Work and travel USA

Член од
26 август 2009
Мислења
35
Поени од реакции
14
некој да споделе искуство/мислење за Cape Cod, Myrtle Beach, NJ.. уште неможам да се одлучам за место :S
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ве молам за мислење, годинава за прв пат решив да си ја пробам среката како и секој студент, веке аплицирав но сеуште се мислам што, како, каде точно, се мислам за North Carolina, Kitty Hawk, но има еден проблем што одам сама, ако ина некој искуство да сподели
Ако сака :)
 
Член од
2 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Mozete da mi kazete sto mislite za agencijata Kontext i da spodeli nekoj iskustvo? Prosetav 6 agencii i od site tie, Kontext mi ostavi najdobar vpechatok. Blagodaram odnapred
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, може ли некој да сподели искуство од Viking?
Никаде не можам ништо да најдам за таа.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дечки, може ли некој да сподели искуство од Viking?
Никаде не можам ништо да најдам за таа.
Точно за таа агенција сум пишал огромен пост, и околу 20 тина коментари на темата. Побарај голем пост од мене околу 20-30 страни назад :)
 
Член од
24 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство со Intrax? Ја разгледував опцијата за Оаху, Хаваи. Ми изледа доста прифатливо. Ем ќе се прошетам, ем ќе заработам нешто. Некој искуство со нив?
 

Дениција

on my eighth life
Член од
17 март 2014
Мислења
241
Поени од реакции
899
Дали некој има искуство со Intrax? Ја разгледував опцијата за Оаху, Хаваи. Ми изледа доста прифатливо. Ем ќе се прошетам, ем ќе заработам нешто. Некој искуство со нив?
Јас бев преку Интракс и сум презадоволна. Не знам колку ќе заработиш во Хаваи затоа што за смештај месечно е од $500 - $800, стави ја овде и авионската карта која е околу $1000, па направи си математика. За шетња и уживање е топ. Ако те интересира нешто повеќе, прашај.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Изборот ми се сведе на Newport или The creek club NY.
кој од овие две ке ми биде подобра опција ? ( приоритет: втора работа / прекувремено)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Може ли некој да каже искуство за Вирџиниа, дали има можност за втора работа како се движат кириите и сл?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Искуство за Hilton Head Island, SC поточно за Salty dog cafe или за Marriott vacation club? :)
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Дали би имало фрка за во амбасада дека имам изгубено година? Имам квадрат запишано , 2ра година.
И вака според вас, ваше искуство, која агенција да ја одбегниме, која е најокеј?

Ако мојт некој накратко нека пишит, не барам реферати :D
Фала
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Кое место го препорачувате повеќе, Ocean City или Hyannis, Cape Cod?
Каде е поисплатливо да се иде, каде може полесно да се најде втора работа? :)
 
П

Пепси_

Гостин
Бев на интервју пред нова година....ни кажаа тие што бевме кај ист работодавач дека ќе не известат сигурно дали сме примени после нова година,помина цел месец ништо нема.


Некој со ваква ситуација ?

И кога почнуваат интервјуата за во амбасада од прилика ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom