Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.265
А ТАЧИВША ТА НОНЕН СЕГА ИДЕМ ДА ГО ВАДИМ КАЛАШОТ И ДА МУ ЈЕБЕМ СВЕ КАУРСКО:pos:
 
  • Хаха
Reactions: A__
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.894
Ne mora DIK da izlezi so oficijalni podatoci, sekoja partija si ima uvid kolku imaat izlezeno na glasanje preku pretstavnicite na izbirackite mesta.
Na ist nacin znaat i kako pomina glasanjeto, koj pobedil kade i taka.
Ako ima tuka partiski aktivisti, veruvaj deka znaat kolku e izlezenosta i vekje vo 20 casot i koj pobedil.
Знам среќо, ама осум часот обично е моментот кога сите прогласуваат победа. Ретки се моментите како минатиот круг кога Стево доживеа дебакал уште во 20ч.

Сепак претпочитам официјална статистика.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.963
Поени од реакции
14.009
Со бојкотот само испровоцираа поголема излезност од 15 до 17ч.

Се научија до сега се да им поминува без реакција.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.563
Поени од реакции
36.155
Zborot peder ima dve znacenja. Ednoto e seksualna opredelba, drugoto e karakterna crta.
Boki e dvete.
imagesbn.jpg imagesyu.jpg

...травестит кој обожава да се облекува како женско, ама тоа не значи дека мора да биде педер, можеби е со хетеросексуална ориентација? :toe:

boki-13-so-tancari-98765.jpg

...а штом сега јавно се кае и признава дека се зезнал, треба да му се даде шанса да не му биде педер и карактерна особина, зависи ако успее да постигне нешто со исповеста и каењето!

20110711173351.jpg boki-132-801x1068.jpg
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.988
Поени од реакции
11.681
...пих, уште еден неуспешен фотошоп, на прикачување на главата на НГ на туѓо тело, а тоа се гледа во соодносот на лицето спрема рамењата.

Прегледај го приврзокот 416060 Прегледај го приврзокот 416061

...еве, малку да му ја намалам главата спрема трупот што медицински не е можно да му е толкава како каца, толкаво лице без врат на толку тесни рамења, фотошоп на најако!
Оваа па оваа на вистинки слики фотошоп бара. У сивито може да пише "наоѓам грешки у необработени слики од шо сум добра".
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.049
ДУИ победиле или не, Албанците по изборите ќе бараат да се смени гласањето за претседател и ќе побараат промена на нивниот статус у устав.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.150
Поени од реакции
21.792
Знам среќо, ама осум часот обично е моментот кога сите прогласуваат победа. Ретки се моментите како минатиот круг кога Стево доживеа дебакал уште во 20ч.

Сепак претпочитам официјална статистика.
Ne bas, epten treba da e razlikata mala ili da cekaat dovolno pratenici za koalicija ili mnozinstvo, pa cekaat rezultati od dominantno siptаrski sredini kade nemaat svoi pretstavnici na izbiracki mesta( si velam deka nemaat, ne znam ). Kako 2016 na primer.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
243
Поени од реакции
737
Тачи е господин за Ахмети. Класа над него да беа сите Албанци во Македониjа ко Тачи тек тогаш ќе бевме Швицарска на Балканот :icon_lol:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.831
Поени од реакции
13.693
Класично самоубиство од заседа за дуи со бојкотот на претседателските избори. Значително поголема излезеност меѓу македонците баш како реакција на бојкотот на дуи, верувам дека со ова им поклонија неколку пратеници на вмро. Да не славиме пред рака, ама мислам дека конечно дуи направија лоша калкулација и почнува нивниот крај. Сдсм секако пропаѓа тоа не е ни предмет на дискусија.

Прогноза:
Вмро 58
Сдсм 20
Знам 10
Левица 5
Дуи 16
Влен 11
 

Kajgana Shop

На врв Bottom