Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.919
Еве ги масторите, мајсторките, мајсто... Градителите на авиони во Боинг! Летајте без грижа!! :unsure:

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.366
Поени од реакции
40.187
По се изгледа педерите и лезбејките се најмал проблем таму. Криминалот се дешавал на највисоко ниво според новиве муабети кога го испрашуваа тој главниот у сенатот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.919
Автоматски споено мислење:

Еве ги масторите, мајсторките, мајсто... Градителите на авиони во Боинг! Летајте без грижа!! :unsure:

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.919
Oвие се сеуше wannabe непристојни, ама дај им повеќе време...
Автоматски споено мислење:

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.087
Поени од реакции
85.065
Ми се чини или овогодинешниов прајд не е нешто многу медиумски покриен, а неможам ни слики да најдам од толпата да видам колку изроди излегле на настанов...? Пред жена парк само видов слики, едвај 20 души дали се биле имаат собрано

Едит: Најдов, околу 150 до 200 души преку сила, пола од нив сигурно се стрејт проливи од НГО сектите...од она што можев да забележам врбувале повеќе деца годинава.


Кога сме веќе кај НГО испрдоците...
Screenshot_20240622_222948_edit_1702726888836760.jpg



Колку антипатичен лик мајко мила:pov:
 
Член од
22 јуни 2024
Мислења
11
Поени од реакции
17
Ми се чини или овогодинешниов прајд не е нешто многу медиумски покриен, а неможам ни слики да најдам од толпата да видам колку изроди излегле на настанов...? Пред жена парк само видов слики, едвај 20 души дали се биле имаат собрано

Едит: Најдов, околу 150 до 200 души преку сила, пола од нив сигурно се стрејт проливи од НГО сектите...од она што можев да забележам врбувале повеќе деца годинава.


Кога сме веќе кај НГО испрдоците...
Прегледај го приврзокот 421259



Колку антипатичен лик мајко мила:pov:
Требало да одиш и да сликаш значително ќе си придонел за нивното медиумско покритие.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.428
Поени од реакции
47.151
Член од
15 февруари 2019
Мислења
983
Поени од реакции
3.963
Ми се чини или овогодинешниов прајд не е нешто многу медиумски покриен, а неможам ни слики да најдам од толпата да видам колку изроди излегле на настанов...? Пред жена парк само видов слики, едвај 20 души дали се биле имаат собрано

Едит: Најдов, околу 150 до 200 души преку сила, пола од нив сигурно се стрејт проливи од НГО сектите...од она што можев да забележам врбувале повеќе деца годинава.


Кога сме веќе кај НГО испрдоците...
Прегледај го приврзокот 421259



Колку антипатичен лик мајко мила:pov:
Ми се свиѓа што никој не ги ебе 2% веќе, пројде времето на шарени револуции кога беше хит да си педер

Мене искрено ми е жал за овие луѓе пошто се тешки маченици и не им е ич лесно, со давање на внимание било позитивно или негативно им се одмага пошто тоа им е поддршка да продолжат да го прават тоа. Сѐ ова што прават е само начин да добијат некој вид внимание пошто им е тешко

Најдобар лек за нив е да не им се обраќа никаква пажња и да се надеваме дека ќе се излечат
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.916
Поени од реакции
8.832

Навреда посилна од силување

Германија, ЕУ, Западна цивилизација, 2024 година: Млада жена која „навредила“ мигрант кој учествувал во групно силување на малолетно девојче добила подолга затворска казна од самите силувачи. Вака ЗНМ и други гранташки борци против навреди и говор на омраза ја замислуваат иднината?
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.041

Навреда посилна од силување

Германија, ЕУ, Западна цивилизација, 2024 година: Млада жена која „навредила“ мигрант кој учествувал во групно силување на малолетно девојче добила подолга затворска казна од самите силувачи. Вака ЗНМ и други гранташки борци против навреди и говор на омраза ја замислуваат иднината?
Ова е смешно, затоа што скоро сите жртви на овија немијани се истите што гласаа за се повеќе од немиените да дојдат кај нив. Play stupid games, get stupid prizes.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.428
Поени од реакции
47.151

Навреда посилна од силување

Германија, ЕУ, Западна цивилизација, 2024 година: Млада жена која „навредила“ мигрант кој учествувал во групно силување на малолетно девојче добила подолга затворска казна од самите силувачи. Вака ЗНМ и други гранташки борци против навреди и говор на омраза ја замислуваат иднината?
Секој ден, се повеќе...


FB_IMG_1719240869230.jpg
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.138
Поени од реакции
30.919
Автоматски споено мислење:




Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
17 март 2011
Мислења
130
Поени од реакции
130
Истиве ретардации се дешавале во Берлин 1920, пред да дојде брклето. Сето ова е заради ебаните Евери. Затоа никој не ги сака, и се чудат зошто. Сите ментални ретардации и перверзии со гвир и non-binaries, се тргнувало од Еверите. Нема да ме чуди кога ова ќе пукне пак и повторно ќе има цивилни војни или бетер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom