Летување во Грција

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Одел некој на Ситонија преку Полигрос? Добар е патот од таму? Со гужви како стои?
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Одел некој на Ситонија преку Полигрос? Добар е патот од таму? Со гужви како стои?
Odlicen e patot, dobar asfalt, sirok dovolno. Guzva nema.
Kaj aerodromot vrtis prema Thermi, nagore prema Poligiros, posle simnuvas nakaj Gerakini //ima tabli, nemas potreba od navi//.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Од каде е тој пат?
Према трет крак кога возиш скршнуваш према Геракини.
Автоматски споено мислење:

Odlicen e patot, dobar asfalt, sirok dovolno. Guzva nema.
Kaj aerodromot vrtis prema Thermi, nagore prema Poligiros, posle simnuvas nakaj Gerakini //ima tabli, nemas potreba od navi//.
Па целта ми е да ја избегнам гужвата кај Солун, ете по која рута би возел.
 

Attachments

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.105
Поени од реакции
10.857
Према трет крак кога возиш скршнуваш према Геракини.
Аау да бе од кај тој нивниот административен град на халкидики
Од Дојран можеби има логика ако идеш за да ја избегнеш обиколницата
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.492
Поени од реакции
7.015
Према трет крак кога возиш скршнуваш према Геракини.
Автоматски споено мислење:


Па целта ми е да ја избегнам гужвата кај Солун, ете по која рута би возел.
Instaliraj si WAZE na mobilniot i teraj po nego. Bidi siguren deka che te spasi od guzhvi!
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
292
Поени од реакции
485
Па целта ми е да ја избегнам гужвата кај Солун, ете по која рута би возел.
Razbiram. Ovoj pat sto ti e vo celost na mapa, ne sum go vozel i ne bi znael kako e.
Moja relacija bila Solun aerodrom -> Thermi -> Poligiros do klinika sluzbeno -> Gerakini ,,na kapenje,, i nazad na klinika hahaha.
Ne e losa idejata od Dojran //kako na mapa// za da ,,ne se dopre,, Solun poradi obikolnicata. Nokje docna nema guzva na ring road, provereno od moja strana pred edna nedela.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.962
Поени од реакции
15.978
Razbiram. Ovoj pat sto ti e vo celost na mapa, ne sum go vozel i ne bi znael kako e.
Moja relacija bila Solun aerodrom -> Thermi -> Poligiros do klinika sluzbeno -> Gerakini ,,na kapenje,, i nazad na klinika hahaha.
Ne e losa idejata od Dojran //kako na mapa// za da ,,ne se dopre,, Solun poradi obikolnicata. Nokje docna nema guzva na ring road, provereno od moja strana pred edna nedela.
и до Солун Аеродром тешко, сега најдобро е Дојрани, Килкис, Полигирос после Геракини кој е за Ситхониа или преку Петралона кон Муданиа ??
Всушност повеќе треба за враќање ако се враќаш во ШПИЦ...
а се враќавме на 7.1. сабајле, на обиколницата имаше доста грчки коли , се враќаа од Касандра Сабајле во 10ч за да не ги фати гужвата
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.112
Поени од реакции
1.852
Како да најдам сместување за една вечер на Халкидики(прв или втор крак)?
Booking и Airbnb имаат многу лимитирани опции како грците да не ги користат тие сервиси многу многу?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.105
Поени од реакции
10.857
Како да најдам сместување за една вечер на Халкидики(прв или втор крак)?
Booking и Airbnb имаат многу лимитирани опции како грците да не ги користат тие сервиси многу многу?
Ги користат ама во шпиц ретко се наоѓа за едно ноќевање зашто обично рентаат на недела или 10дена така да пак најдобро ти е преку букинг или да прашаш во групана на фејс “На одмор во Грција”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom