Каде може да најдам? (Општи прашања)

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.966
Дали знаете во која продавница има да се продаваат полароид фотоапарати?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.469
Поени од реакции
37.922
Дали некој возел во скоро време за Унгарија и дали купил онлине вињетка? На различни страни ми дава различни цени, и не знам која е нивна официјална државна страна. На амсм пишува дека е 10 евра вињетка за 10 дена, а на овие страниве ги продаваат по 20-22 евра. И дали стварно во Србија патарините ќе ме коштаат 20 евра во правец до Хоргош? Фала.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.315
Поени од реакции
16.414
Дали некој возел во скоро време за Унгарија и дали купил онлине вињетка? На различни страни ми дава различни цени, и не знам која е нивна официјална државна страна. На амсм пишува дека е 10 евра вињетка за 10 дена, а на овие страниве ги продаваат по 20-22 евра. И дали стварно во Србија патарините ќе ме коштаат 20 евра во правец до Хоргош? Фала.
Вињета за Унгарија купуам увек од овде. Ти препорачувам да си купиш онлајн. Патарините во Србија до Хоргош ти се 1850 или 1950 српски динари првата, 800 динари втората.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.862
Поени од реакции
10.611
Дали некој возел во скоро време за Унгарија и дали купил онлине вињетка? На различни страни ми дава различни цени, и не знам која е нивна официјална државна страна. На амсм пишува дека е 10 евра вињетка за 10 дена, а на овие страниве ги продаваат по 20-22 евра. И дали стварно во Србија патарините ќе ме коштаат 20 евра во правец до Хоргош? Фала.

Онлајн само и раат главата, ова е страницата од каде може да земеш.
Да, во Србија ќе те коштаат нешто над 20, првата мислам дека беше 16.5 и втората нешто 6-7 евра, не сум сигурен.
Јас пишман се правев годинава шо заминав преку Маџарска на бегање, отидов на Томпа наместо на Хоргош, навистина не чекав воопшто ама патот роскоп како и секогаш, главно пишман се правев што кога се приклучив горе на E75 многу споро беше движењето, работа на пат, две ленти... хаос.
Можда и таков ден ми се погоди ама летна сезона е, возев во вторник, гужви посекако некаде ќе те начекаат (зависи до каде ќе одиш).

Среќен да е патот.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.469
Поени од реакции
37.922
@Ivica^ @Генерал фала ви и на двајцата за одговорите, а овие Србиве не се нормални, 23 евра у правец ќе ме фати, и за назад уште толку, па повеќе пари у патарини ќе дадам него ли за гориво.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.315
Поени од реакции
16.414
@Ivica^ @Генерал фала ви и на двајцата за одговорите, а овие Србиве не се нормални, 23 евра у правец ќе ме фати, и за назад уште толку, па повеќе пари у патарини ќе дадам него ли за гориво.
Не са токму србите, за Унгарија плаќам месечна вињета 32 евра, кј овие 2 правца над 40 евра.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.489
Поени од реакции
5.030
Дали некој возел во скоро време за Унгарија и дали купил онлине вињетка? На различни страни ми дава различни цени, и не знам која е нивна официјална државна страна. На амсм пишува дека е 10 евра вињетка за 10 дена, а на овие страниве ги продаваат по 20-22 евра. И дали стварно во Србија патарините ќе ме коштаат 20 евра во правец до Хоргош? Фала.

Еве ти официјална страна (барем според девојка ми Унгарка) за купување на вињетки кај нив, стално кога патувам преку маџарска од тука купувам
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.862
Поени од реакции
10.611
@Ivica^ @Генерал фала ви и на двајцата за одговорите, а овие Србиве не се нормални, 23 евра у правец ќе ме фати, и за назад уште толку, па повеќе пари у патарини ќе дадам него ли за гориво.
Во тој дел болни се, да, ама треба од некаде да излезат парите за автопатите и тие кинески или какви и да се кредити што ги дале за градење. Ај ние еднаш годината ќе поминиме, некој што оди за бизнис или едноставно таму што живее и мора да патува е кошмар по тие цени.

Позитивното е што патиштата се нови, стакло, брзи, Јас Србија ја возев ноќе пон кон вторник, живо пиле немаше дури и пазев (по навика) да не прекорачам многу брзина за да не ми дадат некоја честитка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom