NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    73
Член од
11 април 2023
Мислења
1.915
Поени од реакции
5.904
Nesto za Sakramento?
Досаден си како пролив со прашањава види си ги уназад во темава пет пати исто прашање поставуваш,ти имаат одговорено еднаш .
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.124
Поени од реакции
3.686
Досаден си како пролив со прашањава види си ги уназад во темава пет пати исто прашање поставуваш,ти имаат одговорено еднаш .
pa odamna bese toa be.. mozda uste trejdovi napravile.. mesec dena pomina od toj odgovor..
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.931
Поени од реакции
10.879
pa odamna bese toa be.. mozda uste trejdovi napravile.. mesec dena pomina od toj odgovor..
Гуглај, ќе излези. Последно Дамар мислам го донесоа и се заебаа пошто е стар, не знам шо договор има али можеа да развиваат играчи ко Манк или онај Киган Мареј поголема улога да има во напад. Шо знам, јас Дамар на овие години не би го платил.

Толку е од Сакраменто колку шо знам јас пошто месец дена послабо интернет користев, имаш поткасти еден куп, твитер митер... следи си нешто редовоно ако си го сакаш тимот и тоа е тоа, тука конкретно дека ќе се испозамара некој да ти кажи за твојот омилен тим ТЕШКО (пошто тоа е твој омилен тим, не наш, сите пишиме отприлика за тие што навиваме), а и во право е БигМак досадно е истото прашање на секое, очигледно никој не навива за нив или ако навива послабо е активен.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
484
Поени од реакции
1.024
i curry se pozlati. Prva olimpijada uste ova mu falese isto nalik kako Djokovic, si ja kompletirase kosarkata. Finals MVP, povekjekraten NBA shampion, svetski shampion i zlato na olimpijada. Sto povekje da se iskomentira, americka kosarka furaat protiv evropski timovi so 0 odbrana i akcii, odnosno samo so 3ki i shutiranja.

Doktorska generacija od prv do posleden, i za da shutnes treba da imas raboteno na toa i da ti fakja lejkata, dzabe site ekipi se razrabotija so akcii koga ti doagja curry, durant ili bilo koj i te vadat od menteshe so trojkite. Posledna generacija ke bide ovaa mislam deka sto osvoila zlato posle ova ke im sledi pad na amerive.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
484
Поени од реакции
1.024
Razocaruvacki mnogu, ocekuvav mn pojaki da bidat. Kari gi izvadi
sto pojaki? proslata so srbive ne im idese ic shutot a srbive sve pogodija. Izgledaj ja pak utakmicata, na kraj se smenija nestata u poslednata cetvrtina kaj sto fatija ritam i ispogoduvaa sve. Grupna faza sve tepaa so po 25 razlika, ne dozvolija da izgubat na nitu edna cetvrtina osven taa so srbija mada 3ta utakmica im bese so niv vo period od 2 nedeli, sto ocekuvas? 3 od 3 im napravija. Monstrumi
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.728
Поени од реакции
4.053
Само мене ми е послаб овој тим од оној од 2008 година? :toe:
Дискутабилно е, ама мислам дека сега е повеќе развиена кошарката од тогаш и има многу повеќе НБА играчи во другите држави и не доаѓа до израз Америка како у 2008. Тогаш само Шпанија која двоела и имала доста квалитетни играчи предводени од Пау Гасол можела колку толку да парира на САД. Сега например Шпанија е послаба од тогаш, ама затоа сега другите држави можеби имаат најдобри генерации. Германија лански светски шампион, у 2008 само еден Новицки го имала, Србија втора најдобра репка сега и го има најдобриот играч на светот, тогаш не постоела у кошарката. Франција исто не постоела тогаш, сега 2ро место и најпроспективниот играч. Да не објаснувам за сите екипи ама ќе ги спомнам само ем Канада, Австралија, Грција и др кои се многу подобри од тогаш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.371
Малку ретро
Намерно не го спомнав Дрим тимот од 1992, зашо мислам дека веќе нема таков тим никогаш да соберат.

Во право е и Клошарињо за кошарката тогаш и кошарката денес, ама што знам имам некое мислење дека тој тим е подобар од овој, можда и грешам не знам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.529
Поени од реакции
82.096
По имиња тој дрим тим ми беше бољи, ама не треба да заборавиме дека кога играа во тој тим Меџик и Бирд беа на залез на кариера. Поточно, Меџик беше веќе надвор од кошарка заради СИДА, па се врати за Олимпијада.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.931
Поени од реакции
10.879
По имиња тој дрим тим ми беше бољи, ама не треба да заборавиме дека кога играа во тој тим Меџик и Бирд беа на залез на кариера. Поточно, Меџик беше веќе надвор од кошарка заради СИДА, па се врати за Олимпијада.
Без разлика. Мулин исто беше на крај на кариера и Дрекслер, да бидиме до крај искрени ама од друга страна ниту еден од овие го немаше пичкарскиот менталитет на плачење по судии како што го има Лебронтије.
Тек па првиот ешалон на имиња ко Пипен, Џордан, Баркли.

На овој тим извади им го Стеф од игра и пушти ги само со Дјурант (кој е машина, да ама во години исто) па види до каде ќе догураат.

Од друга страна, Баркли и дуото Стоктон - Мелоун би биле доволни да се размонтира овој тим што се мачеше со Факинг Милутинов под кош со Србите, да не збораме и за фактот дека Адмиралот беше во прајм години *(таа или претходната сезона беше DPOY на лигата, ѕвериште).

Тој тим беше накрцан, а намерно не ги спомнувам Џордан и Пипен пошто такви ѕверки за одбрана-напад играње *(како дуо бекови, крилни бекови или шо и да споредиш во денешна НБА) едноставно одамна не постојат, особено не во ист тим.

Замисли на тие двајца му додаваш ѕверови под кош и очекуваш еден стаклен АД или пак путето Ембиид да им се спротистави, Бем не го ни спомнувам пошто ни снага има, нити пак можност да се носи со прајм Баркли / Мелоун или недај Боже Робинсон.

Стеф и Дјурант вредат тука ама и тие не би можеле против ѕверките одозгора.

Според мене, сепак, ова е втор најјак состав после дрим тимот од '92, првенствено баш ради Стеф и Дјурант. Коби беше иконата во 2008 ама без ваков (каков и да е на залез на кариреа) Леброн и без реален шутер за тројка во тоа време, Вејд беше океј али толку отприлика.
Сега овие двајца влегуваат последна четрвтина и ти вртат натпревар лаганица пошто од каде и да шутни ти носи 3 поени, ако го фаулираш 95% шутира слободни. Таков играч 2008 немаа, камоли 2 такви играчи.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.756
Поени од реакции
11.712
Америка на страна, оваа олимпијада покрај нив скоро сите земји имаа донесено екстра талентирани и добри играчи, горе доле сите во прајмот.

Србија, Франција, Германија, Канада, Австралија, Грција па и Бразил и Ј.Судан јеботе. Дефинитивно нај stacked кошаркарски турнир у последно време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom