Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
2.605
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.340
Поени од реакции
5.087
И тигри истото го викаше, Аца ти си?
Албанците се заведени од пропагандите на соседите, никој од соседите неможе да дојде во македонија а да не се припука.
Ако албанците мислат дека ние ќе се откажеме од државноста или прифатиме туѓа народност они се во тешка заблуда.
А соработка со албанци веќе е невозможна.
Тоа што албанската држава го направи со нивниот попис е чиста провокација.
 
Последно уредено:

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.404
Поени од реакции
21.970
„Македонците како нација можат да напредуваат само во добра комуникација, хармонија и однос со Албанците. Во спротивно, ќе ги проголтаат Србите, Бугарите и Грците. А ова не ви го кажувам само овде, им го кажав на сите политички претставници на македонската заедница. Само со нас, со соработка и заеднички живот, можат да си ја зачуваат својата историја, својот национален идентитет, инаку им е судено да не постојат“, рече лидерот на ДУИ на засебното одбележување 23 години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор
Ја мислам дека Балканот ќе биде подобро место за живеење кога сите Албанци ќе се преселат, ете на пример во Швајцарија или Кина или сеедно каде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.649
Поени од реакции
16.754
Ја мислам дека Балканот ќе биде подобро место за живеење кога сите Албанци ќе се преселат, ете на пример во Швајцарија или Кина или сеедно каде.
Попрво во Дагестан и Чеченија. Таму им е прапостојбината.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.922
Поени од реакции
23.931
Член од
11 мај 2022
Мислења
34
Поени од реакции
33
Pedofili mame im ebam
Автоматски споено мислење:

Турско село е бе. Го следел примерот на педо мухамедо. Иницијали У.Ф. ич не ти текна?

Ustvari vie gi ebete sopstvenite maloletni kerki pa gi ubivate gi zakopuvate i na kraj otvarate lazni profili po socialni mrezi tvrudvajki deka kerkata vi e kindapirana i se naoga vo kosovo
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.922
Поени од реакции
23.931
Pedofili mame im ebam
Автоматски споено мислење:


Ustvari vie gi ebete sopstvenite maloletni kerki pa gi ubivate gi zakopuvate i na kraj otvarate lazni profili po socialni mrezi tvrudvajki deka kerkata vi e kindapirana i se naoga vo kosovo
Proveri go dnk najverovatno çiçko ti je otac.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.300
Поени од реакции
17.095
Pedofili mame im ebam
Автоматски споено мислење:


Ustvari vie gi ebete sopstvenite maloletni kerki pa gi ubivate gi zakopuvate i na kraj otvarate lazni profili po socialni mrezi tvrudvajki deka kerkata vi e kindapirana i se naoga vo kosovo
Pogledni se vo ogledalo, pa vidi koj si gi ebe kerkite. Vam vi e idol pedofil i tradicija pedofilijata.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.486
Поени од реакции
5.008

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.922
Поени од реакции
23.931
Додека се расправаме ми овде за небитни ствари, видите во линкот подоле како нашите соседи градат нови капацитети за научни истражувања.
Сега само што те зборев. Си ојдоа ли твоиве орки по западот или уште се тука? Сврти некоја пара? Кога ќе одбиеш трошоци (данок фала Богу немаш) ќе има ли за Голфче?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
A

Ali Pasha

Гостин

Faktot sto se ebete megu sebe koj na kogo se kaci te tera da ja baras raskata vo okoto na drugite. Tipicno siptаrsko odnesuvanje.
Za vakvite glupaci kako tebe , tesko e da im se objasni deka kaj albancite vazi kanunot kako institucionalno nasledstvo, i nema brakovi do sedmo koleno...sto ne e slucaj kaj makedoncite , posle cetvrto koleno dosta brakovi ima vo samiot soj. Aj mrsh sega ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom