Охрид

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.809
Поени од реакции
24.123
Каде точно се наоѓа ова Ана Марија ?
Некоја препорака за рестораните накај Варош и Сараиште ?

Спроти Леонардо видов добар традиционален ресторан. Цените беа добри како за тоа место. Не беа прескапи.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Каде точно се наоѓа ова Ана Марија ?
Некоја препорака за рестораните накај Варош и Сараиште ?

Спроти Леонардо видов добар традиционален ресторан. Цените беа добри како за тоа место. Не беа прескапи.
Ана Марија е Над хидробиолошки завод ......земи такси и ке ве остајт таму и да не мислиш за паркинг.
Кај варош за мене број 1 е Света Софија кај Пендо.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Како е плажата кај Канео ? Функционална е ?
Сместени ќе сме в центар па ме интересира на која плажа би ни било најидеално за дремење, а да не талкаме далеку, и мало дете има со нас па и тоа во предвид да се земи.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Каде точно се наоѓа ова Ана Марија ?
Некоја препорака за рестораните накај Варош и Сараиште ?

Спроти Леонардо видов добар традиционален ресторан. Цените беа добри како за тоа место. Не беа прескапи.
Ана Марија Рача ти е најубавото место за јадење во Охрид. Преубава скара, пресно месо и пристапни цени. Поглед топ, услуга топ. Одличен избор. Таму имаш каде и да паркираш и да одбегнеш малку од гужвите.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.809
Поени од реакции
24.123
Како е плажата кај Канео ? Функционална е ?
Сместени ќе сме в центар па ме интересира на која плажа би ни било најидеално за дремење, а да не талкаме далеку, и мало дете има со нас па и тоа во предвид да се земи.
Не знам дали ќе ви пречи заради детето ама Канео има лежалки и шанк со музика што значи ќе има галама и врвулици на тинејџери. Цените на шанкот се изгор. 220 ден е мала лименка скопско, кафињата 200.
А да и лежалките се поскапи него на Голден Бич.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Не знам дали ќе ви пречи заради детето ама Канео има лежалки и шанк со музика што значи ќе има галама и врвулици на тинејџери. Цените на шанкот се изгор. 220 ден е мала лименка скопско, кафињата 200.
А да и лежалките се поскапи него на Голден Бич.
Значи пак ја узурпираа плажата со лежалките, мислев дека завршија работа со тоа ама изгледа не.
А има простор да се постели крпа или со стап се врви покрај лежалките?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.809
Поени од реакции
24.123
Значи пак ја узурпираа плажата со лежалките, мислев дека завршија работа со тоа ама изгледа не.
А има простор да се постели крпа или со стап се врви покрај лежалките?
Како што е тесна таа плажа буквално лежалките се како креветчиња во градинка, една до друга со 15-20 цм разлика. Ако се соберете повеќе луѓе па 3 со 3 или 2 со 2 едни пред други да земете лежалки па да направите некаков затворен круг.
За сигурно одвечер прошетајте натаму, лежалките не ги собираат, разгледајте и замисли си сите лежалки полни со луѓе како изгледаат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Како што е тесна таа плажа буквално лежалките се како креветчиња во градинка, една до друга со 15-20 цм разлика. Ако се соберете повеќе луѓе па 3 со 3 или 2 со 2 едни пред други да земете лежалки па да направите некаков затворен круг.
За сигурно одвечер прошетајте натаму, лежалките не ги собираат, разгледајте и замисли си сите лежалки полни со луѓе како изгледаат.
Мене ми смета галама, ќе видиме ако не не мрзи ќе одиме накај Лагадин или Олгица.
Која е цената на лежалките Потпеш чисто онака информативно ме интересира, 220 денари мала лименка пиво :ROFLMAO:
Епа не ќе да се салам
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
Мене ми смета галама, ќе видиме ако не не мрзи ќе одиме накај Лагадин или Олгица.
Која е цената на лежалките Потпеш чисто онака информативно ме интересира, 220 денари мала лименка пиво :ROFLMAO:
Епа не ќе да се салам
лагадин лежалки 200,за со дете не е таму
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
лагадин лежалки 200,за со дете не е таму
За Лагадин знам за Потпеш ме интересираше за лежалките.
Најубавото место за уживање штета шо го пустат со кафичи и лежалки.
Мислам во ред е да се има шанк да си порача некој пијалок ама да го окупираш местото игла да нема кај да фрлиш е стварно греота.

Пред една недела се вратив од Шпанија, од огромна километарска плажа дали имаше 50 лежалки вкупно и тоа пола беа празни
Таа плажа кај Потпеш ионака е тесна и мала уште за со лежалки да ја наполнат
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.492
Поени од реакции
7.014
За Лагадин знам за Потпеш ме интересираше за лежалките.
Најубавото место за уживање штета шо го пустат со кафичи и лежалки.
Мислам во ред е да се има шанк да си порача некој пијалок ама да го окупираш местото игла да нема кај да фрлиш е стварно греота.

Пред една недела се вратив од Шпанија, од огромна километарска плажа дали имаше 50 лежалки вкупно и тоа пола беа празни
Таа плажа кај Потпеш ионака е тесна и мала уште за со лежалки да ја наполнат
Abe pali Avionot ushte ednash i pak nazad za Spanija!
Ohrid ima samo da te razochara posle takvo dozhivuvanje.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Abe pali Avionot ushte ednash i pak nazad za Spanija!
Ohrid ima samo da te razochara posle takvo dozhivuvanje.
Охрид ми е преубав, оваа година немам ојдено. Можи да ме изнервира со цените ама да ме разочара тешко :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.306
Поени од реакции
16.385

Kajgana Shop

На врв Bottom