Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.290
Има шпекулации дека се отворени преговори за лични услови со Јоро.
Не знам колку е релевантен ликот, ама овој прв откри за прифатената понуда од Лил.
Млад надежен но душата му е во Реал, не дека сум против ама некако подобро ( мое мислење ) ќе беше да го земеме ДеЛихт, ем го познава Тен Хаг ем знае што сака да игра Тен Хаг.

И уште се чека раврска со Гринвуд, со неговите пари ќе имаме и за ДеЛихт, ама ајде да видиме, се пишуваше за тројца дефанзивци па за двајца сега само еден. Ќорави ли се или се праат на тошо ланската сезона ни отиде у курац ради дефанзивата,па сега имате можност да ја склопите со млади супер талентирани дефанзивци и на раат да сме си. На Јоро може да му текне после една година сакам во Реал или таму или неиграм . Нит за Угарте има нешто конкретно, а баш ваков тип на играч ни фали.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.498
Поени од реакции
8.264
Лично го преферирам Јоро пред Де лихт,
Млад надежен но душата му е во Реал, не дека сум против ама некако подобро ( мое мислење ) ќе беше да го земеме ДеЛихт, ем го познава Тен Хаг ем знае што сака да игра Тен Хаг.

И уште се чека раврска со Гринвуд, со неговите пари ќе имаме и за ДеЛихт, ама ајде да видиме, се пишуваше за тројца дефанзивци па за двајца сега само еден. Ќорави ли се или се праат на тошо ланската сезона ни отиде у курац ради дефанзивата,па сега имате можност да ја склопите со млади супер талентирани дефанзивци и на раат да сме си. На Јоро може да му текне после една година сакам во Реал или таму или неиграм . Нит за Угарте има нешто конкретно, а баш ваков тип на играч ни фали.
Да не сватиш погрешно не велелам дека не си во право. Но иста грешка направивме со Халанд, нека изигра 2 сезони добри па нека искешира Реал 100че. Клубот ќе ни е во подобра состојба од оваа.
Знак прашање се и двајцата и Де лихт и Јоро дали ќе се покажат во клубот, цената е скоро таа али едниот е стаклен.
За втор или трет штопер се зависи кој и дали ќе си заминат од Линделоф и Мегваер.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Ne go znam Joro ama ako go kupat De Liht, ne znam kaj bi igralo detevo. Licha go racunam za starter plus i iden kapiten.
Osven ako ne igra budalata so 3 centralni pa da se isposere maksimalno.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.498
Поени од реакции
8.264
Ne go znam Joro ama ako go kupat De Liht, ne znam kaj bi igralo detevo. Licha go racunam za starter plus i iden kapiten.
Osven ako ne igra budalata so 3 centralni pa da se isposere maksimalno.
Ќе има ротација, Луча е склон на повреди, а како што се шпекулира од сабајле еден од Јоро или Де лихт ќе биде не и двајцата.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.290
Ќе има ротација, Луча е склон на повреди, а како што се шпекулира од сабајле еден од Јоро или Де лихт ќе биде не и двајцата.
Па тоа викам мора двајца да се носат,ако се повреди еден пример Мартинез кој ќе му биде замена Линделоф ? Дискутираме не се контрам да ме сфатиш погрешно. Дефанзивата ни беше најслаба точка лани просекот ни беше 17 шута кон нашиот гол мораме да ја зацврстиме одбраната баш сега кога имаме можности, за средината дури муабет не ми се прави лани не дупеа кој ќе најде, наместо офанзивно ние дефанзивно цела сезона и се ради одбраната и средниот ред. Едн аповреда на клучен играч и паѓа склопката незнаат кај терат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.111
Поени од реакции
64.569
Oд Де Лихт и Јоро ке биде само еден играч. Не знам што е планот со Брентвајт, ма да, тоа ми изгледа тешко со оглед на парите што ке ги бара Евертон. Со Јоро, преговорите засега се со неговиот агент околу плата, прилично стандардна процедура, доколку Реал не им даде добра понуда за Реал. Добар дел од опкружувањето на Јоро го преферираат Манчестер, зашто реално, ми делува дека веднаш ке влезе во прв тим кај нас. Сигурно не даваат 62 милиони евра, и се натезаат со Реал, за да би бил замена на Мегваер и Линделоф. Очиггледно е дека тој е прв пик, зашто Де Лихт е сигурица, ако Јоро иде во Реал.

Околу Угарте нема консензус, дел од управата не се убедени околу играчот. Можно е и да чекаат ПСЖ да го искрешира Жоао Невеш, па потоа да го земат Угарте по пониска цена, зашто ПСЖ ке сака да продава за да ги изедначат книгите.

И натака сум на тоа дека Реал ке дојде со нешто пониска понуда за Јоро, 40-45 милиони евра, и дека играчот ке го притисне Лил да ја прифатат таа помала понуда, зашто наредната сезона ке го изгубат за џабе. Практично, за 4-5 месеци откако ке почне сезоната (Јануари 2025) ке може да се договори да премине во Реал.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.498
Поени од реакции
8.264
Па тоа викам мора двајца да се носат,ако се повреди еден пример Мартинез кој ќе му биде замена Линделоф ? Дискутираме не се контрам да ме сфатиш погрешно. Дефанзивата ни беше најслаба точка лани просекот ни беше 17 шута кон нашиот гол мораме да ја зацврстиме одбраната баш сега кога имаме можности, за средината дури муабет не ми се прави лани не дупеа кој ќе најде, наместо офанзивно ние дефанзивно цела сезона и се ради одбраната и средниот ред. Едн аповреда на клучен играч и паѓа склопката незнаат кај терат.
Затоа требаше да се отарасиме од играчи како Мектоменеј, Линделоф и Мегваер. Со нив само се враќаме на играта со Оле од пред 4 сезони. Кога се менува фудбалот во клубот треба и играчите, ние до сега чувавме фудбалери од 3 различни тактики, филозфии и менаџери.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.498
Поени од реакции
8.264
Штета баш сакав да го вратат во тимот али они по женски памет ќе одат. Нека му е со среќа се надевам не се затворени вратите за враќање во Јунајтед.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Во исто време истиот твит :D
Автоматски споено мислење:

Штета баш сакав да го вратат во тимот али они по женски памет ќе одат. Нека му е со среќа се надевам не се затворени вратите за враќање во Јунајтед.
Според мене нема можност за враќање некогаш иако би сакал лично.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.111
Поени од реакции
64.569
Јебига, 27 милиони фунти. Да не беше глупоста со девојка му, ке вредеше 70-80 милиони фунти. Пишав синоќа дека трансферот е при крај, ама се надевав дека ке земат 35+
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Јебига, 27 милиони фунти. Да не беше глупоста со девојка му, ке вредеше 70-80 милиони фунти. Пишав синоќа дека трансферот е при крај, ама се надевав дека ке земат 35+
Да не беше таа глупост немаше ни да помислат да го продадат. А и да не беше глупоста за него сериозни екипи би се бореле не Марсеј и Лацио.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.290
Штета баш сакав да го вратат во тимот али они по женски памет ќе одат. Нека му е со среќа се надевам не се затворени вратите за враќање во Јунајтед.
Па затоа не не бива наместо да го продаваме ѓубрето ние им даваме нови договори и сакаш напредок како?

Ако средниот ред остане таков како што е пак ќе биде очобол сезона и пак Тен Хаг ќе е крив што на примадоните заштитени ко бели мечќи не им се трча. Ај од евреите не ни очекував нешто промена ама изгледа и Инеос ќе биде сличен. Уште кога беа запнале за Саутгејт стварно нешто не е салам со луѓето.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
20.919
Ајде што е битно го шитнавме Гринвуд ама тука се Раши, Санчо и Антони да покриваат на крила ... уште сега тврдам дека ќе завршиме на 10-то место оваа сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom