Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Коментатори на еуроспорт су живе легенде :pos::pos::pos:
Само се дереф како мрднати : D
Иначе овој ми е дерби у Бундес на два мои најомилени тимови од тамо. Мислу дека ке искочи гг4+
Али сакам Дормунд да тепа и сс овуј победу да ги зареди и да се прикључи на овија горе од табелу.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Само се дереф како мрднати : D
Иначе овој ми е дерби у Бундес на два мои најомилени тимови од тамо. Мислу дека ке искочи гг4+
Али сакам Дормунд да тепа и сс овуј победу да ги зареди и да се прикључи на овија горе од табелу.
ја сам за Дортмунд имам ги 1, а коментатори си праив муабет за Ливерпул и правив планови како ке га спасуев :pos:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
на кое селско ниво се паднати Дортмунд, страшно
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Сите 4 гола по грешки на дефанзивците се постигнаа. Голот на Обамејанг за 1:0 беше по грешка на Родригез кој требаше да ја исфрли топката во корна по нафрлувањето на Имобиле. За израмнување на резултатот по грешка на голманот Лангерак. Потоа грешката на Луиз Густаво кои заедно со Гилавоги беа како пијани денеска. И на крај Волфзбург изведуваат корнер, а највисокиот и најопасниот секогаш во тие ситуации Налдо оставен сам. Нерешено сосема коректно што заврши мечот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Кагава кога отиде во Јунајтед, тимот падна на 7мо песто..сега дојде во Дортмунд и еве ги 3ти од назад..:unsure::cautious:

Ди Матео солидно си ја врши работава во Шалке за разлика пред да дојде кога беа крајно нестабилни сега барем колку толку ете ги на бод од место во ЛШ а и завршија втори во групата..најс (y)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
Кагава кога отиде во Јунајтед, тимот падна на 7мо песто..сега дојде во Дортмунд и еве ги 3ти од назад..:unsure::cautious:

Ди Матео солидно си ја врши работава во Шалке за разлика пред да дојде кога беа крајно нестабилни сега барем колку толку ете ги на бод од место во ЛШ а и завршија втори во групата..најс (y)
За 7мо место и трофеј се давало како да си шампион, не сум знаел :несвест:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ова со Дортмунд веќе не ќе да е на арно
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Греота се бе... жал ми е. Озбилно :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Не е проблем, сега ќе паднат у втора лига, па Баерн ќе им помогне за да се вратат после кризава...и за 5-6 години пак ќе им ги купат сите играчи. Нема простор за грижа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom