Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Па дај и ние некој туѓ талент да лапниме конечно:
Screenshot_20240721-082439_Facebook.jpg

Нека има и трета опција нападот, којзнае што може да биде со повредите. Треба доволно широк ростер на сите позиции.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
Па дај и ние некој туѓ талент да лапниме конечно:
Прегледај го приврзокот 424468

Нека има и трета опција нападот, којзнае што може да биде со повредите. Треба доволно широк ростер на сите позиции.
Мислам дека овој е за во резервите. Би чекал дур не биде официјално, да не биде неговиот агент да го користи Јунајтед за да забрза трансфер во друг клуб. Освен Романо, никој друг не видов дека пиша.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2009
Мислења
475
Поени од реакции
406
Кој ви остави впечаток од овие два натпревари?
Првата Енис на лево крило добро изигра(физички изгледа спремен а како и да има добра техника) втората на десно послабо, Витли ми изгледа како да ќе добива шанси сезонава, од втората Јоро ми се свиѓаше со прогресивните пасови, со Маунт изгледа добиваме солидно појачување сезонава а Ханибал за жал изгледа наполно изгубено и веројатно би се ослободиле од него ако дојде некоја понуда.
Севкупно очекувам течна игра сезонава и доколку успеат да го победат Сити во Комјунити би требало убав почеток да гледаме ;)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
Е ова би било добар дил


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
Кој ви остави впечаток од овие два натпревари?
Првата Енис на лево крило добро изигра(физички изгледа спремен а како и да има добра техника) втората на десно послабо, Витли ми изгледа како да ќе добива шанси сезонава, од втората Јоро ми се свиѓаше со прогресивните пасови, со Маунт изгледа добиваме солидно појачување сезонава а Ханибал за жал изгледа наполно изгубено и веројатно би се ослободиле од него ако дојде некоја понуда.
Севкупно очекувам течна игра сезонава и доколку успеат да го победат Сити во Комјунити би требало убав почеток да гледаме ;)
Не успеав да фатам ниту една од утакмициве, ама гледам дека Диало е доста фален вторава. Фатив нешто хајлајци, и баш делува дека е спремен за во прв тим и права шанса, барем 10 меча по ред да ги игра, да видиме навистина до каде е.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.223
Не успеав да фатам ниту една од утакмициве, ама гледам дека Диало е доста фален вторава. Фатив нешто хајлајци, и баш делува дека е спремен за во прв тим и права шанса, барем 10 меча по ред да ги игра, да видиме навистина до каде е.
Покажа квалитет на крајот од сезоната. Мислев никад нема да стане играч од овој но ете почна да дава надеж, сезонава можеме да добиеме вистинско засилување во него. Гарначо, Рашфорд и Амад по крилата а мислам дека и Зиркзе може да покрие таму. Идеално би било да се продадат Пелистри, Санчо и Ентони и од тие пари да се земе уште едно квалитетно крило.
Со Хојлунд и Зиркзе во шпицот мислам дека е решена таа позиција за оваа сезона.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.450
Поени од реакции
4.014

Санчо нека оди слободно ама Бруно мислам дека треба да остане уште некоја сезона. Чави Симонс е талент ама како ќе се снајде, а Маунт не ми влева доверба.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208

Санчо нека оди слободно ама Бруно мислам дека треба да остане уште некоја сезона. Чави Симонс е талент ама како ќе се снајде, а Маунт не ми влева доверба.
Санчо слободно нека си оди, Бруно не. Има уште години игра во него, кој ќе го замени Маунт?

Не ми се верува тоа за Бруно можеби сака да извлечат подобар договор од Јунајтед. Видовме без него една утакмица неможеа пас да врзат нит креативност нит ништо како муви без глави беа.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.450
Поени од реакции
4.014
Санчо слободно нека си оди, Бруно не. Има уште години игра во него, кој ќе го замени Маунт?

Не ми се верува тоа за Бруно можеби сака да извлечат подобар договор од Јунајтед. Видовме без него една утакмица неможеа пас да врзат нит креативност нит ништо како муви без глави беа.
Бруно ако ги продадат Олмо нека го земат ама мислам грешка ќе е да се продаде сега зошто реално ни е најдобар играч.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.466
Поени од реакции
4.985
Бруно ако ги продадат Олмо нека го земат ама мислам грешка ќе е да се продаде сега зошто реално ни е најдобар играч.
Автоматски споено мислење:

Санчо резервиста 40м
Угарте исто резервиста 70м е како бе така :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.450
Поени од реакции
4.014
Санчо резервиста 40м
Угарте исто резервиста 70м е како бе така :)
Угарте не им е резерва само сакаат да го сменат зошто не се вклопува во стилот на игра. Мислам околу за 50 милиони евра ќе се договорат.
Автоматски споено мислење:

Ова ми се допаѓа што имаат план б не како Вудвард, Арнолд цело лето да се натегат и на крај да платат и повеќе од колку на старт им барале.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom