Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.484
Поени од реакции
58.896
Ретко умрен човек Иосоно, бог да чува и да брани.
Ова во буквален превод би значело:
Ретко умрен човек Јас сум, бог да чува и да брани.

Io sono нитаљански е Јас сум хехе

Џонтра Ленгвиџ днонди
Џонтра Тредичи
Џонтра Бомпенсиеро
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.484
Поени од реакции
58.896
И што со ова? Ај еве објасни те молам. Ај.
Каква врска има Сителбамбини со Италија и италијански јазик?
Каква куровми врска има Игор Трпевски и ова цитатов со тоа што сум го пишал погоре?
Ај објасни жити се ме интересира пошто не се нервирам што пробуваш да ме дупиш, се нервирам што прррррррррррррееееееееееееееееееееееееееееемногу ти се очајни досеткиве. Озбилно ти кажувам, еве не мора на мене, пиши му на Чекич, на Урко, на Стекот, на уште неколку дечки од форумов што имаат добра смисла за хумор, нека ти смислат нешто нека ти напишат ти само ископирај го и ќе се смееме сите овде.

Вака си еден обичен старо-добар Дарко Уфо, невино глупо дете на кое сите му се смееа порано. А и сега.

Ајде, стај прст на глава, потпри се и едно 10 минути не мрдај, размислувај и дојди 10 пати прочитај го ова и почни да делуваш.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.401
Поени од реакции
7.663
И што со ова? Ај еве објасни те молам. Ај.
Каква врска има Сителбамбини со Италија и италијански јазик?
Каква куровми врска има Игор Трпевски и ова цитатов со тоа што сум го пишал погоре?
Ај објасни жити се ме интересира пошто не се нервирам што пробуваш да ме дупиш, се нервирам што прррррррррррррееееееееееееееееееееееееееееемногу ти се очајни досеткиве. Озбилно ти кажувам, еве не мора на мене, пиши му на Чекич, на Урко, на Стекот, на уште неколку дечки од форумов што имаат добра смисла за хумор, нека ти смислат нешто нека ти напишат ти само ископирај го и ќе се смееме сите овде.

Вака си еден обичен старо-добар Дарко Уфо, невино глупо дете на кое сите му се смееа порано. А и сега.

Ајде, стај прст на глава, потпри се и едно 10 минути не мрдај, размислувај и дојди 10 пати прочитај го ова и почни да делуваш.
Како бе сеа да ти објаснам софистицирана шала да ја сфатиш кога со чобанот Цобе само коперациски финти мавате...

Италијанскиот ти е како СителБАМБИНИ значи толку селски како Игорче кога викаше аривидерчи... Или кога вика арбитри наместо судии...

FB_IMG_1723657311134.jpg
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.923
Мене ме плашат две ситуации во однос на трансферите. Првата е премногу нови играчи, па додека се уигра тимот отишла сезоната. Втората е мртвило на трансфер пазарот и потпирање на истите играчи. Сите се година постари. Дел од нив можеби нема да играат со истата мотивација. Дел од нив нема да можат да одиграат на истото ниво. Имаме две засилувања, точно е тоа, но имаме и позиции на кои едвај покриваме. Дармијан не може ништо кога ни треба офанзивен бек, кога го нема Џанго. Аслани апсолутно не може да го замени Мктаријан а Мктаријан е умрен како хуморот на темава денес. Читав денес сме сакале да земеме некој млад штопер од б-тимот на Барселона, ме радуваат вакви трансфери, окото ќе донесе нов Бисек за 10 милиони и ќе го продаде за 50 за година две. Арнаутовиќ е промашен трансфер и цицач кој ќе го држи местото и ќе лапа пари. Кореа е пофлексибилен ваљда ќе го позајмиме на Комо или Монца и слични.

Како и да е, ни треба свежина да дотуркаме блиску до 90 бода, тоа би било доволно. Се надевам дека Зелински и Тареми ќе направат позитивна разлика од лани.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.401
Поени од реакции
7.663
Зашто никој не го брои голманот како засилување? Платен е 13 милиони, ама на Јувентус им го бројат Ди Грегорио...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Инзаги бил задоволен само со Лаутаро и Турам во нападот. Ќе се молиме да бидат здрави и живи цела сезона и да бидат издржливи како Михтаријан. (Кореа, Арнаутивич и Салседо никако не можат да бидат опции ни за куп утакмици).

Инзаги инсистира само на уште еден играч во одбрана. Најсериозен кандидат е Паласиос. Прв пат слушам за играчот, ама знае Марота да изненади и со такви играчи.

Па добро толку да сме финансиски лоши и покрај скудето, солиден настап во ЛШ па не можеме еден Гудмунсон да до земеме, во Фиорентина ќе заврши...


Романо пренесува дека Јувентус е во финални преговори со Нико Гонзалез и Компајнерс. За нив двајца ке издвојат околу 80м евра.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.401
Поени од реакции
7.663
Инзаги бил задоволен само со Лаутаро и Турам во нападот. Ќе се молиме да бидат здрави и живи цела сезона и да бидат издржливи како Михтаријан. (Кореа, Арнаутивич и Салседо никако не можат да бидат опции ни за куп утакмици).

Инзаги инсистира само на уште еден играч во одбрана. Најсериозен кандидат е Паласиос. Прв пат слушам за играчот, ама знае Марота да изненади и со такви играчи.

Па добро толку да сме финансиски лоши и покрај скудето, солиден настап во ЛШ па не можеме еден Гудмунсон да до земеме, во Фиорентина ќе заврши...


Романо пренесува дека Јувентус е во финални преговори со Нико Гонзалез и Компајнерс. За нив двајца ке издвојат околу 80м евра.
Како тоа само Лаутаро и Турам? Тареми не се брои? Може да достави од 15 до 20 гола ако му легне тимот. Арна ќе биде боље сезонава...
Автоматски споено мислење:

Ќе заборавиме на Лакаку, ќе го имаме двоецот Туреми.

Ок Џонтра не умарај за хуморот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom