Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.512
Поени од реакции
2.607
Касами излезе и рече нова влада со ВМРО на Сител :D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
11.434
Дури и на своја сметка да изгубат неколку пратеници, ова мора да го направат штом го ветил. Ова им е последна шанса да се оправат, во спротивно ги чека бетер потоп од сдс на овие избори.
А што треба за ова да се протурка? Дво-третинско мнозинство?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.464
Поени од реакции
22.062
Реално сум за мир и владеење на право и демократија, ама ова личи на блицкриг и мора да има реваншизам према све комуњарско и учкарско. Толку криминал имаат зад себе народот и нацијата е жедна за одмазда. Близу 60 пратеници се јасна порака да има брза постапка она ќе си лежите ама навистина да лежат.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.253
Поени од реакции
8.884
Па зарем не му ги гледавте изборните реклами на вошката ?

Јас ич не пратам македонски ТВ канали, па сепак при прелистување на ТВ каналите наидов на рекламата со бурекот со сирење, селфињата и останатите глупости кои ги рекламираше вошката. Тоа сирењето сигурно било труло, исто како и неговиот карактер.

Како и да е, вака ќе си има повеќе време за да си прави селфиња со своите обожаватели и за да јаде бурек, македонскиот народ му ја враќа слободата после 5 (ПЕТ) години кои ги помина вршејќи нужда врз се` што е македонско, притоа платен со народни пари за своите анти-македонски дела и не-дела.
Нека ги покаже неговите вистински анкети да ги видиме.
За да тврдиш дека некои анкети се лажни, ти мораш да имаш некоја референца.
Која референца ја имал тој, доколку ја имал, ако не лажел и манипулирал свесно?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
Eve vi ja novata Pretsedatelka vo Zhivo ,
Ova za site stranci !
A vie od MK pushtajte tv a ne da go kocite Internetov
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Сум јадел гомна за Левица, сепак го победија Максо. Тоа е добар камбек, цинизам на страна.
Да не беше лошата кампања ќе имаа и 10. Сегде се јаки но не доволно за 2 пратеника. Тие 6, Знам 5 а 40% повеќе гласови од нив.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.509
Поени од реакции
4.630
На Ќурка единствена опција му е кованица со Мониче за олеснување на нервозата, после ќе си ги спрема куферите за Виена.
Немај гаЉе, газоглавиот веќе е материјално обезбеден...а со неговата неспособност, никаде на Земјава не би го примиле.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.624
Поени од реакции
12.530
Edna rabota ne mozam da ja ,,svaram,, vo mojata stara 60+ godisna glava //gledam i na forumot i ,,vo jave,, deka seuste ima ,,izrodi,,! //
Kako e vozmozno seuste da postoi licnost vo Republika Makedonija koja SEUSTE posle se ja poddrzuva partijata SDSM. Mojata stara prokjelava glava so po nekoe seuste ostanato belo vlakno me moze da go vpoimi toa.
Abe gotovi ste, kje izgubite kako nikogas i kako nitu edna politicka partija vo istorijata na RM i svesni ste za toa. Vasite ,,dela,, nikoj nema da moze da gi ,,izleci,, t.e. kje ostanete dozivotno gordi na toa, dodeka nie Makedoncite vecno unakazeni i zgrozeni. Pagjate od visoko i go znaete toa.
Neka slavi Republika Makedonija za zbogum SDSM, zasluzeno i krajno vreme e da se slavi.
Слично размислувања имам како твоите.

Како може некој да гласа за Сдс. После случувањата при осамостојувањето,приватизацијата, 2001, Заев. Сдс е се освен македонска партија. Они се антимакедонска партија. Про Београд кога се осамостои Македонија. ПроУчк во 2001. ПроАтина при промена на името. Останаа уште да заокружат со Бугарите.

Абе 8 години една шајка ебана закоено немаат во земјава.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.810
Поени од реакции
12.111
Тивко е на Твитер... :'(
ќутат педерчињата, се да им ебам прогресивно
Грми надвор, кај и да е ќе објават:

Денес над Македонија се роди голема бура која ги засени слободата и демократијата кои толку тешко ги извојувавме кога со пенкало рушевме режим.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.619
Поени од реакции
38.803
А што треба за ова да се протурка? Дво-третинско мнозинство?
Да, 80 пратеници. Нешто што Вмро и Сдс го имаат веќе 30 години ама не знаат да го користат. Буквално можат што сакаат да направат со уставот и каква сакаат промена можат да направат. Тоа што не се обединети национално го јадеме ние Македонците, а особено последниве 7 години.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.973
Поени од реакции
10.617
Реално сум за мир и владеење на право и демократија, ама ова личи на блицкриг и мора да има реваншизам према све комуњарско и учкарско. Толку криминал имаат зад себе народот и нацијата е жедна за одмазда. Близу 60 пратеници се јасна порака да има брза постапка она ќе си лежите ама навистина да лежат.
Абе ни треба народен суд во моментов како после Втора Светска Војна! Држава наново треба да правиме после националнава катастрофа што ни се случи после овие 7 години, ни ја киднапираа демократијата, ни ја продадоа историјата, го истргуваа националниот идентитет, треба јавно да се бесат на бандери!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom