Летна олимпијада - Париз 2024

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.461
Ми се сере само од дел од францускава музика. Еве ја оваа Дион, па земи на Англиски бе пеј јебове умрените.
Опни го братот Stromae да напраи парти малце. Па и Гага ја туриле. Уште се нема опредлено кој род е умрената.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.027
Поени од реакции
17.928
Еве ја кралицата :love:
Ми се сере само од дел од францускава музика. Еве ја оваа Дион, па земи на Англиски бе пеј јебове умрените.
Опни го братот Stromae да напраи парти малце. Па и Гага ја туриле. Уште се нема опредлено кој род е умрената.
Ако ти се сери од оваа музика дефинитивно имаш проблем :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.114
Поени од реакции
36.886
Céline Marie Claudette Dion, 14 то дете на Adhemar Dion and Therese Tanguay, двајцата со француско потекло, па одозгора во Париз Франција отварањето зашто би пеела на англиски јазик? :toe:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.461
Еве ја кралицата :love:

Ако ти се сери од оваа музика дефинитивно имаш проблем :)

Ти за Атлетико навиваш па не сум ти рекол дека имаш некој проблем.
Кралицата тотално ја утна со нумерата. Можеше да ја испее таа што ја стави на светска мапа. И немаше потреба да има критика. Кој кур испеа сега на крај.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.027
Поени од реакции
17.928
Искина Дион, развали буквално.
Жената има здравствен проблем со нервниот систем, ретка болест од која се кочат мускулите и се ствараат неиздржливи болки.
Секоја чест како настапи.

Естетски многу добро организирано на крај :aplauz:
Автоматски споено мислење:

Ти за Атлетико навиваш па не сум ти рекол дека имаш некој проблем.
Кралицата тотално ја утна со нумерата. Можеше да ја испее таа што ја стави на светска мапа. И немаше потреба да има критика. Кој кур испеа сега на крај.
Немав намера да те навредам.
Нумерата беше скроз погодена со оглед дека Франција е домаќин а Едит Пјаф се смета за најпопуларна француска музичарка и општо во светот една од најдобрите изведувачи.
Ова беше трибјут посветен за неа и чиста 10-ка од страна на организаторот, скроз одговараше со моментот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.889
Поени од реакции
111.793
Пре пре прејако и невообичаено отварање на ОИ. Ми се допадна моментот со бродовите во Сена, досадно е тоа со марширањето на стадион, ефектите на Ајфеловата кула, носењето на факелот од страна на Надал и познатите француски спортисти, Селин Дион итн итн. Одлично отварање, дај боже и игрите да бидат такви.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.461
Супер отварање беше. За секого имаше по нешто. И за педерите, и за очајните домаќинки, и за спортските фанови. Градот е величествен. Подосадно ќе беше во стадион да го организираа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.084
Поени од реакции
24.909
Снуп Дог у бели тренерки и златни џорданки или старки со факел шета насмеан и потскокнува.
Јеботе Костиќ напушен на најјако да го пуштеа со факелот боље ќе изгледаше.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.967
Пре пре прејако и невообичаено отварање на ОИ. Ми се допадна моментот со бродовите во Сена, досадно е тоа со марширањето на стадион, ефектите на Ајфеловата кула, носењето на факелот од страна на Надал и познатите француски спортисти, Селин Дион итн итн. Одлично отварање, дај боже и игрите да бидат такви.
Се глеа дека си тазе оженет и веројатно го гледате отварањево кај Жаки старосватицата дома и си потпаднал под влијание. Селин Дион не ме јеби. Почни од денес да штедиш за нова година на Ајфелова пошто го наеба.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.461
Ајде уште утре почнува турнирот во кошарка.

Австралија-Шпанија
Германија-Јапонија
Франција-Бразил
Грција-Канада.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.027
Поени од реакции
17.928

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.555
Поени од реакции
12.461
Ако споредуваме со некои од минатите отварања. Лондон и Пекинг беа врвот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom