UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.238
Поени од реакции
11.498

Срамно поништен гол на Лајпциг.
Еве ви погоре еден гол во кој што имаше далеку поголем контакт со голманот, што влијаеше далеку повеќе.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
652
Поени од реакции
1.302
И ногу малце продолжи судијата, јас искрено очекував 8 минути да продолже, дека реално имаше прекини.
Ама шо е тука е, Реал покажа дека е неколку класи над Лајпциг, тоа шо играе го играе со пола сила, лесно можеше да биде и повеќе од 1-0 за Реал.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.617
Поени од реакции
59.806
И ногу малце продолжи судијата, јас искрено очекував 8 минути да продолже, дека реално имаше прекини.
Ама шо е тука е, Реал покажа дека е неколку класи над Лајпциг, тоа шо играе го играе со пола сила, лесно можеше да биде и повеќе од 1-0 за Реал.
Пола сила или у превод Лунин. Све одбрани дечково, да бранеше Кепа ќе го изедеше Реал вчера.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.018
Поени од реакции
112.373

Срамно поништен гол на Лајпциг.
Еве ви погоре еден гол во кој што имаше далеку поголем контакт со голманот, што влијаеше далеку повеќе.
Откако постои ВАР ова е еден од најсрамно признатите голови во ЛШ.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Лунин се враќаше на линија овој му блокира движење. Значи не мал контакт туку се залепи у него. Не знам како ова може да не е офсајд.
Те разбирам. Во Ла Лига ви судат вакви секое второ коло, па затоа мислиш дека е нормално. :icon_lol:
Не дека секако нема поминат Реал (ќе дадат 5 гола на во Мадрид), вака само им ставаат дамки (како срамното судење со Алмерија).
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.450
Поени од реакции
2.293
Те разбирам. Во Ла Лига ви судат вакви секое второ коло, па затоа мислиш дека е нормално. :icon_lol:
Не дека секако нема поминат Реал (ќе дадат 5 гола на во Мадрид), вака само им ставаат дамки (како срамното судење со Алмерија).
Што кур имаше потреба играчот да прави контакт со голманот кога е во офсајд?
За дамки срамно е да збориш, клубот ви е на суд за подмитување судии.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
30.314
Те разбирам. Во Ла Лига ви судат вакви секое второ коло, па затоа мислиш дека е нормално. :icon_lol:
Не дека секако нема поминат Реал (ќе дадат 5 гола на во Мадрид), вака само им ставаат дамки (како срамното судење со Алмерија).
Кажува лик кој навива за тим шо има докази против нив дека 20 години плаќале судии...се гледа кај ви е местото сезонава, таму докај 4то место.

Screenshot_20240214_092025_Facebook.jpg

Тоа е кога класа играч ги знае правилата на игра.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.255
Поени од реакции
37.899
Доста бе, 2 од 3 титули на Зидан се нерегуларни ебаве тоа белите педерчиња.

Ова шо се деси сношти е пракса оваа сезона во Лалига. Среќа лигата е срање и никој не ја гледа па чудно им е на сите.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.784
Поени од реакции
10.000
Џабе се расправате со навивачи на Реал, губење време. Единствен лек е да ги пратиме по српски манастири со гејовите кајшто им праат конверзија поповите со даски, летви, греди по грб. 50% од нив да спасиме и да ги направиме нормални домаќини, сепак е добивка. Ванче од друга страна би го транспортирале директ в планини и пештери некаде, да му се забрани пристап до цивилизација. За некои нема надеж, тоа е.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.799
Поени од реакции
44.297
Ja sea go gleam golov, i se slagam so Henry, ne smee bilo kakov kontakt so golman da ima igrac sto e vo ofsajd, najmalce da go butne, ja razbiram deka mnogumina ne gi sakaat Real i del gi mrazat od dno na dusa, ama kako butkanje na golman od igrac sto e vo ofsajd, ne e ofajsd, eve toa nekoj neka mi kaze. Ovde moze i faul da se dosudi nad golmanot, zasto ko beli mecki se zastiteni, mozebi ova ke bese popravilnata odluka a ne ofsajdot za da nema tolkavo bunenje po mediumite iako tehnicki ima osnovi i za ofsajd, ko sto samio eban Thiery Henry kazuva.

Dali mu smeta ili ne nebitno, ne mu smeta na vidno pole toa e fakt, ama namesto da se trgne on go butna nenamerno napred, jasno se gleda toa na ona videono od pozadi Henry kaj sto zbori, tuka mu se aktivira ofsajdot, osven ako so sila mizhime i se praime naudreni zasto ete ne go sakame Real kako klub. Imase primer vikendov na Roma - Inter, Turam bese vo slicna pozicija i begase od golmanot za da nema nikakov kontakt, znaese sto sledi u slucaj na gol.

10 dusi ja kritikuvaat odlukava, nikoj ne se najde da kaze ako ne e ofsajd, zasto ne e ofsajd, na koja osnova, ako e samo vidnoto pole i deka ne mu smeta na toa, pozdrav i sekoe dobro.

I da ne se razbereme pogresno, mene mi odgovara Real da ispadnat i sekoj sto ne naviva za Real isto, im odgovara, najopasna ekipa se vo LS zaedno so Siti ama dajte be, ne moze da se ignorira faktot deka igrac sto e vo ofsajd butka golman, dovolno za da go izmesti od mestoto na koe prethodno bese pozicioniran. Eve uste ednas dole na videovo, 20ta sekunda, toa najdobro se gleda. Namesto da se trga stranicno i bega od bilo kakvo vlijanie u akcijata, on ima kontakt so golmanot, minimalen ili ne nebitno, vlijae na negovata pozicija sto pod difolt, go aktivira ofsajdot.

Што имаше да каже Анри околу офсајдот. Срање или не, правилно поништен гол. :)
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
862
Поени од реакции
1.492
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.098
Ja sea go gleam golov, i se slagam so Henry, ne smee bilo kakov kontakt so golman da ima igrac sto e vo ofsajd, najmalce da go butne, ja razbiram deka mnogumina ne gi sakaat Real i del gi mrazat od dno na dusa, ama kako butkanje na golman od igrac sto e vo ofsajd, ne e ofajsd, eve toa nekoj neka mi kaze. Ovde moze i faul da se dosudi nad golmanot, zasto ko beli mecki se zastiteni, mozebi ova ke bese popravilnata odluka a ne ofsajdot za da nema tolkavo bunenje po mediumite iako tehnicki ima osnovi i za ofsajd, ko sto samio eban Thiery Henry kazuva.

Dali mu smeta ili ne nebitno, ne mu smeta na vidno pole toa e fakt, ama namesto da se trgne on go butna nenamerno napred, jasno se gleda toa na ona videono od pozadi Henry kaj sto zbori, tuka mu se aktivira ofsajdot, osven ako so sila mizhime i se praime naudreni zasto ete ne go sakame Real kako klub. Imase primer vikendov na Roma - Inter, Turam bese vo slicna pozicija i begase od golmanot za da nema nikakov kontakt, znaese sto sledi u slucaj na gol.

10 dusi ja kritikuvaat odlukava, nikoj ne se najde da kaze ako ne e ofsajd, zasto ne e ofsajd, na koja osnova, ako e samo vidnoto pole i deka ne mu smeta na toa, pozdrav i sekoe dobro.

I da ne se razbereme pogresno, mene mi odgovara Real da ispadnat i sekoj sto ne naviva za Real isto, im odgovara, najopasna ekipa se vo LS zaedno so Siti ama dajte be, ne moze da se ignorira faktot deka igrac sto e vo ofsajd butka golman, dovolno za da go izmesti od mestoto na koe prethodno bese pozicioniran. Eve uste ednas dole na videovo, 20ta sekunda, toa najdobro se gleda. Namesto da se trga stranicno i bega od bilo kakvo vlijanie u akcijata, on ima kontakt so golmanot, minimalen ili ne nebitno, vlijae na negovata pozicija sto pod difolt, go aktivira ofsajdot.
Овде не мислеше така
Самиот Крос вика голот е чист :kafence: ама ај Анри ќе го послушаме
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.617
Поени од реакции
59.806
Ja sea go gleam golov, i se slagam so Henry, ne smee bilo kakov kontakt so golman da ima igrac sto e vo ofsajd, najmalce da go butne, ja razbiram deka mnogumina ne gi sakaat Real i del gi mrazat od dno na dusa, ama kako butkanje na golman od igrac sto e vo ofsajd, ne e ofajsd, eve toa nekoj neka mi kaze. Ovde moze i faul da se dosudi nad golmanot, zasto ko beli mecki se zastiteni, mozebi ova ke bese popravilnata odluka a ne ofsajdot za da nema tolkavo bunenje po mediumite iako tehnicki ima osnovi i za ofsajd, ko sto samio eban Thiery Henry kazuva.

Dali mu smeta ili ne nebitno, ne mu smeta na vidno pole toa e fakt, ama namesto da se trgne on go butna nenamerno napred, jasno se gleda toa na ona videono od pozadi Henry kaj sto zbori, tuka mu se aktivira ofsajdot, osven ako so sila mizhime i se praime naudreni zasto ete ne go sakame Real kako klub. Imase primer vikendov na Roma - Inter, Turam bese vo slicna pozicija i begase od golmanot za da nema nikakov kontakt, znaese sto sledi u slucaj na gol.

10 dusi ja kritikuvaat odlukava, nikoj ne se najde da kaze ako ne e ofsajd, zasto ne e ofsajd, na koja osnova, ako e samo vidnoto pole i deka ne mu smeta na toa, pozdrav i sekoe dobro.

I da ne se razbereme pogresno, mene mi odgovara Real da ispadnat i sekoj sto ne naviva za Real isto, im odgovara, najopasna ekipa se vo LS zaedno so Siti ama dajte be, ne moze da se ignorira faktot deka igrac sto e vo ofsajd butka golman, dovolno za da go izmesti od mestoto na koe prethodno bese pozicioniran. Eve uste ednas dole na videovo, 20ta sekunda, toa najdobro se gleda. Namesto da se trga stranicno i bega od bilo kakvo vlijanie u akcijata, on ima kontakt so golmanot, minimalen ili ne nebitno, vlijae na negovata pozicija sto pod difolt, go aktivira ofsajdot.
Ако го успориш видеото од Санклер, ко што прави ВАР при пенали, ќе видиш дека буткањето е додека топката иде према тој што шутира, у моментот кога пуца Хенрикс и голманот немаат контакт веќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom