Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.667
Поени од реакции
43.551
Искрено јас се надевам и на Јоро и на Де Лихт. Мегваер четврти стопер, Линделоф може аут, Еванс петти.

Секако ќе има повреди во сезоната, плус играме во ЛЕ, според мене 2ца нови стопери и заминување на Линделоф (или Мегваер крај краева ако некој реши да искешира) е обавезно.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386

Наместо да продаваме ние продолжуваме договори, сега и на циганот санчо нека му дадат покачување и нов петогодишен договор.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.471
Поени од реакции
4.033
Со што заслужи продолжување на договор.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Ако играм фудбал у балон,и се бираме,би го избрал стекот пред МекТоминеј,али не се заебавам.
Јас таков технички непоткован играч,немам видено,а братот напраи кариера у Јунајтед поголема од еден Нани да речеме.
Па нека не ме дупат бе,се да им ебам.
Не го сакам ни за од клупа 15 минути да влага,зошто у тие 15 минути спремен е да изгуби 3 топки и да напраи 2 фаула у опасен простор.
Мрш таму.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.471
Поени од реакции
4.033
Ако дадат 40-45 милиони евра Јоро мислам сепак Реал ќе ги одбере.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.533
Поени од реакции
5.110
Ако играм фудбал у балон,и се бираме,би го избрал стекот пред МекТоминеј,али не се заебавам.
Јас таков технички непоткован играч,немам видено,а братот напраи кариера у Јунајтед поголема од еден Нани да речеме.
Па нека не ме дупат бе,се да им ебам.
Не го сакам ни за од клупа 15 минути да влага,зошто у тие 15 минути спремен е да изгуби 3 топки и да напраи 2 фаула у опасен простор.
Мрш таму.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
Од толку играчи ти стекот би го избрал???
Затоа никад не си победил на термин.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
383
Поени од реакции
506
Душата му била у Реал,таму сакал,као да 99посто од останатите фудбалери не сакаат у Реал,сите таму сакаат и во Јунајтед секако,само што таму му е гарантиран успехот а во Јунајтед не, плус ПЛ ги троши многу фудбалерите, шпанската не толку подолги им се кариерите и плус ако успеат секогаш можат да се пензионираат во Јунајтед на пример за големи пари.Нашите мораат да бидат по креативни и побрзи . И ние пак се залетуваме по вакви и оној Ленорманд изигра јако првенство во Атлетико за 30 милиони.
Искрено се надевам дека ќе ми го сменат мислењето ама до сега и со тие што не поврзуваат и со Зиркзи не ме импресионирале освен оној Угарте, другото и не е баш за фалба.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
800
Поени од реакции
1.025
Мора по некој трупец и во тим да иаме, за да знајме да разликуваме шо е арно а шо не е.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.817
Поени од реакции
8.629
Мора по некој трупец и во тим да иаме, за да знајме да разликуваме шо е арно а шо не е.
А што као до сега немаше?
Баце саглам малку има такви се накотија кај нас со лопата можеш да ги ринеш. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.256
Поени од реакции
65.073
Околу Угарте нема консензус, дел од управата не се убедени околу играчот. Можно е и да чекаат ПСЖ да го искрешира Жоао Невеш, па потоа да го земат Угарте по пониска цена, зашто ПСЖ ке сака да продава за да ги изедначат книгите.
Еве го моментот што го спомнав денес со Жоао Невеш. Ако ПСЖ го земе, Јунајтед ке го купи Угарте многу веројатно, и тоа можеби и по поволна цена доколку сега би го купувале.

 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Еве го моментот што го спомнав денес со Жоао Невеш. Ако ПСЖ го земе, Јунајтед ке го купи Угарте многу веројатно, и тоа можеби и по поволна цена доколку сега би го купувале.

И ние бевме заинтересирани за овој, ама цената ги одврати.

Околу Јоро се очекува до крај на неделата да се знае кој ќе е исходот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom