Исчезнати лица

Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
прави повеќе смисла дека не е Палчо убиецот туку од него ќе се бара откупот, он е таткото со пари. Наводно Велибор од Велес е нарачател на киднапирањево, па трга нешто по зло, полицијата го фаќа него па он ги повлекува со него и другите тројца. Како е умешан таткото на Вања што демек сега не и е татко, не знам...
А Палчо лабаво како биолошки татко на детето праи подкаст следен ден и вика дека се тривијални работи. А у Турска преку Белград иде ради? Пресадуење коса? На крај Палчо ќе искочи оштетен?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.753
Поени од реакции
9.330
Navistina cudno i dupkata bila iskopana i spremna nesto smrdi tuka, pa uste i tatkoto ako bilo dogovoreno da ja ubijat daval informacii sto korist ke imaat od mrtvo devojce eden kup nelogicnosti.
Ми се допаѓа твоето размислување. Камо среќа повеќето вака како тебе да размислуваат. Вистина има еден куп нелогичности се некако набрзина се случи се се дозна сите притворени сомнителни итн. Па толку брзо решавање на случај до сега на филм неам видено.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
А Палчо лабаво како биолошки татко на детето праи подкаст следен ден и вика дека се тривијални работи. А у Турска преку Белград иде ради? Пресадуење коса? На крај Палчо ќе искочи оштетен?
calm your tits, споделувам информации на муабет што сум ги слушнал, не се правам јас детектив. Таа работа тебе ти ја оставам, и онака се знаеш
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.447
Поени од реакции
40.311
прави повеќе смисла дека не е Палчо убиецот туку од него ќе се бара откупот, он е таткото со пари. Наводно Велибор од Велес е нарачател на киднапирањево, па трга нешто по зло, полицијата го фаќа него па он ги повлекува со него и другите тројца. Како е умешан таткото на Вања што демек сега не и е татко, не знам...
А што барал Палчо со овие тројца? Морална поддршка им давал да го опљачкаат?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
calm your tits, споделувам информации на муабет што сум ги слушнал, не се правам јас детектив. Таа работа тебе ти ја оставам, и онака се знаеш
Па добро, ја чув муабет дека е сатанистички обред, па не го споделив муабетот овде пошто прво укључив логика. Тоа што го сподели ти тука муабетов, ти делува дека е вистинит, и за тоа те прашав кој ти е резонот ако се земе у предвид понашањето на Палчо после убиството, од подкаст па се до бегање во некоја вукојебина во Турција.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.655
Поени од реакции
36.318
...ако недокажаниот убиец Палчо бил биолошки татко, мене ми има повеќе логика ,,да ја киднапира" сопствената ќерка да ја спаси од некој што можеби испланирал тоа да го стори - да ја убие и се заканувал.

...и ми нема логика да го убијат велешанецот, човек во години за да му ја земаат колата за овој убиствен чин, ами коли има на секој чекор што можат да се украдат, зошто би убиле човел за да му ја земаат скапајнцата од кола?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Ај бе доста од чист случај правите спектакал, класично македонско ситничарење и барање сензација во секоја една работа.

Детето и чиката ги покри земјата, овие убиец оправдуваат, муабети слушнале, те не му било логично ништо, те истрагата да потврди... олабајте.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.655
Поени од реакции
36.318
Ај бе доста од чист случај правите спектакал, класично македонско ситничарење и барање сензација во секоја една работа.
Детето и чиката ги покри земјата, овие убиец оправдуваат, муабети слушнале, те не му било логично ништо, те истрагата да потврди... олабајте.
...не си во право, ова самите го прават да се сомневаме дека не е „ чист случај“, ако е така до сега требаше да биде осуден Палчо како убиец, дали е осуден? НЕ! осомничен е едно осуден е друго! што се чека со процесот? ајде од Турција дур да го донесат месеци поминаа, ај сега е тука, што се чека ако е чист случајот? и друго, за тебе нема нелогичности? зашто да го убијат стариот велешанец? за да му ја земат колата? има ли логика? тоа е македонско ситничарење или сензација, не би рекла, тоа е само логично самостално и нечопоративно размислување, не е чиста работата токму ради тегнењето на судењето, чиста работа за 24ч се решава- Крив! ајт казна! и готово!

...знаеш колку е лошо да „талка“ духот на убиеното девојче и велешанецот, ако вистинскиот убиец се спаси и остане на слобода, а ќе биде некој погрешно осуден, наместен или било што? ајде, кажи што се чека, ако случајот е чист??
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
Поголема теорија испадна ова од Тартарија и нефилимите.
Иначе треба посебна тема да се отвори , пошо веќе одамна Вања и Панче не се исчезнати лица.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
...не си во право, ова самите го прават да се сомневаме дека не е „ чист случај“, ако е така до сега требаше да биде осуден Палчо како убиец, дали е осуден? НЕ! осомничен е едно осуден е друго! што се чека со процесот? ајде од Турција дур да го донесат месеци поминаа, ај сега е тука, што се чека ако е чист случајот? и друго, за тебе нема нелогичности? зашто да го убијат стариот велешанец? за да му ја земат колата? има ли логика? тоа е македонско ситничарење или сензација, не би рекла, тоа е само логично самостално и нечопоративно размислување, не е чиста работата токму ради тегнењето на судењето, чиста работа за 24ч се решава- Крив! ајт казна! и готово!

...знаеш колку е лошо да „талка“ духот на убиеното девојче и велешанецот, ако вистинскиот убиец се спаси и остане на слобода, а ќе биде некој погрешно осуден, наместен или било што? ајде, кажи што се чека, ако случајот е чист??
Дај те молам не ме заебавај, не е ова CSI или слична серија.
Има 300 показатели дека токму овие се убијците, ем заедно видени во возилата, ем вези со диво копање по локалитети, ем бизнис вези со фамилијата (од старо време) на убиеното дете, ем САМИ ги однесоа џандарите каде детето е закопано... и сеа ми викаш не е чиста работата.

Си има процедура и си ја бркаат, ако беше така да ја решат набрзина треаше да ја решат во исто време кога ги приведоа, кофа вода и чао.

Вака, ем колку - толку (сепак МКД е ова) се спроведе некоја брза истрага која вроди со плод, сигурно има пропусти за кои ќе се фати некоја будала ко Палчо да ги експлоатира ама фактот што ниеден посалам адвокат не му се нафати да го брани во случајот и што ќе добие адвокат по службена должност многу говори.

И друга работа, да не беше крив или барем малку сумња да имаше дека не е крив, сигурно некој ќе го бранеше пошто адвокатите од пракса, а и од колеги од случаи имаат видено повеќе и од мене и од тебе.

Чиста е работата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Тие се убијците. Нема фрка тоа. Кој е мотивот?
Немој са и ти ко онај рамноземјашот.
Кур ме боли кој е мотивот, најискрен да ти бидам.

Моето гледање на работите за овој случај одамна ги надминува првно-последичните аспекти на истиот. Убија дете (смррта на стариот Панче не е за потценување, има и тој фамилија ама дете е во прашање) и оттаму освен бавна и сигурна смрт ништо друго не ме интересира за кретениве.

Судот нека си бара и сигурен сум дека ќе најде мотив за да ги осуди, оправдано и без местење и мешетарење (како шо обично сме навикнати да гледаме во МКД).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.194
Поени од реакции
81.286
Немој са и ти ко онај рамноземјашот.
Кур ме боли кој е мотивот, најискрен да ти бидам.

.
За тебе лесно. Али ја и многу други, меѓу кои разни државни службеници и новинари, сакаме да знаеме мотив, реконструкција... Не ни е доста тоа што знаеме дека се они.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
За тебе лесно. Али ја и многу други, меѓу кои разни државни службеници и новинари, сакаме да знаеме мотив, реконструкција... Не ни е доста тоа што знаеме дека се они.
Ќе има и тоа на судењето. Сигурно не им се сони ајде ќе станиме во петок сабајле и ќе убиеме дете.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
прави повеќе смисла дека не е Палчо убиецот туку од него ќе се бара откупот, он е таткото со пари. Наводно Велибор од Велес е нарачател на киднапирањево, па трга нешто по зло, полицијата го фаќа него па он ги повлекува со него и другите тројца. Како е умешан таткото на Вања што демек сега не и е татко, не знам...
И неговото дете е киднапирано и он мртов ладен прави подласт. Нема шанса да е ова вистина.
Автоматски споено мислење:

Тие се убијците. Нема фрка тоа. Кој е мотивот?
За Палчо е лична одмазда, за останатите било кревање револуција и борба против власите и бансктерите. Јас сум скоро сигурен дека има поширок плот све ова.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom