NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.106
Поени од реакции
81.084
Може цигларот да дојде у Нагетс.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.697
Поени од реакции
3.944
Хартенштеин во ОКЦ.
Тобајас Херис во Пистонс.
Доста преплатени и двајцата, Хартенштеин 3 години 87 милиони, а мизеријата Херис 2 години 52 милиони, на кои дроги се Детроит :pos:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.067
Поени од реакции
2.877
Screenshot_20240701-192058-279.png

За DWhite сосема заслужено,
за Hartenstein три години скоро 30 милиони по сезона,сезонава имаше просек 8/8/2,5.
Центриве многу преценети во лигата,не знам што да кажам :facepalm:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.855
Поени од реакции
10.591
Им се еба мајката со овој трејд, ај година две можи ќе игра врвен баскет, ама 4 чисто се сомневам.
Доста преплатени и двајцата, Хартенштеин 3 години 87 милиони, а мизеријата Херис 2 години 52 милиони, на кои дроги се Детроит :pos:
На Хартештајн ова му беше шансата да земи пари и не му се лутиме што замина, Мич каде каде е подобар центар од него во секој поглед од играта (повредите ќе видиме што ќе направат од него).
Дефинитивно ќе се потпрат на него и на Рендал сезонава ама ако не им најдат ветеран или руки за замена тогаш ја ебаа утката пошто и двата се ровити и не можат да издржат сезона + ПО.

Херис... е можда најпреценетиот играч евер, како шо Док е најпреценет тренер (баш си одговараа во Фила, можеа да го трејдаат Милвоки, барем пак ќе си беа заедно). :yid::yid::yid::yid:

Иначе, Милвоки планира нешто со себе или ќе танкаат до вгодина?
Не, сериозно, Гркот со кој планираат да игра?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
566
Поени од реакции
290
Iskreno pretplateno, no potreben e, pa Niksi mu ponudile 4/72, poso site se undersize I pritoa skokot bese ogromen problem.



Odlicni team friendly kontakti osobeno Dzo po ovaa cena.



Wooopsi


 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.697
Поени од реакции
3.944
Баш добро се опрости од ГС Клеј во неговата последна утакмица за нив :icon_lol:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.855
Поени од реакции
10.591
На крај за семки отиде да игра во Далас, очигледно пукна тиквата одамна меѓу него и раководството, особено шо овие му понудија 48 милки мислам ама за 2 сезони наместо за 3.
Си пукал во колено.

МАДА, ќе си седи во ќош и Лука ќе го рани со топки, на 38% реализација има маме да еби, макар која и да ја има минутажа.

Марканен можно е сега во ГСВ да оди.
Е ова е веќе трејд.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.067
Поени од реакции
2.877
Ми мириса на Демар во Клиперси или можеби Лејкер :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom