Албанија - место за одмор

Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Знам, но тие со хигиената не одат многу брзо.
Баш напротив
Јас погнасни тоалети од кај нас не сум видела никаде низ светот, културата на тоа поле ни е дно дна, да не прајме муабет за јавни тоалети, болест можиш да фатиш
Тоалетна хартија нема за лек, а и ако ја има ја фрлаат во шолјата, мочаат серат низ плочки, зараза жива
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.362
Поени од реакции
9.928
Баш напротив
Јас погнасни тоалети од кај нас не сум видела никаде низ светот, културата на тоа поле ни е дно дна, да не прајме муабет за јавни тоалети, болест можиш да фатиш
Тоалетна хартија нема за лек, а и ако ја има ја фрлаат во шолјата, мочаат серат низ плочки, зараза жива
Значи и они одитоа пред нас...еххх, само ние си останавме утепани :(
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.306
Поени од реакции
16.385
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.469
Чим одмор у Албанија ви е репер за убав одмор, богами утепани сте.
Езеро Младост
Дојран
Преспа
Охрид
Струга

И тука си прават одмор луѓето.

Немаат сите можност да сменат како тебе, од Занзибар во Малдиви, од Бали во Караиби.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.306
Поени од реакции
16.385
Езеро Младост
Дојран
Преспа
Охрид
Струга

И тука си прават одмор луѓето.

Немаат сите можност да сменат како тебе, од Занзибар во Малдиви, од Бали во Караиби.
Си прават, ама барем у гомна не се капат.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.103
Поени од реакции
10.854
Во малите маркети цените беа изгор скапи, пред бегање застанавме во еден голем маркет упола беа цените на сите производи.
За Дерми имам слушано дека цените се изгор.
Ама Валона мене океј ми беа цените.
Колку да биди поефтино, без пари да ни даваат :D
Ништо импресивно морското али ок ефтино е
Во Паласа до Дерми што е во ресортот имаат Шпар маркет отворено, многу логично зашто е исти газда овој на Нептун
Иначе тоа беше минус во Химаре што немаше голем маркет иако имаше некој нивни ланец на маркети сепак таму беше каша попара како продавничка, едни цени на рафт друго на каса
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Да се среди тоа со дивоградбите, гледам една вила убава на сама плажа со поглед на езеро огромни балкони, и оп пред неа некој си зкауцал темели за нова вила, цело видело му го фати.
Ужас, тоа да го средат прво, нешто шо ми бодеше очи најповеќе беше тоа, после ѓубрето расфрлано наоколу, тоа е и од рајата која летува таму.

Плажите се повеќето со чиста вода безбедни за пливање, скоро секаде имаше зелено знаме, на нет баш гуглав прва плажа со сино знаме се наоѓа во Саранда, Палоша мислам се вика.
Автоматски споено мислење:

Ништо импресивно морското али ок ефтино е
Во Паласа до Дерми што е во ресортот имаат Шпар маркет отворено, многу логично зашто е исти газда овој на Нептун
Иначе тоа беше минус во Химаре што немаше голем маркет иако имаше некој нивни ланец на маркети сепак таму беше каша попара како продавничка, едни цени на рафт друго на каса
Има и во Валона Шпар маркет ако добро видов.
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
214
Поени од реакции
1.104
Да се среди тоа со дивоградбите, гледам една вила убава на сама плажа со поглед на езеро огромни балкони, и оп пред неа некој си зкауцал темели за нова вила, цело видело му го фати.
Ужас, тоа да го средат прво, нешто шо ми бодеше очи најповеќе беше тоа, после ѓубрето расфрлано наоколу, тоа е и од рајата која летува таму.

Плажите се повеќето со чиста вода безбедни за пливање, скоро секаде имаше зелено знаме, на нет баш гуглав прва плажа со сино знаме се наоѓа во Саранда, Палоша мислам се вика.
Автоматски споено мислење:


Има и во Валона Шпар маркет ако добро видов.
Нема грешка дека е од рајата што летува, сигурно рајата не оди со овци и крави за да ги пасе покрај плажа или да фрла градежен шут каде што ќе стигне.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.722
Поени од реакции
17.529
Нема грешка дека е од рајата што летува, сигурно рајата не оди со овци и крави за да ги пасе покрај плажа или да фрла градежен шут каде што ќе стигне.
Крави и овци не видов, видов ѓубре од храна, пластични шишиња и слични лајна.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.121
Поени од реакции
15.068
Уште во 2013-та година во Ксамил се сретнав со едни пријатели кои кукаа како било лошо таму, ова било...она...но од тогаш секогаш кога бев во Ксамил нив ги сретнував-и пак истите муабети. Па побогу, ако не ти се виѓа што идиш таму? Одај на азурен брег и остави не таму нас останатите

така и овде....што qyр пишуваат некои како јеховини сведоци што ги убедуваат другите како таму нечини? Има над 100 теми овде. мене тема што не ме интересира не ја читам, а недај боже да пишувам
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.844
јеховини сведоци што ги убедуваат другите како таму
тоа и ја велам,мои пари,како сакам,јас така ќе правам . Сум те прашал дали е добро,сакам само совет,не убедување морало. Се додека со свои очи не видиш и стапнеш со нозе,немам мислење. Само теорија е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom