Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 октомври 2017
Мислења
541
Поени од реакции
818
Сопругот и носи 30.000 евра годишно кешарац. Колку години му требаат на македонецот да ги собере тие пари.
Како бе носи 30к годишно а обесправен? Па дај и јас обесправен да бидам
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.526
Поени од реакции
7.630
Не е мерката наменета за работодавачите, наменето е за мајките, ќе им биде вратен данокот.
Нема да биде вратен, во бруто плата е , само работадавачот ќе биде ослободен од плаќање на персонален.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.430
Поени од реакции
5.205
Почна Вмро со мерки наменети за македонците.

Мицко најави ослободување од данокот на личен доход за мајките кои ќе родат прво, второ и трето дете.

Знаат дека албанките и другите муслиманки не се економски активни и нема да имаат бенефит од оваа мерка.

Првата моноетничка мерка која исклучува 49% од мајките во Македонија.

Не треба да се дозволи, се надевам овие од Влен имаат стручни лица да увидат за што се работи.
За такво нешто не се потребни ни Мицко ни Таче туку да најдете поштен поглавар на исламската верска заедница што ќе дава паричен додаток на албанките за прво,втор и трето дете а не да ги троши парите за Ролекс од 50000 евра и купување 30 години помлада албанка од него.
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
111
Поени од реакции
350
Не е мерката наменета за работодавачите, наменето е за мајките, ќе им биде вратен данокот.
Нека му ги дадат подобро на Дрин Ахмети да си купи уште еден трговски. Добра ли е оваа мерка да ја предложам?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.271
Поени од реакции
16.281
Сопругот и носи 30.000 евра годишно кешарац. Колку години му требаат на македонецот да ги собере тие пари.
Онда нека ја земе и жена му таму кј што заработува 30.000 евра и нека си живеат среќно и весело а не вака да се обесправени.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.696
Поени од реакции
21.678
Од тоа што слушав мислам дека се што кажа Мицкоски беше супер, меѓу другото кажа дека цел му е да стигне со 80 пратеници за да прави промени во некои закони и самите министерства. За тоа и да лапнат пратеници од други партии веројатно ќе му требаат уште неколку од ЗНАМ и/или Левица.

За Бугарите рече нема да правел отстапки сега туку ќе чекал поповолни услови што е големо пријатно изненадување.

Се на се неочекувано добар впечаток ми остави и се надевам го мисли ова што го кажува.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.401
Поени од реакции
46.934
Почна Вмро со мерки наменети за македонците.

Мицко најави ослободување од данокот на личен доход за мајките кои ќе родат прво, второ и трето дете.

Знаат дека албанките и другите муслиманки не се економски активни и нема да имаат бенефит од оваа мерка.

Првата моноетничка мерка која исклучува 49% од мајките во Македонија.

Не треба да се дозволи, се надевам овие од Влен имаат стручни лица да увидат за што се работи.
Запослете ги. Просто е. Нека си ги изработат пензиите . Нема ние да ви ги храниме.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.430
Поени од реакции
5.205
Ке биде интересно кој ке попушти меѓу влен и вмро , мицкоски многу јасно си кажа дека нема да го прифати ултиматумот од влен дека нема да има влада без уставни измени ..

Таму у влен не се знае кој ке биде главен , го имаш Таравари кој делува дека со него може да се разговара нормално , го имаш Касами кој ми делува дека е ултра националист и го имаш Изет Меџити кој го освои Чаир и влага со голема самодоверба во таа 3 ка лидери со нив ..

Ке видиме колку ке остане тврд Мицко и колку би попуштил , но рече ако ми даат ултиматуми не е добро и може да ме натера ја сам да си напраам 61 и нив да не ги земам во влада ..

Еве кажувам дека ако Мицкоски не отстапи од овие негови тврди ставови за Македонија и не попушти пред влен јас ке го гласам до крај додека се кандидира ...
Затоа од Голема Албанија нема да има ништо бидејки нема да можат да се договорат кој да биде главен град помеѓу Скопје,Приштина и Тирана.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.271
Поени од реакции
16.281
За Бугарите рече нема да правел отстапки сега туку ќе чекал поповолни услови што е големо пријатно изненадување.

Се на се неочекувано добар впечаток ми остави и се надевам го мисли ова што го кажува.
Абе он викаше дајте ми 100.000 потписи ќе го блокираме пописот за потоа да им се измоча на потписите
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.696
Поени од реакции
21.678
Абе он викаше дајте ми 100.000 потписи ќе го блокираме пописот за потоа да им се измоча на потписите
Ќе видиме, надевај се на најдоброто, очекувај го најлошото.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.430
Поени од реакции
5.205
Не, вообичаено свекорот ја има таа чест
Тоа може уште да функционира во село Ломница најзаостанатото во тетовскиот регион а до пред 20 години функционираше во Рашче и Радуша плус кога се бира албанка млада невеста се носи магарето на сред село и се вртат кругови со јажето како каубојците во Америка и на која страна ќе падне од таму се бира идната невеста.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.991
Поени од реакции
80.805
Сопругот и носи 30.000 евра годишно кешарац. Колку години му требаат на македонецот да ги собере тие пари.
небитно

законот исто важи за сите
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.271
Поени од реакции
16.281
Тоа може уште да функционира во село Ломница најзаостанатото во тетовскиот регион а до пред 20 години функционираше во Рашче и Радуша плус кога се бира албанка млада невеста се носи магарето на сред село и се вртат кругови со јажето како каубојците во Америка и на која страна ќе падне од таму се бира идната невеста.
Кј е бе тоа село Ломница?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom