Фан клуб - РК Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.577
Поени од реакции
5.735
Вечер од 19.15 интервју на Борко Ристовски во топ тема на телма , да видиме што ке каже последно околу Вардар бидејки моментално он се уште се води директор додека не се најде наследник ..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.082
Поени од реакции
10.801
Вечер од 19.15 интервју на Борко Ристовски во топ тема на телма , да видиме што ке каже последно околу Вардар бидејки моментално он се уште се води директор додека не се најде наследник ..
Ке каже кој петок ке биде? :masa:
И така Ти пак си го погази зборот
 
Член од
17 април 2024
Мислења
175
Поени од реакции
409
Вечер од 19.15 интервју на Борко Ристовски во топ тема на телма , да видиме што ке каже последно околу Вардар бидејки моментално он се уште се води директор додека не се најде наследник ..
Јас за ракометов не се сеќирам, ќе бидеме конкурентни. Фудбалов е маката...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Јас за ракометов не се сеќирам, ќе бидеме конкурентни. Фудбалов е маката...
ne se sekiraj sampioni sme ako ne ovaa slednata god 100%
Автоматски споено мислење:

Борко е веќе во влада не се замара со ова,него има ли дојава кој ќе го наследи,Столе????
borko ostanuva... dali formalno ili neformalno nebitno. toa sto e minister nema da preci da ja vrsi funkcijata i vo vardar, imas kup politicari so drugi tezgi na strana...
 
Член од
23 март 2017
Мислења
346
Поени од реакции
601
Вечер од 19.15 интервју на Борко Ристовски во топ тема на телма , да видиме што ке каже последно околу Вардар бидејки моментално он се уште се води директор додека не се најде наследник ..
Шо кажа Борето вчера не ја гледав јас емисијата, зборуваше нешо за Вардар или јок.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.577
Поени од реакции
5.735
Шо кажа Борето вчера не ја гледав јас емисијата, зборуваше нешо за Вардар или јок.
Од тоа што гледав водителот ни еднаш не му постави прашање за Вардар , цело време го прашуваше за спортот и наредните проекти на тоа министерство ...
 
Член од
12 март 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
 
Член од
12 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
116
На крајот е од кариерата, има фамилија, жена му е Македонка, Србија му е блиску, Пелистер е финансиски постабилен од Вардар...сето тоа е разбирливо.
Но не верувам дека Кара, Тимур и Чупиќ би го направиле истото ако се на негово место.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.361
На крајот е од кариерата, има фамилија, жена му е Македонка, Србија му е блиску, Пелистер е финансиски постабилен од Вардар...сето тоа е разбирливо.
Но не верувам дека Кара, Тимур и Чупиќ би го направиле истото ако се на негово место.
Абе Србија му е блиску до Скопје, од Битола ако се затера, поубаво ќе му беше некаде во Унгарија да игра :D
Ни аеродром има, ни асален автопат :D

Ме разочара со потегов, нема оправдување. Топ ќе ни дојдеше и на нас, ѕверотина е Иљо.
Ама ете ние си го имаме Томе Стојановски, а може и Мишевски да си го задржиме :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.754
Поени од реакции
6.219
Изгледа и ние финансиски сме многу по утепани отколку што мислиме, кога не можеме да потпишеме ликови како Ико што 7 сезони биле во клубот, створиле фамилија тука, поминале буквално се, од играње во Кале, дерби дуели со Металург, до доаѓање на Самсоненко, Раул, титула во Лига на шампиони...

Сигурен сум дека можеше да го договориме за многу помала плата од таа што ќе ја има во Пелистер, очигледно толку ни е силата моментално, останува да тераме со Томче Стојановски и Мишевски.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
492
Поени од реакции
2.558
Не претерувајте, лош е потегот ако отиде во еурофарм, ама на нас на 36 години што ќе ни беше кога веќе ги имаме Мечка и Аларов во одбрана? Поише ни требаат бекови за во напад, не ни требаат одбранбени, поготово на неговите години…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom