Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.129
Овој е Бугарин официјално и изрод македонски. И да, не е историчар така што му немаат релевантност изјавите. :kuracc:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Вие имате дефицит на мозок што го има само кај вас во Европа, а во светот кај арапи, пакистанци и останата муслиманска згура. Америка има историја од 250 години па е светска велесила. Тоа е тигар и илири да сте а не сте џабе е. Ајде сега време е за накај џамија да се помолиш малку на педомухамед.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.280
Поени од реакции
37.047
Ljubco-Georgievski-2-bg_resize.jpg Chaplin-charlie.jpg

...пих, деклариран Бугарин да каже така е нормалишт СЕГА (Лјубчо Георгиевски) лебот си го печали што си го продаде газот бугарски,

unnamed.jpg ljubco-min.jpg

...ами да го видеше во студенски денови што хипик со ментален поглед си беше, а со стапалата како Чарли Чаплин во филмовите, тој поинаква историја декларираше кога беше Љупчо Георгиевски, ти беше бебе тогаш, не знаеш, еве просветли се малку:


imagesцц.jpg

исто и јас не познавам! (y)
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
Вие имате дефицит на мозок што го има само кај вас во Европа, а во светот кај арапи, пакистанци и останата муслиманска згура. Америка има историја од 250 години па е светска велесила. Тоа е тигар и илири да сте а не сте џабе е. Ајде сега време е за накај џамија да се помолиш малку на педомухамед.
Abe jas sakam da priznash deka sme iliri, i falla shto prizna :D, a deficitot na mozokot e druga tema, mozhe da vlegueme.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 413604Прегледај го приврзокот 413608

...пих, деклариран Бугарин да каже така е нормалишт СЕГА (Лјубчо Георгиевски) лебот си го печали што си го продаде газот бугарски,

Прегледај го приврзокот 413603 Прегледај го приврзокот 413605

...ами да го видеше во студенски денови што хипик со ментален поглед си беше, а со стапалата како Чарли Чаплин во филмовите, тој поинаква историја декларираше кога беше Љупчо Георгиевски, ти беше бебе тогаш, не знаеш, еве просветли се малку:


Прегледај го приврзокот 413606

исто и јас не познавам! (y)
Vidi @bijons, ne me interesira vashata istorija, mozhe da ste shto i da vi saka dushata.. No problemot e zashto vi smeta nashata istorija, koja nema vrska so vashata, iako celliot svet go prizna nashata istoria i povrzanosta so Ilirite.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.628
Поени од реакции
38.886
Abe jas sakam da priznash deka sme iliri, i falla shto prizna :D, a deficitot na mozokot e druga tema, mozhe da vlegueme.
Автоматски споено мислење:


Vidi @bijons, ne me interesira vashata istorija, mozhe da ste shto i da vi saka dushata.. No problemot e zashto vi smeta nashata istorija, koja nema vrska so vashata, iako celliot svet go prizna nashata istoria i povrzanosta so Ilirite.
Оди сеа заклањај и се на педофилската свиња мухамед да не те кара оџата.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
Ти не можеш ни во шарена џамија да влезеш. Денар и пол зелка и пол, три зелки колку пари се?
haha Susko, jas sum vleguel vo tolku kontinenti, vo koi ako gi broish, ti ne mozhe da gi stinesh so vleguenje niz gradovi :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.280
Поени од реакции
37.047
ne me interesira vashata istorija, mozhe da ste shto i da vi saka dushata.. No problemot e zashto vi smeta nashata istorija, koja nema vrska so vashata, iako celliot svet go prizna nashata istoria i povrzanosta so Ilirite.
...секоја лажна историја лично ми смета, посебно ако сака да ни ја изобличи нашата историја во државата Македонија, а и мене не ме интересира вашата историја ако се работи за туѓа историја за туѓа држава како што е Албанија или америчката творевина држава како Косово! :toe:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
...секоја лажна историја лично ми смета, посебно ако сака да ни ја изобличи нашата историја во државата Македонија, а и мене не ме интересира вашата историја ако се работи за туѓа историја за туѓа држава како што е Албанија или америчката творевина држава како Косово! :toe:
ako ne te intereseria nashata istorija, togash obidi se da go legalizirash tvojata istorija i toa e. Sekoj ke zhivee dobro za sebe.
Vo Albanija, Kosovo, nekoj del na Makedonija, i drugi regioni vo Balkanot zhiveat albanci isti kako albancite vo Albanija, shto zboruvat ist jazik, i imat ista istorija.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
haha Susko, jas sum vleguel vo tolku kontinenti, vo koi ako gi broish, ti ne mozhe da gi stinesh so vleguenje niz gradovi :)
Добро, ок, ајде чистењето на монтажните ќенефи на Еколог во Авганистан ќе ти го прифатам како одење на друг континент.

Ама тоа не значи дека си елементарно писмен. За да го востановиме тоа еве ти една задача за прво одделение. Значи сконцентрирај се.

Денар и пол, зелка и пол. Три зелки колку пари се?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
...секоја лажна историја лично ми смета, посебно ако сака да ни ја изобличи нашата историја во државата Македонија, а и мене не ме интересира вашата историја ако се работи за туѓа историја за туѓа држава како што е Албанија или америчката творевина држава како Косово! :toe:
1713539131270.png

eve go vashata istorija, isto kao srpskata.. zatoa ti vikam vashiot problem e Srbia, koja ke vi go zema drzava.. nie defakto ve branime od Srbite.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.514
Поени од реакции
2.608

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.897
Поени од реакции
29.708
Да видиме што имаат вашите татковци ЦИА да кажат за вас во нивните документи

Thus Albania, as a national state, was an artificial creation of .Great Power politics rather than an expression of the national will and power of the Albanian people. The new state was engulfed in World War I before it had well begun to function
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.129
Да видиме што имаат вашите татковци ЦИА да кажат за вас во нивните документи

Thus Albania, as a national state, was an artificial creation of .Great Power politics rather than an expression of the national will and power of the Albanian people. The new state was engulfed in World War I before it had well begun to function
Па да де, Албанија е креирана од Британците во 1912, а Косово во 1999 од Американците. И Илирида е формирана во 2002 пак со помош на Американците + преостанатите западни вазали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom