Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
A

Ali Pasha

Гостин
Денар и пол, зелка и пол. Три зелки колку пари се?
1000 денари... кусурот е за твојата убавата роднина од Свети Николе или Струмица (сеедно, почнува со С) што ја одгледува зелката во нива, оти шиптаpите се дарежливи :smirce:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.129
img_2_1713630225608 (1).jpg

img_1_1713630205854 (1).jpg

Знаме на УЧК во најавата дека ДУИ/УЧК ќе организира митинг на каурскиот плоштад. Нормално нема македонски знамиња. Ем во центарот на Каурите и ем со УЧК знамиња, па уште прочитав дека албанско - илирски песни ќе пуштале, за инает на Каурите.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
1000 денари... кусурот е за твојата убавата роднина од Свети Николе или Струмица (сеедно, почнува со С) што ја одгледува зелката во нива, оти шиптаpите се дарежливи :smirce:
Многу штосно. Ај и за тебе една задача. Те рачунам за 1% пописмен од тигарот така да не ме разочарувај. Љутви денес прочитал од книгата страници 143-197. Колку страници прочитал денес Љутви? Задачава има два точни одговори. Кој било од двата да го погодиш ќе го прифатам.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.925
Поени од реакции
8.081
Многу штосно. Ај и за тебе една задача. Те рачунам за 1% пописмен од тигарот така да не ме разочарувај. Љутви денес прочитал од книгата страници 143-197. Колку страници прочитал денес Љутви? Задачава има два точни одговори. Кој било од двата да го погодиш ќе го прифатам.
Ќе ги натераш да учат математика, ќе бараат 23.4% вработувања во Сивус или Нетсетера
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Многу штосно. Ај и за тебе една задача. Те рачунам за 1% пописмен од тигарот така да не ме разочарувај. Љутви денес прочитал од книгата страници 143-197. Колку страници прочитал денес Љутви? Задачава има два точни одговори. Кој било од двата да го погодиш ќе го прифатам.
Sam drxava e kriva za ova i makedonski kompijuter
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Ќе ги натераш да учат математика, ќе бараат 23.4% вработувања во Сивус или Нетсетера
Веќе работат таму. Кој молерисува, кој лепи плочки, кој одзатнува канализации...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.981
Поени од реакции
10.725
Чувајте ги сите вакви слики, кога можеа американците да го напуштат Авганистан кој беше 1000 пати поголема инвестиција него што располагаат на балканов, замислите што ќе биде куку нонен кога ќе се обидуваат повеќето да се качат во американските транспортни авиони...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Чувајте ги сите вакви слики, кога можеа американците да го напуштат Авганистан кој беше 1000 пати поголема инвестиција него што располагаат на балканов, замислите што ќе биде куку нонен кога ќе се обидуваат повеќето да се качат во американските транспортни авиони...
А не. Познавајќи ги, уште утредента во Мала Речица ќе се веат:

1713644493206.png

1713644574106.png

а главен хит ќе биде:

Спасибо, Россија.
ты мој најдобри друг,
ты миротворец,
ты легенда
 
A

Ali Pasha

Гостин
Многу штосно. Ај и за тебе една задача. Те рачунам за 1% пописмен од тигарот така да не ме разочарувај. Љутви денес прочитал од книгата страници 143-197. Колку страници прочитал денес Љутви? Задачава има два точни одговори. Кој било од двата да го погодиш ќе го прифатам.
Арно што ти ме сметаш за малце пописмен, ама јас почнав да не те сметам за таков, бидејќи сега веќе се сомневам дека раководителот на работа ти поставува загонетки , и ти бараш тука помош, за да бидеш паметен кај раководителот (да не си случајно полицаец???).
Баш ме интересира, дали си паметен толку , па да рачунаш ако полжавот се качува два метра дење во еден столб, а еден метар се лизга ноќе, за колку дена ќе се качи најгоре во столбот, ако столбот е 10 метри висок?
п.с. имаш и џокер „позови пријатеља“ , па слободно формирајте една група од овие паметњаковците тука , па да си помогнете еден на друг!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.633
Поени од реакции
7.259
Многу штосно. Ај и за тебе една задача. Те рачунам за 1% пописмен од тигарот така да не ме разочарувај. Љутви денес прочитал од книгата страници 143-197. Колку страници прочитал денес Љутви? Задачава има два точни одговори. Кој било од двата да го погодиш ќе го прифатам.
imaj milost! Ne se ovie fakultetski obrazovani pa so visha matematika da gi opteretuvash.
Postavi im poednostavni prashanje, kako na primer:
Kilo droga kolku evra donesuva?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Арно што ти ме сметаш за малце пописмен, ама јас почнав да не те сметам за таков, бидејќи сега веќе се сомневам дека раководителот на работа ти поставува загонетки , и ти бараш тука помош, за да бидеш паметен кај раководителот (да не си случајно полицаец???).
Баш ме интересира, дали си паметен толку , па да рачунаш ако полжавот се качува два метра дење во еден столб, а еден метар се лизга ноќе, за колку дена ќе се качи најгоре во столбот, ако столбот е 10 метри висок?
п.с. имаш и џокер „позови пријатеља“ , па слободно формирајте една група од овие паметњаковците тука , па да си помогнете еден на друг!
На прашање не се одговара со прашање. Ама ајде нека ти биде. За 9. Ај сега ти.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
@Sussaro,

драг Ајнштајн, да појаснам нешто.

Не мора да знаеш македонски ако сакаш да напишеш нешто на македонски, пошто имаш google translate во кој пишуваш албански и истиот го преведува на македонски. Вистината е дека имам правописни грешки во делот каде што велам дека поминуваш од стариот пат од Свети Николе до Дојран, тоа е затоа што во многу случаи преводите не се адекватни и се трудам сам да напишам, и ги правам овие грешки. . Еве во право си, но верувам дека ја разбравте целта и ја прифативте вистината дека го избирате патот каде што нема патарини, а земате и кредит за да купите тостер од 3000 денари.

Проблемот што го имам е што единственото место каде што зборувам на македонски моментално во мојот живот е форумов, затоа што во соседството каде што пораснав имаше многу mакедонци, но сега нема останато(сите го напуштија овој дел на Тетово), а веќе 15 години не сум во општество каде што сe зборува вашиот јазик.
И за крај, во врска со прашањето што го поставувате. Треба да знаете дека ако мојот одговор на тоа прашање би го спасил човештвото, би избрал човештвото да биде уништено, a тебе да не ти одговорам. Веруваj дека не си на ниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom