Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.973
Поени од реакции
10.613
Мојот пат иде преку Брисел, не е време за блокади ... дали добро слушнав дека бабето најави уставни измени? :LOL:
Да да, добро си слушнал, исто така рече дека мандатот ќе му го даде на Вицето
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
575
Како може да се една третина шаиптри у парламент а у пракса се 20 посто??

По кои европски правила е ова?
Сите албанци одат на гласање, Македонците се разочарани во партииите и не излегуваат и таквото ги боли за Македонија.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.251
Поени од реакции
37.876
22:00 саат а веќе го имаме победникот!

Овој е @kano во Патаја. :pos:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.452
Поени од реакции
35.861
Еве, ако Македонија беше една изборна единица. По 76,76% вакви ќе беа резултатите:

1715198988341.png
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
121
Поени од реакции
411
Еве и ти неписмен си изгледа, сега кажувам гласам левица за парламентарни, а гордана претседателски, ти ми велиш сум комуњар, и после кога ви кажуваат дека сте неписмени шупелки се лутите. Секој што не гласа за вмро и што нема подржувачки ставови, редовно е навредуван со комуњар, било во разговор во живо е, било на фејсбук, било на форум. Јас ако сум, комуњар ти си љочкар. Ги подржуваш љочкарите во коалиција, значи си љочкар.
Потсети ме, Левица која политичка идеологија тера?

А секој што гласа и ги поддржува ВМРО се неписмени, не се факултетски образовани и се материјалисти. :(
Зарем нес и малку контрадикторен, ајде биди искрен и кажи си? Јас си знам кој сум и што сум и што поддржувам и воопшто не ме тангира „љочкар“ ама изгледа тебе тоа „комуњар“ те погодило директно во срце и тоа на пост на кој терам сеир. Баш интересни сте ми вие левичарите тука на форумов, во задните месец дена се утепавте од трескање глупости и навреди кон останати членови, ама ако некој нешто ви каже веднаш скокате како петли. Значи сега вака: Секој што не гласа за левица и што нема подржувачки ставови, редовно е навредуван со партиски бот, штапски бот, тендераш, уништувач на Македонија, трол, и така натаму со слични навреди, било во разговор во живо е, било на фејсбук, било на форум. Кутрите вие левичари, никој не ве ферма 2% ама сите ги знаете со име и презиме кои се партиски ботови и не ја пропуштате шансата да ги навредите иако ве немаат спомнато. Тоа е сите за вас се партиски ботови, само вие анархистите се борите за Македонија со ширење на вашата пропаганда тука на форумот.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.396
Поени од реакции
3.400
Со ваков резултат, Мицко не смее да коалицира со албанска партија. Влезе ли у коалиција све е јасно.
Ви рекоа 61 пратеник дека им треба за да никој не ги уценува, вака пак ништо. Вие сте криви што не ги гласавте доволно..
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.630
СДС нема ни 15% човече.
Ова дно од партија го допре своето најголемо ДНО! Аирлија нека е!
Ништо...сеа Чмаричиќи ќе нема да јаде од евтината владина кујна...:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom