Work and travel USA

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Бев на интервју пред нова година....ни кажаа тие што бевме кај ист работодавач дека ќе не известат сигурно дали сме примени после нова година,помина цел месец ништо нема.


Некој со ваква ситуација ?

И кога почнуваат интервјуата за во амбасада од прилика ?

Рано е мислам дека од Април негде почнуват. Ако нема ништо до средната на фебруари барај си нов работодавец :)
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
@FLiX брате помагај со еден прецизен совет, се потресувам, само ти можеш да ме спасиш :D
Денес полагав испит петта година на економски уким и го паднав, сеа треба да го пријавам дури во Јунска сесија, а таа не знам кога е точно. Во овој семестар имам 4 предмети, од кои другите 3 ќе имам две десетки и една осмица најверојатно.
Шо мислиш ти, дали со оваа глупост нагло ми се намалија шансите да ми дадат виза?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
@FLiX брате помагај со еден прецизен совет, се потресувам, само ти можеш да ме спасиш :D
Денес полагав испит петта година на економски уким и го паднав, сеа треба да го пријавам дури во Јунска сесија, а таа не знам кога е точно. Во овој семестар имам 4 предмети, од кои другите 3 ќе имам две десетки и една осмица најверојатно.
Шо мислиш ти, дали со оваа глупост нагло ми се намалија шансите да ми дадат виза?
Зошто пета година на магистратура си ? за еден испит никој не ти прај проблем. Шансите ти се помали ако си последна година .
Плус последно незнам како одлучват знам многу што биле 3 та со сите положени и се одбиени. Некој 4 та со 2-3 испити паднати па добиле. Така да пробај се и со среќа ;)
 
П

Пепси_

Гостин
Кои морони значи....ме контактираа од агенцијата работодавецот им барал од неколку кандидати да му се прати слика целосна :facepalm:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Кои морони значи....ме контактираа од агенцијата работодавецот им барал од неколку кандидати да му се прати слика целосна :facepalm:
Wtf си мислат да не пуштат инвалиди или? :facepalm: прв пат слушам вакво нешто
 
Z

ziko bt

Гостин
@FLiX брате помагај со еден прецизен совет, се потресувам, само ти можеш да ме спасиш :D
Денес полагав испит петта година на економски уким и го паднав, сеа треба да го пријавам дури во Јунска сесија, а таа не знам кога е точно. Во овој семестар имам 4 предмети, од кои другите 3 ќе имам две десетки и една осмица најверојатно.
Шо мислиш ти, дали со оваа глупост нагло ми се намалија шансите да ми дадат виза?
Мастерс ако си имаш реални шанси за виза,ако си 4та на квадрат,чувај си ги парите,со парите шо би ги изгубил салам одмор ќе си испичиш летово.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Мастерс ако си имаш реални шанси за виза,ако си 4та на квадрат,чувај си ги парите,со парите шо би ги изгубил салам одмор ќе си испичиш летово.
Не знаев шо значи 4та на квадрат и ми кажаа дека такво нешто имало пред 5-6 години :)
Инаку 23 години сум, петта година со висок просек :)
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
33
Поени од реакции
3
A na apsolventi davaat viza??? kje imam li sansi , smetam deka do 7 mi semestar ke polozam se a 8 mi ke mi stoi poso ispitite se vo juni ?????
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Има некој што ќе оди Grand Lake, CO? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom