Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 декември 2022
Мислења
11
Поени од реакции
5
  • Формирана досие N:174xx/2021/11.01.2022 година Досието е во постапка на задолжително одобрување.
moeto ostana vo nekoja fioka zaboraeno
 
Член од
19 мај 2024
Мислења
8
Поени од реакции
5
Sad ne znam kako se kod vas to kaže
Ali kod nas potpis za ukaz
Kad ukucam brojeve piše poslati su dokumenti kod predsednika na potpis....čekamo ukaz od 2022 god
Автоматски споено мислење:


Sad ne znam kako se kod vas to kaže
Ali kod nas potpis za ukaz
Kad ukucam brojeve piše poslati su dokumenti kod predsednika na potpis....čekamo ukaz od 2022 god
Oktomvri
Sad ne znam kako se kod vas to kaže
Ali kod nas potpis za ukaz
Kad ukucam brojeve piše poslati su dokumenti kod predsednika na potpis....čekamo ukaz od 2022 god
Автоматски споено мислење:


Sad ne znam kako se kod vas to kaže
Ali kod nas potpis za ukaz
Kad ukucam brojeve piše poslati su dokumenti kod predsednika na potpis....čekamo ukaz od 2022 god
Oktomvri 2022 intervju imase ?
 
Член од
26 јануари 2024
Мислења
15
Поени од реакции
27
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
32
Dali moze bratucet/vujko da te pise, da izvadi dokument vo rodstveni vrski bidejki negoviot dedo/tatko e i moj dedo
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
Dali moze bratucet/vujko da te pise, da izvadi dokument vo rodstveni vrski bidejki negoviot dedo/tatko e i moj dedo
Мислам дека не, колку што памтам може да се регистрираат само деца, родители, баба/дедо и брат/сестра но не и чичковци, тетки, братучеди.

А твојот вујко со кои документи го добил државјанството?
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
64
Мислам дека не, колку што памтам може да се регистрираат само деца, родители, баба/дедо и брат/сестра но не и чичковци, тетки, братучеди.

А твојот вујко со кои документи го добил државјанството?
Само директни претци!!!
 
Член од
31 јануари 2023
Мислења
16
Поени од реакции
9
15**/2022 od denes

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Честитки, кога беше на интервју и каде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom