Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.685
Поени од реакции
16.928
Засега треба да се радуваме што градите крстови обични, ваљда нема да почнете со кукасти.
Абе лицемер ниеден те читам кењаш против подигање на крстови и твоите соплеменици. Точно значи било дека ѓаволот може да го одвратиш со крст, а тоа сте вие. Ми се правиш атеист, ти сметаат крстови, а не ти сметаат оџи од 3-4 џамии во град во кој живееш и каде има 80% македонско население, а се слушаат тие проповедници на педофилот дури на пет километри од џамијата. Не ми смета мене некој да оди и во синагога и во џамија и во будистички храм, ми смета вревата која ја прават со касетофон тие козоебачи ваши и кога е ден и кога е мрак, а поготово наутро.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Кажете му на попот нека си купи едно џипче, нема фајде од крстови. Ако намерата му е провокаторска, гајле не ни е, ако намерата му е да потикне верба во Бога, кажете му дека никогаш повеќе крстови немало, и никогаш помалку православни верници немало.
За твоја жал православни верници има се повеќе и повеќе, не урлате вие за џабе по форумот и насекаде, си знаете што е вистината а што пропаганда.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
436
Поени од реакции
836
Кажете му на попот нека си купи едно џипче, нема фајде од крстови. Ако намерата му е провокаторска, гајле не ни е, ако намерата му е да потикне верба во Бога, кажете му дека никогаш повеќе крстови немало, и никогаш помалку православни верници немало.
Нека има. Да се прекрстите кога ке ги видите.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Кажете му на попот нека си купи едно џипче, нема фајде од крстови. Ако намерата му е провокаторска, гајле не ни е, ако намерата му е да потикне верба во Бога, кажете му дека никогаш повеќе крстови немало, и никогаш помалку православни верници немало.
Крстот ќе се гради на црковно земјиште, во дворот на црквата. Нема во твој двор да го постават. Не сфаќам зошто вака реагираш, зарем Православните верници немаат право да ја практикуваат својата вера и да поставуваат нејзини симболи? Зошто си вознемирен?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.454
Поени од реакции
22.046
Ако ви пречат крстовите што повеќе да се изградат. За секоја учка по еден да си гледате од пендџере.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.762
Само милион џамии изградија изминативе децении. Што без дозвола, што со дозвола.

Невидено лицемерие и двојни аршини.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Не, тоа е ваша работа.


Прегледај го приврзокот 418080


Eventually, the Balli Kombëtar joined the Nazi Germany-established puppet government as part of the German occupation of Albania and fought as an ally against communist guerrilla groups. The Balli Kombëtar engaged in significant acts of terror culminating in atrocities committed against Serb and Greek civilians.
После отоманската империја комунизмот е најголемото зло што и се десило на албанците, и со ѓаволот да соработувале ќе ги разбирав.
Идеолошки албанците немаа врска со фашизмот, евреи имаше повеќе после војната отколку пред.
А вие во 21 век уште сте фашисти, неофашисти.
Инаку албанците немаат ништо против христијанството, највеќе христијани албанци има отколку други религии.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
После отоманската империја комунизмот е најголемото зло што и се десило на албанците, и со ѓаволот да соработувале ќе ги разбирав.
Идеолошки албанците немаа врска со фашизмот, евреи имаше повеќе после војната отколку пред.
А вие во 21 век уште сте фашисти, неофашисти.
Инаку албанците немаат ништо против христијанството, највеќе христијани албанци има отколку други религии.
Не се пењави бе, SS Skanderbeg.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.762
Инаку албанците немаат ништо против христијанството, највеќе христијани албанци има отколку други религии.
Колку врска немаш сирот ти.
Муслимани-Албанци има повеќе отколку христијани.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Само милион џамии изградија изминативе децении. Што без дозвола, што со дозвола.

Невидено лицемерие и двојни аршини.
Помалку од 2:1 е соодносот христијани:муслимани.

3:1 е соодносот православни верски објекти : муслимански верски објекти.

Да бидеме коректни, православците вложиле повеќе за верски објекти.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Помалку од 2:1 е соодносот христијани:муслимани.

3:1 е соодносот православни верски објекти : муслимански верски објекти.

Да бидеме коректни, православците вложиле повеќе за верски објекти.
Логично е, бидејќи повеќето се изградени пред османлиите да дојдат на балканот и да ве населат овде за да им бидете кучки.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.616
Поени од реакции
30.250
Абе лицемер ниеден те читам кењаш против подигање на крстови и твоите соплеменици. Точно значи било дека ѓаволот може да го одвратиш со крст, а тоа сте вие. Ми се правиш атеист, ти сметаат крстови, а не ти сметаат оџи од 3-4 џамии во град во кој живееш и каде има 80% македонско население, а се слушаат тие проповедници на педофилот дури на пет километри од џамијата. Не ми смета мене некој да оди и во синагога и во џамија и во будистички храм, ми смета вревата која ја прават со касетофон тие козоебачи ваши и кога е ден и кога е мрак, а поготово наутро.
Само багер на тоа.
Автоматски споено мислење:

Помалку од 2:1 е соодносот христијани:муслимани.

3:1 е соодносот православни верски објекти : муслимански верски објекти.

Да бидеме коректни, православците вложиле повеќе за верски објекти.
Ти да си Албанец ќе бидеш христијанин ти си ши п тар
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.762
Помалку од 2:1 е соодносот христијани:муслимани.

3:1 е соодносот православни верски објекти : муслимански верски објекти.

Да бидеме коректни, православците вложиле повеќе за верски објекти.
Кој знае зашто е така, можеби затоа што христијаните биле тука само 1300 години пред да дојдат муслиманите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom