Исчезнати лица

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
Затоа што е населено место и во тој момент можи да налета некој станар, не сакале да оставаат траги и слично.
Значи мотивот не е јасен а можеби и никогаш да не го дознаеме, злосторниците се тие.
Можно е да има и друга позадина и нарачател на сето ова, ама дека некој ги мести ликовите мало морген
I zamisli od Skalite do vizbata na Palcho ima DURI 10metri!
Znajsh kolkava relacija e toa za da rizikuvaat nekoj da gi vidi?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.462
Izvini ne znaev deka si go chital obvinenieto!
Ili ovie guskive od Kod ahto odrabotuvaat za nekogo se za tebe relevantni?
I da te podsetam na prikaznata za Zhan Mitrev!

I na krajot od kraishtata, napishav deka e samo prikazna bez nikakvi potvrdeni fakti i dokazi!
Zatoa chitaj me podobro! ;)
Автоматски споено мислење:


Shto i ti beshe prisutna na obdukcijata?
А ти беше ? Оти го тврдиш спротивното цело време...
Автоматски споено мислење:

I zamisli od Skalite do vizbata na Palcho ima DURI 10metri!
Znajsh kolkava relacija e toa za da rizikuvaat nekoj da gi vidi?
Да бе така е ова гта па ќе отепаме девојче и никому ништо
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.462
Палевски во Турција кажал дека мајката на убиеното девојче му била љубовница,ова треба да го проверат дали е вистина.Имало ли комуникација помеѓу нив телефонски повици,месинџер,скајп,мајлови и сл.Додатно дали има трета страна која може да го потврди дека ги видел или знаел дека се во врска или можеби Палевски го измислил сето тоа за да ја пренасочи истрагата.
Таткото ако бил сопственик на становите многу веројатно е да немал врска ни со грабнувањето уште помалце со убиствата.
Овие се рекла казала муабети
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
А ти беше ? Оти го тврдиш спротивното цело време...
Автоматски споено мислење:


Да бе така е ова гта па ќе отепаме девојче и никому ништо
Aj i ti vo cetvrto da douchish makedonski!
Nikade nishto nitu tvrdam nitu nekogo ubeduvam!
Samo skazhav moi somnezhi i edna prikazna shto po moe ima nekakva logika.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.462
Aj i ti vo cetvrto da douchish makedonski!
Nikade nishto nitu tvrdam nitu nekogo ubeduvam!
Samo skazhav moi somnezhi i edna prikazna shto po moe ima nekakva logika.
Па и ние сомнежи споделуваме по наше, никој ништо не тврди.
Ти во прво врати се кирилица да научиш после кажвај за мене :)
Значи стварно не знам шо толку барате влакно во јајцето, ова со код емисијата не ни ја гледав, во обвинителниот акт само стои како е извршено убиството, и не гледам ништо чудно.
Единствено мотивот можи да го кријат ради х причини
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
Па и ние сомнежи споделуваме по наше, никој ништо не тврди.
Ти во прво врати се кирилица да научиш после кажвај за мене :)
Значи стварно не знам шо толку барате влакно во јајцето, ова со код емисијата не ни ја гледав, во обвинителниот акт само стои како е извршено убиството, и не гледам ништо чудно.
Единствено мотивот можи да го кријат ради х причини
Kako be samo " somnezhi spodeluvame"? A i vo ovaj post pishuvash "во обвинителниот акт" !

Go imash procitano obvinitelniot akt?
I kako si dozvoluvash so samo somnezhi da gi ismejuvash tujgite somnezhi?
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.185
Поени од реакции
2.952
Па и ние сомнежи споделуваме по наше, никој ништо не тврди.
Ти во прво врати се кирилица да научиш после кажвај за мене :)
Значи стварно не знам шо толку барате влакно во јајцето, ова со код емисијата не ни ја гледав, во обвинителниот акт само стои како е извршено убиството, и не гледам ништо чудно.
Единствено мотивот можи да го кријат ради х причини
Па не е ни сомнеж тоа туку информации од официјални лица форензичари во комбинација со полиција и искази од обвинетите. Он @vouager е тој што си прави некакви нереални сценарија и ги пишува во темава, како да не е истиот лик од пред 3-4 месеци :eek:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.462
Kako be samo " somnezhi spodeluvame"? A i vo ovaj post pishuvash "во обвинителниот акт" !

Go imash procitano obvinitelniot akt?
Го имам, прочитај го и ти, пиши како се киднапирани Вања и Панче и како се убиени.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
Па не е ни сомнеж тоа туку информации од официјални лица форензичари во комбинација со полиција и искази од обвинетите. Он @vouager е тој што си прави некакви нереални сценарија и ги пишува во темава, како да не е истиот лик од пред 3-4 месеци :eek:
More dete, kaj gi najde TI ovie forenzicharski izjavi?
Daj prosvetli me da ne se blamiram!
Автоматски споено мислење:

Го имам, прочитај го и ти, пиши како се киднапирани Вања и Панче и како се убиени.
Daj be pushti link ili slika od dokumentite!
Belki ce me prosvetlish
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.185
Поени од реакции
2.952
More dete, kaj gi najde TI ovie forenzicharski izjavi?
Daj prosvetli me da ne se blamiram!
Полицијата и официјалните лица информациите што ги даваат за кога биле убиени Панче и Вања од ракав да не мислиш ги пишуваат ?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
Полицијата и официјалните лица информациите што ги даваат за кога биле убиени од ракав да не мислиш ги пишуваат ?
Mojata posledna informacija e deka " Ima soznanija za koi Obvinitelstvoto za da ne i nashteti na istragata nema javno da gi iznesi"

SE DRUGO shto sum slushnal se samo indicii i rekla kazala
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.693
Поени од реакции
17.462
More dete, kaj gi najde TI ovie forenzicharski izjavi?
Daj prosvetli me da ne se blamiram!
Автоматски споено мислење:


Daj be pushti link ili slika od dokumentite!
Belki ce me prosvetlish
Сега специјално на наредно рочиште тебе ќе те викнат во прв ред во судница, добро арен си вака да те прашам ?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.622
Поени од реакции
10.578
Проблемот кај повеќето од вас е што се обидувате да рационализирате нешто што е невозможно за рационализација. Друг проблем е што размислувате од ваша перспектива, односно се обидувате да пронајдете логика низ ваша призма со здрав разум.

Не може да се најде логика во ова, во буквално секое сценарио кое што го прочитавме изминативе месеци може да се најде дупка во планот и да изгледа нелогично. Единствениот заклучок е дека се работи нискоинтелегентни психопати и фала богу не можеме да им влеземе во нивните болни глави и да разбереме како мислеле дека планот ќе им пројде без никакви последици.

За жал ова испадна како Фарго на Коеновци, кој го има гледано филмот ќе сфати за што зборувам.
 
Последно уредено:

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
334
Поени од реакции
490
Овие се рекла казала муабети
У истрага се мора да се провери и рекла и казала.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
Сега специјално на наредно рочиште тебе ќе те викнат во прв ред во судница, добро арен си вака да те прашам ?
Ako ne drugo ne me pechi sonceto kako vas vo Bitola.
I tokmu toa shto SEGA go napisha go vikam i jas, nemash nikakvi dokazi i soznanija i se vi e rekla kazala i shto e najlosho vi smetaat tujgite "PRIKAZNI"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom