Work and travel USA

Член од
22 октомври 2014
Мислења
10
Поени од реакции
2
фала на одговорот. прочитав некаде дека ги враќаат и парите за виза 150 евра.
колку од прилика би можел да бидам у минус доколку не отидам ,сума сумару ?
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
1
dali ima nekoj iskustvo da spodeli od istocen breg nesto, atlantic city, new jersey, philadeplhia ili slicno ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
фала на одговорот. прочитав некаде дека ги враќаат и парите за виза 150 евра.
колку од прилика би можел да бидам у минус доколку не отидам ,сума сумару ?
Прашај и во Викинг, лани кога ме одбија мене сите ми ги вратија.
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
А има некој што го одбиле за виза зошто има аплицирано за грин кард лотарија?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Предлог некој да даде од каде да се вратат парите од данокот? Има ли некој краен рок до Нова Година или може и после тоа да се даде барање? Сигурно некој и предходно прашал, али се нема време се да се листа наназад :smirce:
 
Член од
18 јуни 2013
Мислења
21
Поени од реакции
9
Предлог некој да даде од каде да се вратат парите од данокот? Има ли некој краен рок до Нова Година или може и после тоа да се даде барање? Сигурно некој и предходно прашал, али се нема време се да се листа наназад :smirce:
За данокот ќе си поднесеш преку агенцијата или преку било која агенцја во Мк и нема ограничување,ама што порано тоа подобро дека ќе ти стигне за минимум 3 месеци
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
За данокот ќе си поднесеш преку агенцијата или преку било која агенцја во Мк и нема ограничување,ама што порано тоа подобро дека ќе ти стигне за минимум 3 месеци
А колку се плаќа у агенција за тоа?
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Okolu 500 denari ama plus ako imas danok nad 1000$ ti zimaat negde 10% a pod 1000 dolari mislam 80$ bese toa direkt si gi zadrzuvaat tamu
Ова за која агенција? Во секоја агенција е отприлика волку? Слушнав дека зип најмалце задржувале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom