Македонска берза

Член од
4 август 2022
Мислења
36
Поени од реакции
34
Јас пак мислам дека после овој бран и притисок за купување има понтецијал да се симне и до 17-18.000 илјади што не е лошо ако сака некој да докупи.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
33
Поени од реакции
61
Zaradi tesniot prostor za manovriranje i veke nepovolnata akcionerska struktura, ja prodadov Okta. Dali zgresiv ili ne, vremeto ke pokaze.
Cuvstvata?
Sekako zadovolen od kapitalnata dobivka, no nezadovolen od okolnostite koi se slucija kaj ova akcija, a koi pak pridonesoa da ne se faka nekoja pogolema eventualen dobivka vo idnina za istata.
Sekako smetam deka ima drugo sto da se kupuva, taka da ke se fokusiram za da fakam na sto e mozno poniska cena nekoja druga akcija koja mislam deka perspektivno e dobra.
P.S. Go pisav ova cisto za da bidam dokraj transparenten, bidejki ja forsirav okta, smetav deka treba da kazuvam i za ova nova sostojba.
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
281
Поени од реакции
203
Konecno prorabote forumot posle 7 dena
Автоматски споено мислење:

Berzive deneska se vrakat posle padot vcera
Автоматски споено мислење:

KB so rekordna dobivka i najava za prevzemanje
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
258
Поени од реакции
205

Баш сега се гледа кој разбира берза, а кој продава сладолед. Кога да купиме, кога тревата е зелена и магарето ќе убоде акција и ќар
Автоматски споено мислење:

Zaradi tesniot prostor za manovriranje i veke nepovolnata akcionerska struktura, ja prodadov Okta. Dali zgresiv ili ne, vremeto ke pokaze.
Cuvstvata?
Sekako zadovolen od kapitalnata dobivka, no nezadovolen od okolnostite koi se slucija kaj ova akcija, a koi pak pridonesoa da ne se faka nekoja pogolema eventualen dobivka vo idnina za istata.
Sekako smetam deka ima drugo sto da se kupuva, taka da ke se fokusiram za da fakam na sto e mozno poniska cena nekoja druga akcija koja mislam deka perspektivno e dobra.
P.S. Go pisav ova cisto za da bidam dokraj transparenten, bidejki ja forsirav okta, smetav deka treba da kazuvam i za ova nova sostojba.
А што е целта вака што тераат, да дојдат до 100% ли?
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2017
Мислења
165
Поени од реакции
209
Не знаев дека сме толку поврзани со светските финансиски текови...Колку што сум слушнал нашиве банки се уште не се занимаваат со Инвестициско банкарство...Од друга страна па во најава е намалување на данокот на добивка за најголемите профитери во државава...
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
281
Поени од реакции
203
Не знаев дека сме толку поврзани со светските финансиски текови...Колку што сум слушнал нашиве банки се уште не се занимаваат со Инвестициско банкарство...Од друга страна па во најава е намалување на данокот на добивка за најголемите профитери во државава...
Spekulacii
I nasednuvaat nasive investitori
Nikakva vrska nemame so stranskive berzi ama toa e mora da se iskoristi sekoj moment za da se spusti cena i da se kupi poevtino
Sekoj sto ima slobodni pari ova se momenti za vlez
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
281
Поени од реакции
203
Nikkei se vrati za dva dena
Evropskive isto
Aj da vidime denes dali kaj nas ke ima uste naivni ili ke im treba uste dva dena da svatat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom