Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.486
Поени од реакции
4.059
Иди ми дојди ми секој ден. :pos:
Автоматски споено мислење:


Тоа е најголем проблем што можам да најдам кај Мароканецов, Данфрис многу ретко се повредува а за лев бек секако гледаме уште опции не е дека нема да купиваме. Плус Далот може да покрие. :D
Ако не земат нов стопер може ама ако земат и стопер не верувам два бека да земат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
Ако не земат нов стопер може ама ако земат и стопер не верувам два бека да земат.
Зависи и од колку играчи ќе успееме да се откачиме. Засега тешко оди продажбата на Линделоф и Бисака. За други од одбраната нема некоја шпекулација.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.914
Ако не земат нов стопер може ама ако земат и стопер не верувам два бека да земат.
Десен бек ќе се зема само у случај Ван бисака се продаде, лев бек ќе се најверојатно и е посигурно од десниот бек заради стакелноста на Шо и Маласија. За центар бек се зависи дали ќе се продадат Линделоф и Мегваер ако се предадат и двата (што не верувам да се случи) ќе се купуваат централи бекови во зависност од продажбата.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.486
Поени од реакции
4.059
Зависи и од колку играчи ќе успееме да се откачиме. Засега тешко оди продажбата на Линделоф и Бисака. За други од одбраната нема некоја шпекулација.
Ван Бисака одбил да оди во Вест Хем мисли Сити или Реал ќе го бараат. :D
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
1.152
Еден куп страни наназад, само Зиркз е напаѓач... Добро бе луѓе, ако нема крила џабе е се, а според мене Хојлунд секогаш би го играл пред новиов.
Автоматски споено мислење:

Еден куп страни наназад, само Зиркз е напаѓач... Добро бе луѓе, ако нема крила џабе е се, а според мене Хојлунд секогаш би го играл пред новиов.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.914
Еден куп страни наназад, само Зиркз е напаѓач... Добро бе луѓе, ако нема крила џабе е се, а според мене Хојлунд секогаш би го играл пред новиов.
Автоматски споено мислење:

Еден куп страни наназад, само Зиркз е напаѓач... Добро бе луѓе, ако нема крила џабе е се, а според мене Хојлунд секогаш би го играл пред новиов.
Треба да се продаваат играчи за да се купива ако си отиде некој од Санчо или Ентони можно е да се донесе крило ако не ќе крпиме пак.
Иначе Зеркси е донесен за замена на Хојланд затоа и е толку евтин.

Со Јоро и Зеркси само и замениме играчите што заминаа Варан и Марсијал, за појачување на остатокот на екипата треба да има продажби а никој не сака да ни ги купи играчите.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.668
Поени од реакции
21.107
Работава е што со купувањето на Зиркз се добива слика дека сме го купиле Руд Ван Нистелрој а уствари реалноста е дека е со квалитет на ниво на Воут Вегхорст.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.914
Работава е што со купувањето на Зиркз се добива слика дека сме го купиле Руд Ван Нистелрој а уствари реалноста е дека е со квалитет на ниво на Воут Вегхорст.
Малку помлад и малку подобар со топката. :D


 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.351
Поени од реакции
65.418
Супер, ке игра за 30К уште 4 години. :pos:

Ке си прифати 80-90к како попче, со откупна клазузула во новиот договор од 65-70 милиони фунти.
Иди ми дојди ми секој ден. :pos:
Автоматски споено мислење:


Тоа е најголем проблем што можам да најдам кај Мароканецов, Данфрис многу ретко се повредува а за лев бек секако гледаме уште опции не е дека нема да купиваме. Плус Далот може да покрие. :D
Овој е Мароканец колку што сум јас Марсовец. Роден и израснат во Холандија :D

Туку проблем е што има често мускулни повреди и тоа неколку во последнава година, а ла Шо специјалитет. Или ептен имаат верба во новиот лекарски тим, или стварно ке се коцкаат.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Ајде бе продајте некој упм, пак ќе се потиме пред крај на преоден рок ќе прават panic-buy :D .
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.914
Договорот со Интер ќе беше подобра опција, али ќе не обрусеа финансиски.
Автоматски споено мислење:

Договорот со Интер ќе беше подобра опција, али ќе не обрусеа финансиски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom