и не е само презимето. Со "традиционални" од старт си немам работа, боли глава од тоа :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Ако сум имала 1 партнер у живот (пример) значи дека помалце сум се сексала од некоја која имала 10 (пример)?
Не само што не значи, туку е и логично тој кој имал еден партнер подолго време, да имал повеќе секс у живот од тој што имал повеќе, под претпоставка дека со еден партнер у живот (подолга врска), ти у животот поголем процент од времето си имала партнер, отколку таа која имала 10. Таа што имала 10, најверојатно имала паузи измеѓу некои од тие десет, троа поголеми. Еве, у тек на 15 години, некоја имала 10 партнери, а друга само еден, цело време. Лесно е да се сфати кој имал партнер поголем дел од времето. Освен ако таа со 10, не била прецизна и одма после раскинување, фаќа друг, цело време за тие 15 години. У тој случај, може да дебатираме за тоа кој имал повеќе секс.

Секако, имање или немање секс зависи и од еден милион други параметри, најчесто лични, но сега збориме исклучиво во корелација со број на партнери во временски период, во случајов живот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Не само што не значи, туку е и логично тој кој имал еден партнер подолго време, да имал повеќе секс у живот од тој што имал повеќе, под претпоставка дека со еден партнер у живот (подолга врска), ти у животот поголем процент од времето си имала партнер, отколку таа која имала 10. Таа што имала 10, најверојатно имала паузи измеѓу некои од тие десет, троа поголеми. Еве, у тек на 15 години, некоја имала 10 партнери, а друга само еден, цело време. Лесно е да се сфати кој имал партнер поголем дел од времето. Освен ако таа со 10, не била прецизна и одма после раскинување, фаќа друг, цело време за тие 15 години. У тој случај, може да дебатираме за тоа кој имал повеќе секс.

Секако, имање или немање секс зависи и од еден милион други параметри, најчесто лични, но сега збориме исклучиво во корелација со број на партнери во временски период, во случајов живот.
Имањето на партнери, како број, ве интересира вас, ние малце не се замараме пошто е глупо прашање.
Може у тинејџерство, на овие години уште да најдам некој да ме преиспитува дали 1, 3 или 10 сум имала. Тф реално.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.967
Поени од реакции
11.017
Со "традиционални" од старт си немам работа, боли глава од тоа :D
Терај така уште година-две, па ќе те цитираме во темава.
На добар пат си.

Па уште Зоки сака Боди да ти го мести, не бе брате, не си ти за Боди - тој барем првенствено е чесен кон себе, а потоа отворен кон другите.

Ти во старт даваш впечаток дека иако 3 години немаш посериозна врска *(читајќи те последните 5-6 страници), сепак немаш расчистено прво со себе си, па потоа да бараш нешто од некој друг - најмалку пак одговори на тема која прашува: „Зошто девојките не ги сакаат добрите момчиња“, туку нападно бараше одговор кои се тие добри момчиња и да ги дефинираме.

Доколку сама не знаеш што сакаш и кои се тие што треба да ги бараш и особено зошто не ги сакаш (ваквите или таквите), никој не може истото да го нарпави во твое име.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Терај така уште година-две, па ќе те цитираме во темава.
На добар пат си.

Па уште Зоки сака Боди да ти го мести, не бе брате, не си ти за Боди - тој барем првенствено е чесен кон себе, а потоа отворен кон другите.

Ти во старт даваш впечаток дека иако 3 години немаш посериозна врска *(читајќи те последните 5-6 страници), сепак немаш расчистено прво со себе си, па потоа да бараш нешто од некој друг - најмалку пак одговори на тема која прашува: „Зошто девојките не ги сакаат добрите момчиња“, туку нападно бараше одговор кои се тие добри момчиња и да ги дефинираме.

Доколку сама не знаеш што сакаш и кои се тие што треба да ги бараш и особено зошто не ги сакаш (ваквите или таквите), никој не може истото да го нарпави во твое име.
Ја знам темата, ливадарка сум од мали нозе, и кога имам, и кога немам партнер ;) Ниту можеш да ме навредиш на таа тема, џабе и ќе се трудиш.

Јас знам што сакам, ама за да одговориме зошто не сакаме "добри момчиња", ваљда прво треба да знаеме кои се тие?

И јас за себе напишав што очекувам, малкумина дадоа бар некаков одговор НА ТЕМАВА.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Имањето на партнери, како број, ве интересира вас, ние малце не се замараме пошто е глупо прашање.
Може у тинејџерство, на овие години уште да најдам некој да ме преиспитува дали 1, 3 или 10 сум имала. Тф реално.
Не ме интересира тема имање или немање партнери. Која колку треба да има, а колку она сака и тн. Мање-више, ме боли кур за тие машко-женски муабети што ги терате. Највише затоа што премногу е уникатно сето тоа, секој случај е уникатен.

Ја зборам исклучиво од математичка гледна точка дека е најверојатно, таа која за десет години имала партнер цело време, да има повеќе секс од таа која имала десет партнери за тоа време.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.967
Поени од реакции
11.017
Ниту можеш да ме навредиш на таа тема, џабе и ќе се трудиш.
Ова од мене е културна комуникација, ако се вреѓаш толку лесно, тогаш извини изгледа си премногу свилена, а таква не треба да е една возрасна особа.
Доколку бев дрзок и сакав да те навредам ќе ти се пуштев клизачи како овој со дуплиот јузер од некни ама и тоа немаше да ти чини пошто во случајот по дифот ќе го сместиш во инцели - а не дека и тој немаше некои добри поенти само некако остро ти ги кажа.

Тоа на страна, не може на одредена тема шо не е тема на муабет да идиш и токму тоа да го поставуваш, пошто нели на прашање не се одговара со прашање, глупо е и во старт е бесцелно контрање.

Тоа што очекуваш некако изнудено беше откако Очајна како шо ја дал Господ радознала почна 500 прашања да поставува од лична природа па општиот смер од темата дојде кон твоите лични избори, нејсе.

Дефинитивно не си штоф за Боди ака Ingvar. Ни оддалеку.
 
Член од
2 април 2023
Мислења
220
Поени од реакции
462
@PurplePuma не го менувај презимето, ако е од интелектуалците ќе има разбирање, а ако е од оние примитивнине, пештерски простаци, тогаш не ти ни треба.
А ти веројатно го носиш на татко ти презимето, гледаш и он пештерски човек бил ја натерал мајка ти да го земе неговото, да сум на твое место ќе го сменам во моминското на мајка ти, така чисто од “интелектуални“ причини:ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom