UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јули 2024
Мислења
4
Поени од реакции
13
have a better one for you


:pistoldz:
Да не забегуваме оф топик со ЛШ, темата е за ЕУРО... А пехарот го дига Англија во недела во 10 и 45. (22:45 pm)
Автоматски споено мислење:

@Syn прво Џокович осваја Вимблдон, па вечерта Англија осваја ЕУРО.

И после стаи го гифот со ова крмево како дува џоинт. :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.162
Поени од реакции
64.755
Мене стварно не ми е јасно како судија кој у свое досие има црна дамка од типот на местење натпревар и зимање пари, да добие шанса да суди било каков натпревар под покровителство на УЕФА или ФИФА, а тек па да му се даде полуфинале на едно такво натпреварување. Oва само по себе е тежок фејл.

Пеналот за мене не беше пенал, да ти се насерам у спортот ако секој изнуден контакт се суди, и да не биде ова некое мое субјективно мислење, и Карагер и Невил вчера гледам ја критикувале таа одлука, а цел живот играле одбрана, какво сакате мислење имајте за овие двајца сега, поише од доволно се кадарни да дадат мислење за ова и истото да им држи вода.

Кејн шутира, и тоа го направи непречено, Дамфриз пружа нога да блокира, како што секој фудбалер би направил, инерцијата на движење на ногата на Кејн после волеј едноставно овозможува неизбежен контакт со Дамфрис, што требаше Дамфрис тука да направи, да не блокира? Шутира волеј, и мава во него, у најлош случај двајцата се удрија ама такви контакти во ваква ситуација се најнормални, и да, знаат да бидат и многу болни. Не беше ова клизач и задоцнета реакција на дефанзивецот, па да му ебе 100 мајки после шутот, најобичен блок и удар во ногата на противникот, односно обостран удар.

Се слагам комплентно и со Невил и со Карагер, кои иако се енглези, не гледаа субјективно на ова и уште на полувреме се изјаснија дека не е фаул, дискутабилен пенал кој доста судии и не би го свирнале. Неам ништо против енглезиве какви сака нека се на терен, си тераат си стигнаа до финале и тоа е тоа, ама ваквите одлуки го ништат овој спорт дефинитивно, не секој контакт под дифолт е и фаул, ко што е случај и со играњето на рака, не секое под дифолт е и пенал.
Чист ѓон на нога, опасна игра. Тоа што идеш да блокираш шут, не ти дава за право да идеш со крампони на нечија нога. Разбирам дека Англичаниве не се сакани тука на форум, ама и те како имаше зошто да го суди пеналот. Дамфрис воопшто не ја допре топката. Патем, Дамфрис самиот изјави дека ја превзема целата одговорност за пеналот. Не кажа никаде дека не е пенал. Туку, јас згрешив, идев да го блокирам шутот.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.675
Поени од реакции
10.972
Стартот беше за пенал, ама со ова што правиме?

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.509
Поени од реакции
29.967
Абе Кукуреља голман беше овие за Сака се фатиле, да судеше пенал курац Шпанија шо ќе идеше у финале.
Автоматски споено мислење:

Our niggas are better than madrid's ones.

Нема наши черги у Шпанска репрезентација.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.811
Поени од реакции
111.404

Kajgana Shop

На врв Bottom