Ќебaпи вo Скoпје

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
momci ako ne vi odgovara cenata ne idete. ocigledno dobro im odi i so vakvi ceni taka da neka si teraat duri mozat.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.049
Поени од реакции
10.744

Attachments

Последно уредено:
Член од
4 септември 2022
Мислења
14
Поени од реакции
35
Jas jadev kaj Destan pred edno 2-3 godini prv i posleden pat. Posle jadenjeto skrsiv 3 cackalici dodeka gi izvadam toa zhilite od zabite. Katastrofa.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.362
Периодов се погоди да јадам на повеќе места па така ги поминав Пчела, Едека, Тетекс и Космос. Овие последниве се без никакво двоумење кралеви на ќебапите во Скопје. Свака им част.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
368
Поени од реакции
866
Периодов се погоди да јадам на повеќе места па така ги поминав Пчела, Едека, Тетекс и Космос. Овие последниве се без никакво двоумење кралеви на ќебапите во Скопје. Свака им част.
Podobri li od Fontana ?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.362
Podobri li od Fontana ?
Не ме носел патот накај тој дел на Кисела Вода во последно време и имам подзаборавено какви биле таму, ама и покрај тоа ќе рискирам и ќе кажам најверојатно подобри и од таму.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.568
Поени од реакции
20.318
Не ме носел патот накај тој дел на Кисела Вода во последно време и имам подзаборавено какви биле таму, ама и покрај тоа ќе рискирам и ќе кажам најверојатно подобри и од таму.
Брат,Фонтана е можда најјака за кебапи.Имаш и карши градежен,до Црешу кафиќ.Ненормално јак укус.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.182
Поени од реакции
16.496
Fontana se jade sarska so kajmak, Fontana Venice potocno, za kebap Kosmos se kralevite vo gradot.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.362
Не ме носел патот накај тој дел на Кисела Вода во последно време и имам подзаборавено какви биле таму, ама и покрај тоа ќе рискирам и ќе кажам најверојатно подобри и од таму.
Ќе га посету у скоро време па ќе виду какви су, текна ми ск оти ги имав и куде Црешу туј дека е бија Нано Бар пред много године.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.568
Поени од реакции
20.318
Ќе га посету у скоро време па ќе виду какви су, текна ми ск оти ги имав и куде Црешу туј дека е бија Нано Бар пред много године.
Нано бар ск е позади бибљотеку.Ама тамо нема кебапи хаха.Иначе има и едно местенце у чаршију неам појма како се вика,тачно на сред село куде чешме хахаха до онуј голему фонтану, исто много добри кебапи.Иако су шиптаpи келнери а ваљда и газда,у кујну сфе наши ги работиф.
А до туј кафану има едно мало биртииче,келнер Лука Дончиќ,пљукнат он.Што се вика повише личи на Дончиќа,него Дончиќ хахаха
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.182
Поени од реакции
16.496
Нано бар ск е позади бибљотеку.Ама тамо нема кебапи хаха.Иначе има и едно местенце у чаршију неам појма како се вика,тачно на сред село куде чешме хахаха до онуј голему фонтану, исто много добри кебапи.Иако су шиптаpи келнери а ваљда и газда,у кујну сфе наши ги работиф.
А до туј кафану има едно мало биртииче,келнер Лука Дончиќ,пљукнат он.Што се вика повише личи на Дончиќа,него Дончиќ хахаха
Turist se vika toa. Gazdata e koj drug ako ne torbule. Oni se masteri za kebapi i bureci vo Skopje. I boza. Siptаr ne znae kebap da prai, samo doner.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom