Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.166
Поени од реакции
25.217
Nishto ne e 23 godini.. ke bideme veke vo vlast narednite 100 godini. Rabotite se vrakat vo svoi mesta.. Ne mozhe autokton narod, da zhivee pod kirije vo nivni mesta.
Ама може аутоктон народ да плива на грб по Дрим и да гњури у Јадран.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
eve za Susko Ajnshtajn.

Прегледај го приврзокот 413593

Vie imate Historija shto vazhi samo za vas!
Све е ова автохтона балканска ДНК, чистокрвни потомци на Илирите :pos:

1713552773001.png 1713552889842.png 1713552946471.png 1713553121259.png

Да не знаеше кои се овие ликови, какво потекло ќе претпоставеше дека имаат? Континентално европско или пак некаде источно од Стамбол?

Бонус прашање: ако си толку сигурен за своето потекло, наназад дури до 700 пне, имаш ли информација кога, каде и зошто твоите претци Илири ја смениле верата и станале муслимани?


 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
121
Поени од реакции
411
Nishto ne e 23 godini.. ke bideme veke vo vlast narednite 100 godini. Rabotite se vrakat vo svoi mesta.. Ne mozhe autokton narod, da zhivee pod kirije vo nivni mesta.
Аукуртон народ сте, се сложувам. :icon_lol:

Me albania be careful :pos:
 
Член од
22 мај 2022
Мислења
138
Поени од реакции
309
Аукуртон народ сте, се сложувам. :icon_lol:

Me albania be careful :pos:
hahahahahaah lele kolku ste glupi sum mislis deka ima nekoj so mozok tuka hahahahahahaha
Автоматски споено мислење:

Аукуртон народ сте, се сложувам. :icon_lol:

Me albania be careful :pos:
i ti makedonce kako ovoj romunot, koga ke te zakaca nekoj niz evropa kazi mu "me albanian be careful" 100% ke spasish :smirce:
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.712
Добро, ок, ајде чистењето на монтажните ќенефи на Еколог во Авганистан ќе ти го прифатам како одење на друг континент.

Ама тоа не значи дека си елементарно писмен. За да го востановиме тоа еве ти една задача за прво одделение. Значи сконцентрирај се.

Денар и пол, зелка и пол. Три зелки колку пари се?
Види, да појаснам нешто за движењето на Албанците низ Европа и светот.
Албанците почнаа да мигрираат многу пред вас, најновата е по 2-та светска војна од 1950 година наваму, кога југословенскиот систем изврши етничко чистење на Албанците, друг дел исто така замина од економски причини.
Да ти кажам, драг Ајнштајн, дека сегашните посети на различни континенти се направени од туристички, економски, па дури и образовни причини. Ние сме третата генерација која патува низ Европа, додека вие, покровители на системот, сте први.
Драг Ајнштајн, јас имам семејство во секој агол на Европа и ги посетувам кога сакам и не ми треба чистење на тоалетот. Ti posedite gi imash од Свети Николе во Дојран (nakaj starite patishta, za da ne плаќаsh патарина).
Што се однесува до моето патување, патував во Америка како студент на едно лето, работа и патување. EuroTrip со универзитетот следната година низ Европа, и Еразмус во Франција posledniot семестар. Дубаи (Азија) за turizam 2 pati, Африка - Камерун и Мали за проекти на ОН и Острови Фалканд за проекти (gledaj google shto ima tamu, kade e , i koja drzava operira tamu)
Драг Ајнштајн, никој не може подобро од мене да ti објасни дека ако јас и ти треба да живееме во удобност, кој модел да го избереме... тој на Швајцарија, Белгија или Африка и Азија.

Голем дел од овој форум од македонска страна е најниското цивилизациско ниво во Европа (vo koj pripagash i ti). Во Македонија има и Албанци кои имаат ниско ниво на цивилизација, но кои тоа го прифаќаат и се обидуваат дa gi promenat своите потомци. Ako vie prodolzhuvate so ovoj mindset, nема да ги имате ни овие придобивки што ги имате денес, a според мене ne veruem deka ke smenite neshto, и ова ќе продолжи уште некое време додека не се зголемат апетитите на Албанците овде.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.990
Поени од реакции
5.134
Не лупај глупости миграција на македонци има и пред прва светска војна. Битолскиот крај одат за Аргентина на пристаниште јаглен да растовараат додека вие уште не знаевте кај терате.

Не е за фалење дека си се ухлебил у перална од типот на ЈуЕн или ОБСЕ па демек некои си “проекти” си работел, кога сите знаеме што е тоа. Дрвење кур и скупи ручеци со туѓи буџетски пари.

Една едина работа што сте број еден и ви кидам капа ради тоа е дистрибуцијата што ја нагазивте јако низ светов и за разлика од нашите криминалци, си ја пазите каузата и дијаспората па така видоа ќар американците од вас, довчерашните проруски комуњари. Ние за жал ни тоа не го научивме.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
435
Поени од реакции
837
Види, да појаснам нешто за движењето на Албанците низ Европа и светот.
Албанците почнаа да мигрираат многу пред вас, најновата е по 2-та светска војна од 1950 година наваму, кога југословенскиот систем изврши етничко чистење на Албанците, друг дел исто така замина од економски причини.
Да ти кажам, драг Ајнштајн, дека сегашните посети на различни континенти се направени од туристички, економски, па дури и образовни причини. Ние сме третата генерација која патува низ Европа, додека вие, покровители на системот, сте први.
Драг Ајнштајн, јас имам семејство во секој агол на Европа и ги посетувам кога сакам и не ми треба чистење на тоалетот. Ti posedite gi imash од Свети Николе во Дојран (nakaj starite patishta, za da ne плаќаsh патарина).
Што се однесува до моето патување, патував во Америка како студент на едно лето, работа и патување. EuroTrip со универзитетот следната година низ Европа, и Еразмус во Франција posledniot семестар. Дубаи (Азија) за turizam 2 pati, Африка - Камерун и Мали за проекти на ОН и Острови Фалканд за проекти (gledaj google shto ima tamu, kade e , i koja drzava operira tamu)
Драг Ајнштајн, никој не може подобро од мене да ti објасни дека ако јас и ти треба да живееме во удобност, кој модел да го избереме... тој на Швајцарија, Белгија или Африка и Азија.

Голем дел од овој форум од македонска страна е најниското цивилизациско ниво во Европа (vo koj pripagash i ti). Во Македонија има и Албанци кои имаат ниско ниво на цивилизација, но кои тоа го прифаќаат и се обидуваат дa gi promenat своите потомци. Ako vie prodolzhuvate so ovoj mindset, nема да ги имате ни овие придобивки што ги имате денес, a според мене ne veruem deka ke smenite neshto, и ова ќе продолжи уште некое време додека не се зголемат апетитите на Албанците овде.
@Tigri11
Цивилизирани?
Па вие баш одите во земјите кадешто најмалку треба интелегенција и школо. Се жените со први братучедки за визи.

што не одите во Австралија, Канада, Нов Зеланд? Е не одите пошто незнаете јазик и треба да се школувате на нормален начин. А не со купена диплома од приштина.

Вас ве депортираат како стоки од Европа дома. Знаеш стадо крави кога топтан ги депортираш пошто не ти требаат? Дури и пари му даваш на тој што ке ги земе? :pos:
е тоа сте вие.

убаво пишува по вестиве тетовчанец го чистел пиштолот и по грешка женаму у чело ја испукал или ја претепал до смрт својата керка или свекорот му ја силувал жената
Племе право племе сте афричко, дури и тие племиња не се гнасни како вас
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Види, да појаснам нешто за движењето на Албанците низ Европа и светот.
Албанците почнаа да мигрираат многу пред вас, најновата е по 2-та светска војна од 1950 година наваму, кога југословенскиот систем изврши етничко чистење на Албанците, друг дел исто така замина од економски причини.
Да ти кажам, драг Ајнштајн, дека сегашните посети на различни континенти се направени од туристички, економски, па дури и образовни причини. Ние сме третата генерација која патува низ Европа, додека вие, покровители на системот, сте први.
Драг Ајнштајн, јас имам семејство во секој агол на Европа и ги посетувам кога сакам и не ми треба чистење на тоалетот. Ti posedite gi imash од Свети Николе во Дојран (nakaj starite patishta, za da ne плаќаsh патарина).
Што се однесува до моето патување, патував во Америка како студент на едно лето, работа и патување. EuroTrip со универзитетот следната година низ Европа, и Еразмус во Франција posledniot семестар. Дубаи (Азија) за turizam 2 pati, Африка - Камерун и Мали за проекти на ОН и Острови Фалканд за проекти (gledaj google shto ima tamu, kade e , i koja drzava operira tamu)
Драг Ајнштајн, никој не може подобро од мене да ti објасни дека ако јас и ти треба да живееме во удобност, кој модел да го избереме... тој на Швајцарија, Белгија или Африка и Азија.

Голем дел од овој форум од македонска страна е најниското цивилизациско ниво во Европа (vo koj pripagash i ti). Во Македонија има и Албанци кои имаат ниско ниво на цивилизација, но кои тоа го прифаќаат и се обидуваат дa gi promenat своите потомци. Ako vie prodolzhuvate so ovoj mindset, nема да ги имате ни овие придобивки што ги имате денес, a според мене ne veruem deka ke smenite neshto, и ова ќе продолжи уште некое време додека не се зголемат апетитите на Албанците овде.
Хахахаха се океј ама мора на крај да го има она, "ako ne go sakate so nas ke ima vojna"

Времето ќе покаже Алберт, 4 држави чекаат само да се сменат малку работите во геополитиката, не го заборавај тоа, 4 православни држави, еден ден ќе се затвори и Бонстил, слугувањето на Америте ве дигна до тука, тоа и ќе ве пушти доле. И да уште еднаш 4 православни народи со кои сте закрвени и чекаат да вратат.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
435
Поени од реакции
837
Хахахаха се океј ама мора на крај да го има она, "ako ne go sakate so nas ke ima vojna"

Времето ќе покаже Алберт, 4 држави чекаат само да се сменат малку работите во геополитиката, не го заборавај тоа, 4 православни држави, еден ден ќе се затвори и Бонстил, слугувањето на Америте ве дигна до тука, тоа и ќе ве пушти доле. И да уште еднаш 4 православни народи со кои сте закрвени и чекаат да вратат.
Која војна? Бегаа од србите од косово и бегаа од кај нас во 2001.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.690
Поени од реакции
16.958
1912. година под притисок од Австро-Унгарија, за да нема големо српско влијание на Балканот е признаен првиот балкански канцер, другиот сам спомена @збунетиот кога е створен. Од овдека се гледа колку е стравот на тигарчето од Србите. Штета што Швабите ја направиле таа грешка, никогаш немало да има волку проблеми и канцери на Балканот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
1912. година под притисок од Австро-Унгарија, за да нема големо српско влијание на Балканот е признаен првиот балкански канцер, другиот сам спомена @збунетиот кога е створен. Од овдека се гледа колку е стравот на тигарчето од Србите. Штета што Швабите ја направиле таа грешка, никогаш немало да има волку проблеми и канцери на Балканот.
Вечни слуги, најголемиот херој бегал додека се му убиле од фамилија преправен во женски алишта, слугуваат до ден денеска секаде и тоа слугување сакаат да го престават во политика и храброст.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
833
Поени од реакции
1.346
Види, да појаснам нешто за движењето на Албанците низ Европа и светот.
Албанците почнаа да мигрираат многу пред вас, најновата е по 2-та светска војна од 1950 година наваму, кога југословенскиот систем изврши етничко чистење на Албанците, друг дел исто така замина од економски причини.
Да ти кажам, драг Ајнштајн, дека сегашните посети на различни континенти се направени од туристички, економски, па дури и образовни причини. Ние сме третата генерација која патува низ Европа, додека вие, покровители на системот, сте први.
Драг Ајнштајн, јас имам семејство во секој агол на Европа и ги посетувам кога сакам и не ми треба чистење на тоалетот. Ti posedite gi imash од Свети Николе во Дојран (nakaj starite patishta, za da ne плаќаsh патарина).
Што се однесува до моето патување, патував во Америка како студент на едно лето, работа и патување. EuroTrip со универзитетот следната година низ Европа, и Еразмус во Франција posledniot семестар. Дубаи (Азија) за turizam 2 pati, Африка - Камерун и Мали за проекти на ОН и Острови Фалканд за проекти (gledaj google shto ima tamu, kade e , i koja drzava operira tamu)
Драг Ајнштајн, никој не може подобро од мене да ti објасни дека ако јас и ти треба да живееме во удобност, кој модел да го избереме... тој на Швајцарија, Белгија или Африка и Азија.

Голем дел од овој форум од македонска страна е најниското цивилизациско ниво во Европа (vo koj pripagash i ti). Во Македонија има и Албанци кои имаат ниско ниво на цивилизација, но кои тоа го прифаќаат и се обидуваат дa gi promenat своите потомци. Ako vie prodolzhuvate so ovoj mindset, nема да ги имате ни овие придобивки што ги имате денес, a според мене ne veruem deka ke smenite neshto, и ова ќе продолжи уште некое време додека не се зголемат апетитите на Албанците овде.

Ааа браво друже тебе веројатно меѓу писмените те рачунаат во Дуи,имаме овде шитпар член на невладина и дуи :D
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
212
eve za Susko Ajnshtajn.

Прегледај го приврзокот 413593

Vie imate Historija shto vazhi samo za vas!
Ни едно ни другото нема да биде батали историја.него отвори тоа таротот што кажува the future брат
Автоматски споено мислење:

Ааа браво друже тебе веројатно меѓу писмените те рачунаат во Дуи,имаме овде шитпар член на невладина и дуи :D
Писмен си е човекот само е од другата владетелска партија и не лиже на никој сваќаме?ри знаеш албански?знам ја?сватете ние за нив сме никој и ништо п.с прекасно е сега.. во иднината..
Автоматски споено мислење:

Ние македонците треба да сватиме дека ја губиме државата толку
Автоматски споено мислење:

И никој не ни е крив зајко петко трајко и пак се истите левица десница итн..додека 1 милион народ има 3 партии наместо една.неможеме со Албанците не дека ги бранам п.с се јадеме меѓу нас башка самите се јаки мафијата ви текнува??што тресеме ??нема правна држава од корен кој и да е тоа е вистината е сеа тоа ни е и левица да дојде мора да склучи сојуз со ДУИ не смее ЕВРОПА не дава ќе се смириме со тоа дека западните земји управуваат овде или ќе мислиме на минатата??кој и да дојде исто ќе биде.албанци имало и ќе има да не мислите дека нема да постојат ??Оф сигурно и никако во влада нема да бидат ама ич
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Ti posedite gi imash од Свети Николе во Дојран (nakaj starite patishta, za da ne плаќаsh патарина).
Ајде сега биди искрен и признај кој каур ти го напиша ова? Пошто да бидеме реални, елементарно си неписмен да се артикулираш и структуираш ваков пост на албански, а камо ли на македонски.

Знаеш тигар ако сакаш да направиш некоја лага, манипулација или фарса а притоа таа да изгледа уверливо треба да биде во границите на возможното, во случајов во склад со твоите способности. Да ти дадам пример. Јас еве не сум бил до сега никогаш во животот во Кратово. Ама ако сакам можам да направам приказна дека сум бил и таа да делува како вистинито. Тука е во Македонија, не е далеку, да прочитам 5-6 факти за знаменистости и толку треба. Ама сега ако сакам да кажам дека сум бил на Северен Пол многу ќе почнат да се сомневаат во тоа. Па така и ти. Првиот пат кога употреби кирилица успеа да ме прелажеш на пример.

Очигледно е кој е твојот дел од постот, оној каде е латиницата. На пример едно 10 секунди се замислив на какви поседи мислиш дека сум имал јас од Свети Николе во Дојран и ми текна дека мислиш на посеТи од Свети Николе ДО (а не ВО) Дојран. Не може цел пост да е добро скоцкан, а вакви почетнички грешки да имаш, нешто тука не штима од старт.

Но сепак, морам да те пофалам. Не се заебавам и не е сарказам. Наместо на пример да ми се закануваш по пораки дека ќе ме заколеш ти одбра метод во кој ќе глумиш дека си цивилизиран и знаеш кирилица. Ашколсун. Самиот тој потег е доволен да си поцивилизиран од барем 75% од останатите орки. Е сега следен чекор ако сакаш да се надградиш е да глумиш дека не си муслиман, тоа ќе ти додаде во очите на другите соговорници бонус поени за цивилизираност. Ама џабе е, сето ова веќе Африм го прави долги години на форумов. Во поглед на професионализам и гаење а воедно и преставување на илузијата дека не е шиптaр тој е светлосни години пред сите вас останати. Напаѓа ислам, демек пие кафе за рамазан, слика празна кафана а вика полна е едемек еве и други шиптaри не постат за рамазан ко за шиптaр пристојно знае кирилица и да се изрази само за разлика од тебе не ја прави аматерската на грешка на overdoing it туку се држи во своите граници, се вади на некои здравствени проблеми и традиции кога ќе го фатиш во тесно зошто не јаде свинско или ќе им прави сунет на децата. Ако сакаш ти или било кој друг да го одберете тој пат на глумење цивилизираност Африм е примерот што треба да го следите. На прв поглед достојно може да помине за асимптоматски шиптaр.

И пак ќе ти кажам чистење на вецињата на дестани од еколог не можеш да го наречеш work and travel. Тоа е исто како јас сега да продавам билети за кино и да викам дека сум во шоу бизнисот.

Ама сепак за трудот, за маката да најдеш некој да го напише цел тој пост, за глумењето цивилизација си заслужи:

1713599089357.png

Е сега може и да грешам. Може и цел тој пост ти стварно да си го пишал. А тоа многу лесно може да го провериме. Ако си толку напреден ова ќе биде боза за тебе.

Денар и пол, зелка и пол. Три зелки колку пари се?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom