UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.574
Поени од реакции
43.118
...ама се сликнал со ептен подигната глава наназад, кој знае во кој филм бил во моментот!
Океј, ќе му кажеме нареден пат да ја спушти малку. :D Рацете океј му се или треба да ги исправи и нив? xD
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.339
Поени од реакции
2.110
АМИН
Автоматски споено мислење:


Требит исфрлање двете репки од натамошно играње и уште 5 год ни квалиф ни пријателски тотална забрана....а на некој од играчите доживотна суспензија
Чифша Маќедон на утакмица Хрватска Албанија. Па овие се заебале и самите себе. Секогаш знаеш на што си со нив и што да очекуваш али еве овој пат ме изненадија и мене. Кај кур му текна на нас у овој момент бе, на ЕВРО игра му ебам љочката. Али тоа е таа Етник кауза. @cholismo А ти само продолжи си со поддршка на соживот и постови како на Бастијанчо.

@Bastian коментарче нешто?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.113
Поени од реакции
17.980
Дали има начин да се постави влезно прашање на темава што ќе ги исфрли таквите како оваа со три точки напред што почнува?

Или едноставно да се укине демократијата и да се забрани на жени и браќа да коментираат :icon_lol:

Онтопик, она што ме нервира во вкрстувањето за 1/8 финале уште од првпат кога воведоа 24 репрезентации е тоа што однапред е определено кое прво место ќе игра со второпласиран, а кое ќе игра со третопласиран.

Пример сега Германија од група А ќе игра со второто место од група Ц, додека Шпанија/Италија како прво место во Б, секако ќе играат со третопласиран и сето тоа независно од бројот на бодови во група.

Ваљда има некое подобро решение, може и да се рангираат првите места па најдобрите 4 да играат со 3тите места.

Оти секако не е исто да си прв со 9 и 6/7 бодови.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.587
Поени од реакции
17.272
Чифша Маќедон на утакмица Хрватска Албанија. Па овие се заебале и самите себе. Секогаш знаеш на што си со нив и што да очекуваш али еве овој пат ме изненадија и мене. Кај кур му текна на нас у овој момент бе, на ЕВРО игра му ебам љочката. Али тоа е таа Етник кауза. @cholismo А ти само продолжи си со поддршка на соживот и постови како на Бастијанчо.

@Bastian коментарче нешто?
Не сери и не мешај баби и жаби.
Секој ваков чин како на овој треба да е санкциониран, баш сега ќе пишев да беше некој црнец исвиркан цела УЕФА на нозе ќе се кренеше.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.674
Поени од реакции
3.610
Како што реков, уефа не може да се прави слепа и глува и веќе прави истрага и наводно ќе има жестоки казни.
Не очекувам одземање поени ама сигурен сум дека ќе има сериозни парични казни. Screenshot_20240619_180919.jpg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.720
Поени од реакции
23.825
Реално штоперот не беше ништо крив за првиот гол. Голманов буквално го напуца у нога со топка, не можеше да исчезне јеботе.
Кај првиот гол мене ми заличи дека се обидува да му врати на голманот со колено или со бутови.
Кај вториот гол што сакаше да направи со потегот што со муда ја смири на петерец наместо да ја зарогаше у 16 ред на трибина ?
Не знам зашто и тој и голманот ми оставија утисак како да покушаваат да играат многу профи со враќање топки еден на друг како да се Хумелс и Нојер или Буфон и Келини , а уствари пробија блам двајцата.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.339
Поени од реакции
21.776
Они скршија од ќотек буквално дечиња британци и направија неред и дивјаштво сред Германија- не само што не ги искритикуваа туку и исдркаа на големо и се чувствуваа горди.
А другите ставија кечиња и летаа орли - племе нецивилизирано...

Ова го нема ниту по српски форуми.

Ама мапи и учк имаа, затоа ги мразиме.
Звучи чудно, ама до некаде се согласувам.
Србоманијата е присутна и се шири како зараза.

Тоа не значи дека овие денес со кечињата во Хамбург се нешто подобри. На натпревар Албанија-Хрватска на ЕП (на кое Македонија не е ни учесник) скандираат "чифша мачедон".
Племе нецивилизирано.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.125
Поени од реакции
8.410
Како што реков, уефа не може да се прави слепа и глува и веќе прави истрага и наводно ќе има жестоки казни.
Не очекувам одземање поени ама сигурен сум дека ќе има сериозни парични казни. Прегледај го приврзокот 420951
парични казни ! Исто ко ништо, абе забрана барем еден циклус квалификации, па да видиш како ќе се оправат. Секогаш сум навивал за хрвативе ама мислам е претераа, не за друго многу глупо ова изгледа, ископлексирано, многу ниско.
За шипојве не ни трошам зборој, не се вредни, нив уште стотици години ќе им требат да си ги лечат комплексите.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.442
АМИН
Автоматски споено мислење:


Требит исфрлање двете репки од натамошно играње и уште 5 год ни квалиф ни пријателски тотална забрана....а на некој од играчите доживотна суспензија
I plus tebe eden mesec vo more, vo Valona. Se plateno.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.720
Поени од реакции
23.825
Двајцата еднаш на 4 години се појавуваат како 29ти фебруар.
Screenshot_20240614_005852_Instagram.jpg
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.345
Поени од реакции
29.481
Чифша Маќедон на утакмица Хрватска Албанија. Па овие се заебале и самите себе. Секогаш знаеш на што си со нив и што да очекуваш али еве овој пат ме изненадија и мене. Кај кур му текна на нас у овој момент бе, на ЕВРО игра му ебам љочката. Али тоа е таа Етник кауза. @cholismo А ти само продолжи си со поддршка на соживот и постови како на Бастијанчо.

@Bastian коментарче нешто?
На овие треба само јако тепање ништо друго.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.587
Поени од реакции
17.272
Каква парична казна бе, во најмала рака треба да е суспендирано гојдото, плус забрана за Албански навивачи некое време на трибините оти сите во целина скандираа, не беше изолиран случај колку шо можев да видам.

Ништо не е различно од расизам така да УЕФА ако не се погрижи тука уште еднаш ќе докажат дека се едно големо срање во целост
 

Kajgana Shop

На врв Bottom