MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.442
Поени од реакции
7.893
а зашо ти е? Луѓе боксов од телеком не е како другите боксови не правете експерименти на него
Aко може да се инсталира зошто да не. Ќе наместиш за да имаш плус канали и видеотека што нема на MagentaTV. Само зависи колку има меморија боксот.

Доколку може и Stremio супер би било.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
246
Поени од реакции
119
Можете да се префрлете на новата стриминг платформа МАХ.Само ако имате HBO,ви бара ваша емаил адреса и пин.И да го скенираш кодот кој што ти дава дозвола да гледаш.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Aко може да се инсталира зошто да не. Ќе наместиш за да имаш плус канали и видеотека што нема на MagentaTV. Само зависи колку има меморија боксот.

Доколку може и Stremio супер би било.
Нови канали и не ми се баш потребни, целта беше плагин видеотека али Стремио работа одлично со торент ио. Со оптика и 4к торентите ги учитава без лаг и дилеј.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.401
Поени од реакции
590
Можете да се префрлете на новата стриминг платформа МАХ.Само ако имате HBO,ви бара ваша емаил адреса и пин.И да го скенираш кодот кој што ти дава дозвола да гледаш.
Јас само ја инсталирав МАХ и автоматски си ги повлече сетинзите од НВО МАХ
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.442
Поени од реакции
7.893
Јас само ја инсталирав МАХ и автоматски си ги повлече сетинзите од НВО МАХ
Знаеш ли како да додадам спорт на MAX? Дали затоа што претплатата не ми е на мој мејл не можам да управувам со претплатата?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
948
Поени од реакции
624
Знаеш ли како да додадам спорт на MAX? Дали затоа што претплатата не ми е на мој мејл не можам да управувам со претплатата?
Ne e do mailot. I mene ne mi dava

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.341
Поени од реакции
696
Некој да не имал проблем со макств струга? Да немал тв 7-8 сати и слично последниве 2-3 дена? За другар прашвам ахахха (озбилно)
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
442
Поени од реакции
192
Некој да не имал проблем со макств струга? Да немал тв 7-8 сати и слично последниве 2-3 дена? За другар прашвам ахахха (озбилно)
Во Битола имаше прекин во вторникот од 15-20:00
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.341
Поени од реакции
696
Во Битола имаше прекин во вторникот од 15-20:00
Да, прочитав за битола ама и струга имало. значи денес или вчера немаше прекин? Другарот денес имал прекин од 16 i 30 1-2 саати затоа прашав
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
442
Поени од реакции
192
Да, прочитав за битола ама и струга имало. значи денес или вчера немаше прекин? Другарот денес имал прекин од 16 i 30 1-2 саати затоа прашав
Денес имаше проблем околу еден час.Не бев дома да знам точно колку беше прекинот.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.341
Поени од реакции
696
Денес имаше проблем околу еден час.Не бев дома да знам точно колку беше прекинот.
струга или битола? кога се јавил другарот и приојавил проблем му рекле само кај него било
 

Kajgana Shop

На врв Bottom