Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.132
Поени од реакции
34.971
Edinstveniot profil sho ti treba za denes, pobrz e od flashscore so apdejtuvanje :kafence:


Да бе, вчера имаа пишано во Малта ВМРО освоило 600 гласа, а СДСМ 70.

А во Малта вкупно регистрирани гласачи - 8. :pos:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.201
Поени од реакции
20.861
Нема потреба од еуфорија и опуштање, не е ништо завршено, останува второто полувреме после кое не би ме чудело комуњарите храбро како кукавици да го бојкотираат втор круг, да не се обезбеди цензус и со тоа да ја втурнат државата во политичка криза во која ќе им дадат можност на УЧК да уценуваат.

Затоа, работата треба да се заврши до крај, да нема опуштање после прв круг.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Поважно од колку гласови ке добијат шипците е колку нема да добијат Стево и Стевчо,тие две гниди заедно со вошкана од Струмица на гилотиња само да завршат
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.822
Поени од реакции
6.880
Нема потреба од еуфорија и опуштање, не е ништо завршено, останува второто полувреме после кое не би ме чудело комуњарите храбро како кукавици да го бојкотираат втор круг, да не се обезбеди цензус и со тоа да ја втурнат државата во политичка криза во која ќе им дадат можност на УЧК да уценуваат.
Затоа разглас и масовна кампања треба да има за да излезат и другите што денес не излегоа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.063
Поени од реакции
10.766
Ако Стевчо и Максим заедно имаат повеќе гласови од неа јас не пишувам во темава повеќе, ваљда не е толку глуп народов.
Не е глуп народот ама на ум треба да имаш дека двајцава имаат вработено еден куп луѓе и дека имаат пултрони кои ке дадат глас за нив без оглед на партија вера отн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom