Општи дискусии за ТВ серии

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.109
Поени од реакции
12.186
Vis a vis (Locked Up) серијана на Нетфликс, и дадов шанса пошо бев на боледување, башка главната улога Маги Сивантос или како и да се вика е едноставно богиња и една од најдобрите пички икада. И све почна океј, ајде викам ќе прејдам преку тоа што генерално со жени е серијата, феминизам и слични срања ќе ги занемарам, ама не можам да разберам како е можно толку да ги усеруваат сериите како што одминува дејството... Онака дури нереално е, ти се гади се како одминува серијата и забегува у некои небулозни сценарија.

Али како и да е на Маги би и дозволил да ми згреши утакмица на тикет и само таа да ме заебе за добивка, прекрасно маче.
Жена ти ако прочита, изгледа личната со старо презиме ќе си ја врати место да го корегира згрешеното.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.371
Жена ти ако прочита, изгледа личната со старо презиме ќе си ја врати место да го корегира згрешеното.
Јакото па презиме, да не ја гледам и нејзе и све. Дај предлог трилер серија да не бидеме скроз оф топик.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.109
Поени од реакции
12.186
Јакото па презиме, да не ја гледам и нејзе и све. Дај предлог трилер серија да не бидеме скроз оф топик.
Таа шо ми лајкна пред малку, Bodies. The Missing, Fool me Once. Сите се на Нетфликс, ги гледав предниот месец.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.371
The Night Of, Blackbird. Тоа се, у последно време само мини серии фаќам. За филмови можам повише да предложам.
Блекбрд ќе биде фуриозно изгледана и не знам зошто ја немам изгледано. Најт оф ја имам гледано добра е. Фала ти комраде и не гледам причина зошто не си почнал филмови да набројуваш, преку тасе ако е темава за серии, ќе истрпи еден/два/три/шеснаесет поста за филмови, штакурац.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.109
Поени од реакции
12.186
Блекбрд ќе биде фуриозно изгледана и не знам зошто ја немам изгледано. Најт оф ја имам гледано добра е. Фала ти комраде и не гледам причина зошто не си почнал филмови да набројуваш, преку тасе ако е темава за серии, ќе истрпи еден/два/три/шеснаесет поста за филмови, штакурац.
Wild Tales
Red Rock West
Confessions
Forgotten
L.A. Confidential
Misery
The Secret in Their Eyes
The Body
No Country for Old Men
Bridge of Spies
Oldboy
Identity
Saw сите делови
The Others
Collateral
A Time to Kill
Amores Perros
Memories of Murder


Овие сите се горе долу жанр трилер. Не се вклучени популарните трилер филмови, што мислам дека ги имаш гледано. Подредени ми се според наjвисоки оценки.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.371
Wild Tales
Red Rock West
Confessions
Forgotten
L.A. Confidential
Misery
The Secret in Their Eyes
The Body
No Country for Old Men
Bridge of Spies
Oldboy
Identity
Saw сите делови
The Others
Collateral
A Time to Kill
Amores Perros
Memories of Murder


Овие сите се горе долу жанр трилер. Не се вклучени популарните трилер филмови, што мислам дека ги имаш гледано. Подредени ми се според наjвисоки оценки.
Нигде не реков трилер филмови да дадеш, но ти си знаеш. Во секој случај благодарам на љубезноста комраде, иако скоро сите ги имам гледано.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.479
Поени од реакции
58.848
Блекбрд ќе биде фуриозно изгледана и не знам зошто ја немам изгледано. Најт оф ја имам гледано добра е. Фала ти комраде и не гледам причина зошто не си почнал филмови да набројуваш, преку тасе ако е темава за серии, ќе истрпи еден/два/три/шеснаесет поста за филмови, штакурац.
Е како да не, ќе скапеш од досада у ништодешавањата. Не знам дали ја изгледав или ја исклучив, нешто од тоа беше ама знам дека не беше добро.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.371
Е како да не, ќе скапеш од досада у ништодешавањата. Не знам дали ја изгледав или ја исклучив, нешто од тоа беше ама знам дека не беше добро.
Никој ништо не те праша, ниту пак си некаков репер за серии. Остави ме сам да одлучам каква е и дали ќе го пцујам Мекловин за залудно потрошеното време.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.479
Поени од реакции
58.848
Никој ништо не те праша, ниту пак си некаков репер за серии. Остави ме сам да одлучам каква е и дали ќе го пцујам Мекловин за залудно потрошеното време.
Добро. Мекловин ти слободно влези во вртлогот наречен Стек бара филм/серија, среќен пат.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.136
Поени од реакции
16.019
Не знам дали некој ја гледал или спомнал The Morning Show тука, не можам да проверам, search-от уште не работи. Само што ја завршив прва сезона и морам да кажам - S01E10 автоматски ми влегува во топ 10 епизоди на сите времиња и во топ 5 финалиња на сите времиња! Еден саат грицкање нокти и пробување да дишам! Не знам како воопшто им избегало на наградите, ќе видам каква ќе биде третата сезона која моментално е номинирана за ЕМИ, ама искрено не верувам дека подобро од ова може. Серијава, и особено епизодава е пример дека и покрај целиот ебан вокеризам кој уништува се што беше добро и се сере на се што беше свето, може да излезе приказна која иако woke, личи на нештата од старите добри времиња! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Ја гледав едно 4-5 епизоди, ама не ми фати око за понатаму и ја прекинав.

Догледани Parks and Rec, едвај, едвај оваа, ми здосади многу при крајот и Downton Abbey, која со тек на време се повеќе ми се допаѓаше, кога ќе ми текне ќе ги гледам филмовите после што се излезени.

Моментално ја гледам Only murders in the building, барав нешто полесно за гледање. Освен што мораш да преминеш преку ликот на Селенка, која ми е ужасно млитава и досадна две ипол сезони веќе, другото не е апсолутна глупост, океј си е.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.342
Поени од реакции
35.549
Ја гледав едно 4-5 епизоди, ама не ми фати око за понатаму и ја прекинав.
Догледај ја првата сезона. Последните 3 епизоди се ВРВ!

и Downton Abbey, која со тек на време се повеќе ми се допаѓаше, кога ќе ми текне ќе ги гледам филмовите после што се излезени.
Downton Abbey ми е најдобрата костимирана драма ever! Почекај за филмовите, на пролет 2025 треба да излезе и третиот. Инаку, препорака за The Gilded Age, од истиот креатор, Jullian Fellowes е, со Кери Кун и Синтија Никсон (Миранда од Sex and the City), многу добра драма. Дејството е сместено во Америка овој пат, ама истиот вајб го има како Downton Abbey. Номинирана е за ЕМИ годинава.

Моментално ја гледам Only murders in the building, барав нешто полесно за гледање. Освен што мораш да преминеш преку ликот на Селенка, која ми е ужасно млитава и досадна две ипол сезони веќе, другото не е апсолутна глупост, океј си е.
Забавна е OMITB, само Селена е ужас, а мене ме нервира и Мартин Шорт.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.114
Поени од реакции
327
Можи ова да се гледа без да се гледани филмовите? Или поврзано е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom