Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
983
Поени од реакции
623
Ne znam zosto ne gi voveduvaat Blic, K1, Kurir, Informer... od portfolioto na Telekom Srbija, daleku podobri kanali od Prva/Happy
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.327
Поени од реакции
7.799
Ne znam zosto ne gi voveduvaat Blic, K1, Kurir, Informer... od portfolioto na Telekom Srbija, daleku podobri kanali od Prva/Happy
К1, Blic некако ајде се трпат ама Informer е врвот на глупоста. Кога ќе седнат оние на чело со нивниот газда да тропотаат глупости во живо на емисија на некој теми тоа не се трпи.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
983
Поени од реакции
623
К1, Blic некако ајде се трпат ама Informer е врвот на глупоста. Кога ќе седнат оние на чело со нивниот газда да тропотаат глупости во живо на емисија на некој теми тоа не се трпи.
taka e ama Blic vlozuva i pravi daleku poveke od Prva (pa uste 5 kanali Prva, reprizi na reprizite). Treba Blic da ja imame.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
129
Поени од реакции
86
Требаше повеќе хрватски канали, не ми е јасно зошто 9 српски една хрватска пуштија.

Sent from my 23021RAA2Y using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
983
Поени од реакции
623
vo infoto za paketite na Telekabel e dodadeno 5G, imase prethodno 5G ili sega go vovedoa? koj koristi ajde info
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
496
Ne znam zosto ne gi voveduvaat Blic, K1, Kurir, Informer... od portfolioto na Telekom Srbija, daleku podobri kanali od Prva/Happy
Tie kanali gi nudi MTEL vo MK i najverojatno nikoj dr nema da gi ponudi
Автоматски споено мислење:

К1, Blic некако ајде се трпат ама Informer е врвот на глупоста. Кога ќе седнат оние на чело со нивниот газда да тропотаат глупости во живо на емисија на некој теми тоа не се трпи.
Informer e vrv na izvestuvanje vo Srbija, sekoja vest ja imaat i sekoja im e najtocna i precizna, respekt samo za niv, vo MK nema, nemalo i nikad ke nema takov kanal
Автоматски споено мислење:

TV Nova edno vreme bese kanal od toj koncept no daleku od Informer TV
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
868
Поени од реакции
1.325
Informer e vrv na izvestuvanje vo Srbija, sekoja vest ja imaat i sekoja im e najtocna i precizna, respekt samo za niv, vo MK nema, nemalo i nikad ke nema takov kanal
Многу јака телевизија е Информер навистина. Плус во Македонија се испотепаа луѓето да гледаат такви срања. Па уште респект пишал.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.327
Поени од реакции
7.799
Tie kanali gi nudi MTEL vo MK i najverojatno nikoj dr nema da gi ponudi
Автоматски споено мислење:


Informer e vrv na izvestuvanje vo Srbija, sekoja vest ja imaat i sekoja im e najtocna i precizna, respekt samo za niv, vo MK nema, nemalo i nikad ke nema takov kanal
Автоматски споено мислење:

TV Nova edno vreme bese kanal od toj koncept no daleku od Informer TV
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
239
Поени од реакции
111
Телекабел има сега најдобра телевизија и интернет.За 1250 ден.Оптички итернет и телевизија со 128 канали.Другите оператори вода можат да му носат.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
318
Поени од реакции
160
Телекабел има сега најдобра телевизија и интернет.За 1250 ден.Оптички итернет и телевизија со 128 канали.Другите оператори вода можат да му носат.
Така нека биде :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Телекабел има сега најдобра телевизија и интернет.За 1250 ден.Оптички итернет и телевизија со 128 канали.Другите оператори вода можат да му носат.
Па не би се сложил, се уште им фалат доста голем број ХД канали, не ми е јасно зошто кога веќе ги има на пазарот они ги пренесуваат во СД.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
239
Поени од реакции
111
Па не би се сложил, се уште им фалат доста голем број ХД канали, не ми е јасно зошто кога веќе ги има на пазарот они ги пренесуваат во СД.
За 650 ден.се супер,другите оператори дупло наплаќаат ,па не им се во ХД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom