Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Оваа линкување по 500 играчи почнува да иритира, во иднина би сакал да правиме брзи трансфер.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
384
Поени од реакции
506
Точно царе али за 11 месеца му истекува договор вака ќе помогне за ФФП.
Искрено незнам што лошо видовте во Арон у однос на Далот,па мора да си оди, јас мислам дека ние јако ќе се поебеме ако го продадеме, не па за 10-15 м , поарно фри да го пуштат ако не му нудат договор или тој не сака да потпише отколку подценување 10 тина милиони, дечкото ја ведне главата и даваше се од себе и кога не беше стартер у однос на некои други полоши би рекол решенија. Ние го немаме прајм Вокер, Невил,Кол,или други елитни бекови па да го хејтаме Арон, и тоа многу полош од Далот. Јас со глава гарантирам дека дечкото трпи емоционално злоставување од некои фанови, а и ќе заврши во поголем клуб од Вест Хем еден ден и тоа ќе ни се одбие од глава,зошто некој ќе му се посвети ќе го дооформи и ќе му ги покрие недостатоците.
Ерик малку треба да смири страсти со тие Холанѓани,ако воопшто тој е иницијатор со тие што не поврзуваат. Не дека сега јас имам нешто против ептен Холанѓани ама па и тие самите не играат некој фудбал освен поединци што се квалитетни другото one season wonder.
Нема Јунајтед да биде филијала на Холандска репрезентација, Маласија, Зиркзи, се спомнува Де Лихт,Дамфрис порано доста е со тие веќе.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.261
Поени од реакции
65.082
Искрено незнам што лошо видовте во Арон у однос на Далот,па мора да си оди, јас мислам дека ние јако ќе се поебеме ако го продадеме, не па за 10-15 м , поарно фри да го пуштат ако не му нудат договор или тој не сака да потпише отколку подценување 10 тина милиони, дечкото ја ведне главата и даваше се од себе и кога не беше стартер у однос на некои други полоши би рекол решенија. Ние го немаме прајм Вокер, Невил,Кол,или други елитни бекови па да го хејтаме Арон, и тоа многу полош од Далот. Јас со глава гарантирам дека дечкото трпи емоционално злоставување од некои фанови, а и ќе заврши во поголем клуб од Вест Хем еден ден и тоа ќе ни се одбие од глава,зошто некој ќе му се посвети ќе го дооформи и ќе му ги покрие недостатоците.
Ерик малку треба да смири страсти со тие Холанѓани,ако воопшто тој е иницијатор со тие што не поврзуваат. Не дека сега јас имам нешто против ептен Холанѓани ама па и тие самите не играат некој фудбал освен поединци што се квалитетни другото one season wonder.
Нема Јунајтед да биде филијала на Холандска репрезентација, Маласија, Зиркзи, се спомнува Де Лихт,Дамфрис порано доста е со тие веќе.
Oсвен еден на еден бранење, кои други карактеристики би кажал дека му се силни страни? Центаршут, долга топка, дриблинг, игра со глава, пас под притисок, уфрлување од втор план, оверлап со крило?

Ако Јунајтед планира да игра високо сезонава, тогаш не гледам место за него во Јунајтед. Немам никаков приговор кон неговиот карактер, секоја чест, ама дечкото е лимитиран напред како балкон.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Искрено незнам што лошо видовте во Арон у однос на Далот,па мора да си оди, јас мислам дека ние јако ќе се поебеме ако го продадеме, не па за 10-15 м , поарно фри да го пуштат ако не му нудат договор или тој не сака да потпише отколку подценување 10 тина милиони, дечкото ја ведне главата и даваше се од себе и кога не беше стартер у однос на некои други полоши би рекол решенија. Ние го немаме прајм Вокер, Невил,Кол,или други елитни бекови па да го хејтаме Арон, и тоа многу полош од Далот. Јас со глава гарантирам дека дечкото трпи емоционално злоставување од некои фанови, а и ќе заврши во поголем клуб од Вест Хем еден ден и тоа ќе ни се одбие од глава,зошто некој ќе му се посвети ќе го дооформи и ќе му ги покрие недостатоците.
Ерик малку треба да смири страсти со тие Холанѓани,ако воопшто тој е иницијатор со тие што не поврзуваат. Не дека сега јас имам нешто против ептен Холанѓани ама па и тие самите не играат некој фудбал освен поединци што се квалитетни другото one season wonder.
Нема Јунајтед да биде филијала на Холандска репрезентација, Маласија, Зиркзи, се спомнува Де Лихт,Дамфрис порано доста е со тие веќе.
Друже како што реков 1000 пати нема да го пљукам човекот едноставно не е тоа што ни треба, со ограничен играч неможеш да градиш игра. Исти како него се и Мектоменеј, Мегваер, Фред, Линделоф, едноставно не ни одговара на фудбалот што сакаме да го играме. У поголем клуб од Вест Хен можда ќе заврши али нема да е во Англија, затоа и инсистира да оди во Интер таму по ќе се снајде. На играч којнема контола на топка пас игра и визија неможеш да му ги покриеш недостатоците.
Да беше пред 15 години со Ферги можда ќе успееме да го уходаме али со овој фудбал не.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
22.386
Арно рече Видук, единствено добро кај Ван Бисака е одбраната и еден на еден игра, нит пас има нит центаршут. Ван Бисака најмногу е корисен за тимови што сакаат да напагат како Сити, А да го чуваш само за две три утакмици нема логика.

Мазруаи е комплетен играч само единствен проблем кај него се повредите друга мана нема. Да се надеваме дека сезоната ќе немаме толку повреди како лани,
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
384
Поени од реакции
506
Oсвен еден на еден бранење, кои други карактеристики би кажал дека му се силни страни? Центаршут, долга топка, дриблинг, игра со глава, пас под притисок, уфрлување од втор план, оверлап со крило?

Ако Јунајтед планира да игра високо сезонава, тогаш не гледам место за него во Јунајтед. Немам никаков приговор кон неговиот карактер, секоја чест, ама дечкото е лимитиран напред како балкон.
Ај ќе ѕи кажам што ми се допаѓа кај него.
1. Хард воркер
2. Најдобар одбрамбен во свет 1вс 1
3.Брз е, не најбрз ама брз.
4. Не му е лош дриблингот.
5. Има добар пас, особено на прва или дупли пас.
6.Центаршут лош ама не е нешто што не би можело да се испегла.
Не ми е мене јас дека сакам да се контрам тука како и вие и јас си имам свој став,па нека е и погрешен,пак ќе кажам од Далот за мене е подобар, неврзано за ова ај ти ми ги наброј карактеристиките на подобриот у наводници десен бек од Арон не мора да е Далот,само нека е моментално во клубот.
Пошто јас мислам дека тоа е Далот, искрено за сите гореспоменати карактеристики не ме нешто импресионирал, да речеме и во тоа што е Арон у дефицит овој не ме импресионирал единствено што има подобар шут можеби.
Автоматски споено мислење:

Друже како што реков 1000 пати нема да го пљукам човекот едноставно не е тоа што ни треба, со ограничен играч неможеш да градиш игра. Исти како него се и Мектоменеј, Мегваер, Фред, Линделоф, едноставно не ни одговара на фудбалот што сакаме да го играме. У поголем клуб од Вест Хен можда ќе заврши али нема да е во Англија, затоа и инсистира да оди во Интер таму по ќе се снајде. На играч којнема контола на топка пас игра и визија неможеш да му ги покриеш недостатоците.
Да беше пред 15 години со Ферги можда ќе успееме да го уходаме али со овој фудбал не.
Брат ми на Бисака можете да му замерите само тоа што нема центаршут,сето друго горе што си го спомнал и не е негова работа ако размислиш добро, Кај нас крилата не знаат кај тераат бековите ќе имале визија. Дајте реализам малку, како тоа бисака нема пас, имаше видеа т.е. има уште само незнам тука да ги постирам каква работа вршел. Инаку сигурно никој тренер не кажал не те бива,туку демек не му одговара на стилот на игра,кој што никој не знае кој е туку уште се оформува,од тој аспект и велам дека постои шанса да се апсурдни ставовите дека Арон не одговара на стилот и дека треба да си оди, и нека си оди ако се сите за тоа, ама Далот не е решение.Можеби заради истите причини на Ерик што не му одговара Арон ,на мене не ми одговара Далот.
Автоматски споено мислење:

Арно рече Видук, единствено добро кај Ван Бисака е одбраната и еден на еден игра, нит пас има нит центаршут. Ван Бисака најмногу е корисен за тимови што сакаат да напагат како Сити, А да го чуваш само за две три утакмици нема логика.

Мазруаи е комплетен играч само единствен проблем кај него се повредите друга мана нема. Да се надеваме дека сезоната ќе немаме толку повреди како лани,
Види јас не зборам за играчи од други клубови,јас зборам за она момемтално што го имаме во клубот. Јас пробав да ја искажам мојата изненаденост али буквално околу тоа што никој не спомна колку и Далот е просечен на пример. Не е подобар од Бисака, и тој па ич не е она што ни е потребно или што го имаме за да освоиме нешто. Ако веќе се одлучуваат нека гоепродадат Далот нека искешираат за друг подобар од овие двајца и еден нека остават за ротација с тоа нека биде бисака,секако од него пари многу нема да добиеме, Далот има активем договор,изигра повеќе од Бисака оваа сезона нека земат 30 м и нека вложат.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
@3dg@r ок кажи ми кој следен менаџер би го играл Бисака ако го оставиме?
Нема менаџери кои преферираат играчи како Бисака барем не у топ 5 лигите во најголеми те клубови. Реалност е Бисака е играч за екипи од средниот дел од табелата во топ 5 лиги.
За Далот ќе има повеќе заинтересирани и повеќе ќе дадат пари, али менаџерот и управата одлучиле дека поофанзив бек ни треба тоа е. Одлука да се продава Бисака не е само на менаџерот тука имаат удел и Ешворд и Берада.
ПС со играчи како Бисака, Мегваер, Линделоф, Фред, Мектоменеј нема играње офанзива само лупај дуги лопти, а управата како што гледам пробува да се тргне од таква игра.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Ќе не даваат на тв со Арсенал некаде??

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Ќе пуштам линк 10 мин пред натпреварот за секој случај .:)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.533
Поени од реакции
5.110
ауууу у колку играат вечер ?
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
384
Поени од реакции
506
@3dg@r ок кажи ми кој следен менаџер би го играл Бисака ако го оставиме?
Нема менаџери кои преферираат играчи како Бисака барем не у топ 5 лигите во најголеми те клубови. Реалност е Бисака е играч за екипи од средниот дел од табелата во топ 5 лиги.
За Далот ќе има повеќе заинтересирани и повеќе ќе дадат пари, али менаџерот и управата одлучиле дека поофанзив бек ни треба тоа е. Одлука да се продава Бисака не е само на менаџерот тука имаат удел и Ешворд и Берада.
ПС со играчи како Бисака, Мегваер, Линделоф, Фред, Мектоменеј нема играње офанзива само лупај дуги лопти, а управата како што гледам пробува да се тргне од таква игра.
Брат ми 50-60 м го земавме не заебавај, дилот од околу 10-15 м е супер за секој менаџер каде и да отиде, фактот дека не си ги цениме играчите и ги пуштаме да одат за кило сирење ме излудува. Јас кажав дека стојам зад Ерик нека биде ова дека јас не се согласувам толку лесно да се откажеме од Арон и тоа е тоа. Само се надевам дека не е од шо Ерик сака да си оди,и дека е заради некој погоре што одлучил дека Ван Бисака не е она што ни треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom